Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellszívó használata, fejés...

Mellszívó használata, fejés szükséges vagy nem?

Figyelt kérdés
10 napos a babánk, kezdők vagyunk ezen a téren. Nagyon vegyes véleményeket hallok fejéssel kapcsolatban. Mindenképpen szükséges? Ha igen, hányszor? Minden etetés után? Okozhat problémát, ha nem fejek? (Mellgyulladás, stb.)
2011. aug. 3. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mi a célod.


a fejéssel a maximumra tudod hozni a tejtermelésed. ez jól jöhet, ha megugrott a babád igénye, tejet akarsz eltenni a fagyasztóba későbbre, vagy anyatej leadó akarsz lenni.


ha azt szeretnéd, hogy beálljon a kereslet-kínálat, tehát épp annyi tej legyen, amennyit megeszik a babád (és ne több, ami begyulladna ürítés nélkül), akkor nem kell fejni.


én csak akkor fejtem, ha valami okból nem ürítette ki a mellem a lányom, és éreztem, hogy kezd begyulladni (ilyenkor csomósodik, keményedik). nálam ez viszonylag gyakran fordult elő. de ez hajlam kérdése. családunkban sokaknál volt ilyen probléma. van akinek egyátalán enm kell fejnie.


[link]

2011. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez az a téma amiről mindenkinek más a véleménye.

Én személy szerint jó dolognak tartom a fejést. Amikor hazajöttünk a kórházból nem akart , nem tudott szopizni a sárgaságtól a kislányom, ezért 1-2 nap alatt elment a tejem, szerencsére fejéssel(amit éjjel nappal minden szopi után csináltam)vissza jött a tejcsi. Amikor már volt elegendő tej és a lányom is jól szopizott, már csak napközben 1-2 alkalommal fejtem, ill éjjel, ha ő nem kelt fel és már majd meg őrültem a feszítő fájdalomtól. 7 hós koráig rendszeresen fejtem, amit nagyon nem bántam meg. Végül 15 hós koráig szopizott.

Szerintem ne sajnáld rá az időt, mert meghálálja.

2011. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én akkor fejek,amikor nagyon sok van és már nagyon fájnak a melleim.vagy: tartalékolok a mélyhűtőben,hogy ha el kell mennem itthonról akkor más is meg tudja etetni.
2011. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!