Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden szoptatós anyuka issza...

Minden szoptatós anyuka issza napközben a sok folyadékot, és csinál praktikákat a tejért? Az is figyel erre, akinek sok teje van? Van olyan, hogy semmit nem kell tennie, és akkor is jön elég?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Igény szerinti szoptatás, és van elég tej, bárkinek.

A megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre azért figyelni kell.

Második babával ez nekem nehezebb volt, sokszor nem tudtam, vagy elfelejtettem inni, amikor pedig szomjas voltam. Ilyenkor észre vettem, hogy kevesebb lett a tej. De ha rendesen ittam, nem volt gond.

2011. aug. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az a helyzet, hogy akinek van teje annak mindegy, akinek meg nincsen annak úgysem lesz több. Kevésbé kellene rágörcsölni erre a témára és akkor nem lenne ennyi gond vele.
2011. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:

Idővel rutinos (és ezzel együtt magabiztos, nyugodt) lesz az ember és akkor már nem kell mindent fejben tartani és annyi mindenre odafigyelni. Szerintem olyan anyuka nem nagyon van, akinek egyáltalán semmit nem kell tennie a sikerért, mert 3 dolog végig megmarad: igény szerinti szoptatás, elég folyadék és elég pihenés (relaxálás). Ha ez nincs meg, akkor x év után is lehet gond a szopival.

De az elején még általában azt se tudja az ember, hogy mikor mit és hogyan. :)

Nem a sok tejre kell törekedni, csak az épp elégre. ;) De ezért mindenkinek tennie kell, igen. Van, akinek nehezebb, van, akinek könnyebb, de mindenki megdolgozik érte.

2011. aug. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 5 hós volt a lányom, mikortól már akármit csinálhattam akkor is annyi volt amennyi kellett!Mondjuk én sok folyadékot iszom!Amióta szotatok, a vízért "ölni tudnék"Mint terhesség alatt a sütiért :)


Nekünk nagyon nehezen indult én 6 hetes koráig csak fejtem,mert nem fogadta el a mellem, így is volt elég :) és csak utána szakmai segítséggel tudtam mellhez szoktatni!De 6 hét cumisüvegezés után is sikerült átszoknia a cicire!


20 hónapja szoptatok!

Nagyon odafigyelek az étkezésemre (semmi fölöslegeset nme szem)inkább sokat iszom és még mindig szopizik a lelkem!

2011. aug. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Snapette ***** válasza:
Van egy tea, ami segíti a tejtermelődést, abból megiszom mindennap másfél literrel. Nem tudom, hogy tényleg a tea segít-e, vagy a puszta tény, hogy mindennap megiszom másfél liter folyadékot ezzel minimum, de tejem épp elég van. Három és fél hónapos a lányom, igény szerinti szopis, és csak anyatejes.
2011. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az első 2-3 hónapban figyeltem rá, teát ittam, olvastam mit lehet enni, aztán rájöttem, hogy ha nem csinálok semmi különöset akkor is van annyi tejem mint amennyi a babámnak kell. Igényt szerint szoptattam.
2011. aug. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Valaki mindent megtesz,betart és nem ér el semmit, valakinek meg sikerül. És olyan is van, aki semmit nem tesz érte (ismerek is ilyet), sportol, házimunkát végez, és úgy él mint előtte, és csak dől belőle a tej. Őt meg ez zavarja. Szóval nincs szabály.

Én az a kategória vagyok, aki sokat megtesz a tejért és azért van eredmény, mert eredetileg nekem sem lenne, elegendő, így meg pont elegendő.

2011. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Snapette ***** válasza:
Előzőnek: nem tudtam, hogy a sport ellenére válhat a tejtermelésnek... szerintem pont, hogy nem. Én is sportolok...
2011. aug. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valakinél a sport,mozgás apasztja. Én sajnos ez a kategória vagyok,te szerencsés vagy. Nekem marad a séta kulaccsal a kezemben.
2011. aug. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van! Nővérem évente szüli a porontyait, nem iszik semmit, mert kb. arra sincs ideje, kedve. Ez azt jelenti, hogy naponta iszik az ebédhez 2 decit azt jóvan. Semmit nem tud relaxálni (frissen műtött császáros hassal már a negyedikre vitte föl az egyévest és a 2 évest is a végén... szóval én csak néztem (mivel még én is gyerekágyas voltam, szemtanúja voltam a manővereinek és nem tudtam segíteni se, mert a saját gyerekemmel voltam elfoglalva.) Se bogyó, se ivás, se pihi ( a középső is 2 óránként kel éjjel) és a nővérem vékonyka és dől belőle a tej. Én meg megfeszültem a sok trükkel és mégis ő adott nekem plusz tejeket, mert nekem alig volt. Szóval igen, van olyan.

Amúgy gondolj bele. Az etnikum is simán jön-megy a gyerekek körül, főz stb, de nem méregetik a bogyókat és a folyadékos dolgokat. És van soknak teje...

2011. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!