Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi folyadékot isztok meg...

Mennyi folyadékot isztok meg naponta? Hogyan teszitek ezt izgalmasabbá? Praktikákat kérek szakértő társaktól.

Figyelt kérdés
Nem alkoholra gondolok természetesen, hanem pl. ásványvízre,és olyan folyadékokra, amit kötelezően meg kell inni,most voltam urológusnál a tegnapi vesegörcsöm miatt(mindkét vesekelyhemben vannak kövek), és nagyon letolt, hogy sárga a vizeletem, mikor az a normális, ha valakinek átlátszó a vizelete, hiszen akkor az annak a jele, hogy valaki sokat iszik.(Azt mondta,hogy egy felnőttnek legalább 3-4 liter folyadékra van szüksége naponta, különben jönnek a különféle egészségügyi problémák). Azt mondja, hogyha megiszom egy nap 3-4 liter folyadékot, szagtalan a vizelet, ha sárga, akkor kellemetlen szagú,és baktériumokkal telített. Nem is írom le, hogy idáig mennyit ittam, tragikus...(na jó,kb.fél litert ittam idáig). Azt mondta, hogy a tej se számít folyadéknak, hanem tápláléknak,és csoda, hogy nem száradtam még ki soha. Folyadék alatt szerinte a teát és az ásványvizet lehet érteni.Se a sör,se a bor,se a cukros üdítők ebbe nem tartoznak bele.Hát fel van adva a lecke nekem most rendesen. Szerintetek hogy tehetném izgalmassá az ivást? Azért kérdem ezt, mert nem érzek szomjúságot soha(ez alól csak és kizárólag az edzés kivétel, fizikai erőkifejtéskor szomjas vagyok, és nagyon kívánom a vizet),és órákon át nem veszem észre, hogy nem ittam. Amikor meg észreveszem, akkor már késő délután van, a munkámmal vagyok elfoglalva,beletemetkezem, kéne valami jótanács. Odaviszitek magatokhoz a másfél literes ásv. vizet,és folyamatosan isztok? Van valakinek még ilyen fura gondja? Az segítene, ha egyszerre sok sós dolgot megennék? Arra mindenki szomjazik, nem? Ez hogy működik?Köszi a választ!
2011. szept. 27. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:

én sem iszom többet, mint fél liter, max 1 L :-S


mondjuk citromos víz, különféle teák...

2011. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én a helyedben magam elé tenném a vizet és ha felnéznék akkor innék belőle többet,mint szoktam.ezt az adagot folyamatosan lehet növelni
2011. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A napi rutinodba vedd bele az ivást. Például én a reggeli kávém után megiszom egy pohár vizet, aztán a reggelihez egy bögre teát.

Ebéd előtt és után is iszom egy pohár vizet. Vacsora előtt és után is. A pohár 3 decis, azaz így 2 liter vizet megittam.

Érdemes még rászokni, hogy minden ebéd előtt egyél levest, az is plusz folyadék.


Tízórai, uzsonna mellé is egy-egy pohár innivaló, és már el is érted a napi 3 litert :)

2011. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

általában 3 litert iszok, van hogy egy picit többet is.

Vagy szénsavmentes Natur Aqua-t vagy sima vizet iszok, de előfordul hogy barackos Nestea-t :)

2011. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azzal veszem rá magam, hogy a 1,5 literes palackot 6-13 óráig meg kell innom és kész. 13-21 óráig a másik 1,5 litert. Rendszerint ez ásványvíz vagy finom gyümölcstea. Meg lehet szokni azt, hogy iszol, nem kell ahhoz szomjasnak lenned. Ha már szomjúságot érez az ember, akkor már elkezdett kiszáradni.
2011. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hungy ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló gondom volt, és egészségügyi bajom is lett belőle. De hiába akartam többet inni, egyszerűen nem fért belém. Később rájöttem, hogy ha munka közben mindig van a közelemben egy fél literes palack, akkor időnként belekortyolok. Nem sokat, épp csak egy kortyot. Az első nap 4,5 liter vizet ittam meg így, anélkül, hogy észrevettem volna, vagy terhes lett volna ez számomra.

Rögtön vettem is egy fél literes poharat, és az mindig az asztalomon van, ahol dolgozom. Ha kiürül, nem várom meg, hogy újból szomjas legyek, hanem újra teletöltöm, és úgy odateszem az asztalra. Napi minimum 3 liter vizet megiszok így. mert ha már ott van, miért ne igyak belőle? :)

2011. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Átérzem helyzeted. Mindkét tehességemmel kiszáradtam, mert nem maradt meg bennem semmi. Inni pedig muszáj volt...lett volna. Tulképp. magamba kellett eröltetni minimum 1,5 l folyadékot úgy, hogy ez bennem is maradjon. Elég nehéz volt, lévén, mint a lagzis kutya minden kijött belőle a 20. hétig. Izgalmas volt ezt eljátszani 40 fok melegben is...

Amúgy naponta kb 1-2 l folyadékot iszok meg. Ezt úgy,hogy a melőhelyen reggel azzal kezdem, hogy lefőzök magamnak 1 kanna teát, és azt bent szépen meg is iszogatom. Nem rakom tele cukorral vagy mézzel, csak annyit, hogy egy kicsit íze legyen. Simán nem tudom meginni, csak a borsmentát. Aztán ebédkor jön a kajához víz, itthon este vacsinál víz, vagy tea vagy macikávé még legalább 1-2 pohárral.

Amikor terhes voltam az volt a kihívás. Muszájból nehéz inni. Én úgy oldottam meg, hgy kitaláltam turmixokat. A sima víz egy idő után unalmas volt, és ha nem is kívántam, nem is tudtam meginni.

Fogtam gyümölcsöt, meg joghurtot összeturmixoltam, felöntöttem vízzel vagy szódával vagy tejjel, és így ittam. Vagy fagyit tejjel....esetleg szódával.

Az összes létező teát kipróbáltam, a gyömbérestől a hársfánkeresztül a citrom-limeig.

A legjobb módszer az, ha veszel egy üveg vizet, és cipeled magaddal. Nem kell mind meginni egyszerre, csak kortyolgass bele negyedóránként. Szépen hozzászoksz, és azt veszed észre, hogy a második üveggel iszod meg a nap végén.


Üdv és jobbulást.


ui: megyek, én is legurítok 2 pohárral a csapvízből :)

2011. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a kommenteket, megpróbálom megfogadni! Nagyon nem szeretnék egészségügyi gondot ebből...az orvos felsorolta, hogy milyen bajaim származhatnak a nem megfelelő folyadékbevitelből, és a legenyhébb volt a vesekövesedés:-((((
2011. szept. 27. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, hasonlóan a többi válaszolóhoz, én is úgy tudok elegendő mennyiséget inni naponta, hogy az asztalomon mindig van egy másfél literes palack, és így fel sem tűnik a mennyisége.


4. válaszoló voltam :)

2011. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!