Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy növelhetem a jobb mellemb...

Hogy növelhetem a jobb mellemben lévő tejmennyiséget?

Figyelt kérdés
Kb. 2,5 és 3 óránként éhes a babám. 6 hetes. Eddig egy mellből etettem. Elég is volt neki. 2 napja 80-90 ml-t eszik egy alkalommal. De csak a bal mellemből jön elegendő tej. Evés után még 40-50 ml-ket le is fejek ebből a mellemből. A jobb mellem azonban katasztrófa. Nagyon lassan is jön belőle, és csak 60-70 körül. ( majdnem egy óráig szívja ezt a mennyiséget ki ) Most azt csinálom, hogy ha a jobb kifogy, odaadom a balt. Ez így jó, vagy mit csináljak? Segítsetek kérlek. Köszi előre is.
2011. aug. 7. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoptass két mellből.


Lehet, hogy nem is fogod tudni összekapni a jobb melledet, nekem a bal volt katasztrófa, kb. harmadát tudta kiszívni, mint a jobból. Mindent kipróbáltam, fejtem, gyötörtem, stb, de nem volt eredmény.


Így átálltam a két mellből etetésre, és mindig azzal kezdtem, amelyikből kevesebb jött, így azt erőből szívta, és amikor elfáradt, kapta a másikat, amiből könnyen jött. De ennek ellenére sosem volt több a balban.

2011. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet az első válaszolónak van igaza.

Nálam is így volt.A balban 10-20ml a másikban 90ml.Gyötörtem a mellem hónapokon keresztül és semmi.El is apadt,így egy ciciből szoptatok.Szépen fokozatosan termelődött benne a tej,így már 140ml is eszik ebből az egy ciciből alkalmanként.

2011. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még annyit kérdeznék: Ha két mellből etetem 3 óránként, s a jobb mellel kezdem. Abból mondjuk megeszi a 70-et, a balból kiegészítem még 20-30-al. Akkor utána le kell minden alkalomal fejnem a bal mellemben maradt tejet?
2011. aug. 7. 21:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem muszáj lefejni, hagyhatod is. Ha lefejed, lesz tartalék, és szaporítod is, ha nem akkor meg majd beáll a babád igénye szerint.
2011. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan ez van. 6 hetes a kislányom, eddig egy ciciből is jól lakott, de a jobb mellemben kevesebb van. A bal még mindig 110-130, a jobb max.90,így ha kifogy,átteszem a bal cicire. Nem fejek,mert ha hamarabb megéhezik,akkor tudom esetleg a balt is pótolni,ha nem lenne elég...A jobb mellem be volt gyulladva,azóta kevesebb is a tej, és nehezen is jön belőle, azon 10 perccel tovább hagyom a babát. Remélem én is jól teszem így...:)
2011. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem meg ki volt sebesedve a rosszabbik mellem. Pedig ugyanúgy szoptattam vele tovább, mégis így jártam. De látom akkor nem vagyok ezzel egyedül. :(

Nem baj, azért nem adom fel. Lehet, hogy egy hónap múlva helyre jön az is!

Szép napot Nektek!

2011. aug. 9. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!