Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, ha nincs büfi? Előfordulh...

Baj, ha nincs büfi? Előfordulhat, hogy óránként a cicit keresi? Alvás közben termelődik a tej? Miket fogyasszak? Ha a baba nem tudja az összes tejet kiszívni, akkor a tejjel mi történik vagy ez hogyan termelődik?

Figyelt kérdés

Hogyan és mivel tudom fokozni a tejtermelést? Van, hogy rengeteg tejem van, de van, hogy alig van.


Az éjszaka alvást hogyan tudnám bevezetni? Általában hány hetes kortól alszanak végig éjszakát/éjszakákat?


Az baj, ha 1 hetes babám általában nem büfizik?


Ha büfikor visszajön az azt jelenti, hogy többet evett?


Előfordul, hogy óránként a cicit keresi. Jobbra-balra tátogat.


Alvás közben termelődik a tej?


Miket érdemes fogyasztanom?


Ha fejek, akkor több tej termelődik vagy nem gyullad be a mellem?


Cumit sem adok ne, hogy úgy járjak, mint előző gyermekemmel, hogy utána már nem fogadja el a cicit.


Az első hetekben a babák kb. meddig sírnak sokat?


Ha a baba nem tudja az összes tejet kiszívni, akkor a tejjel mi történik vagy ez hogyan termelődik?


Előző gyermekemnél méregettem, de most megfogadtam, hogy nem, mert azt sem tudom, hogy mennyit kell egyen.


Mit ajánlatok tejtermelés fokozására?


Fejni valójában miért kell?


2011. aug. 8. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző gyermek? AKKOR !!!!
2011. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő teljesen más volt. Üvöltött a mellemnek, nem tudtam szoptatni, de rendszeresen írtam, hogy melyik mellemből mennyit tudtam 3 óránként lefejni Neki.
2011. aug. 8. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

sok sok sok kérdés...első baba oké, hogy más volt, de nem jártad körbe a témát??

na....

-alvás közben termelődik a tej

-ha nem büfizik az azért lehet mert nem nyelt levegőt, nem evett mohón, vagy ha mégis és nem jön ki a büfi, akkor fájni fog a pocija.Ha bukik(visszajön)akkor igen,többet evett.

-ha nem szívja ki az összes tejet, akkor 2 lehetőség van:

1.kifejed:ebben az esetbe elkerülöd az esetleges gyulladást, a melled ugyan annyi tejet fog termelni, tehát ha a babád igénye nem nő, akkor továbbra is maradni fog tejed szopi után.

2.nem fejed ki:ha nagyon sok marad, akkor begyulladhat, de ha nem gyullad be, akkor ezt fölöslegként fogja fel a szervezet, elkezd kevesebbet termelni.

-tejtermelés fokozása:sűrűbben teszed cicire, pihensz, iszol sokat,eszel rendesen

-mit nem ehetsz?puffasztókat nem, K betűsöket nem, amúgy ki kell tapasztalni, én paradicsomot sem ehettem

-éjszakai alvás bevezetése:változó, minden baba más...ha látod, hogy ,ár csak megszokásból ébred, nem éhes annyira, akkor ne szoptasd meg, ringasd,húzd ki a szopizást ameddig tudod, megtanulja, hogy később kell kelni.Én cumival váltottam ki a szopizásokat, de írtad, hogy nem akarsz neki adni.Nálunk ezzel nem volt gond.

-cicit keresi?nem feltétlen azért mert éhes, lehet más baja van, fáj a pocika, ilyesmi.A pici babák minden bajukat úgy jelzik mintha éhesek lennének, mert nekik a megnyugvást az orális inger, a szopizás jelenti.

Ha nem adsz neki cumit(ez kielégíti az orális ingert)akkor lehet csak a melleden tudod majd megnyugtatni.

-változó mennyit sírnak az első időkben, az én fiam nagyon sokat sírt, éjjel-nappal, most egy 10 hónapos vidám kisfiú


remélem nagyjából minden kérdésedre válaszoltam:)

2011. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jól értem, hogy azért érdemes aludni napközben, mert alvás közben termelődik több tej?

Ha szopi után kiszívom a mellem pont ugyannnyit termel, mint amikor kezdtem az etetét?

Ha szopi után nem fejem ki, akkor egy idő után kevesebb tej termelődik?

Akkor később hiába szeretnénk többet, már nem lesz több??

Köszönöm szépen a válaszokat. :-)

2011. aug. 8. 22:06
 5/8 anonim ***** válasza:

huha, jó lenne utána olvasnod, mert így nehéz válaszolni ennyi kérdésre:)

szóval ha pihensz igen, akkor sokat segítesz, hogy termelődjön.

A következő kérdésekre a válasz:

van egy úgynevezett kereslet-kínálat elv, ami azt jelenti, hogy annyi tejet termel a tested amennyi elfogyott belőle.

Tehát ha a pici pl 80ml-t eszik huzamosan, akkor annyit fog termelni.De ha 80 ml-t eszik, és marad pl.20, amit mindig kifejsz, akkor általában 100ml lesz a melledben.

Ha nem fejed ki, akkor a többlet elapad idővel jó esetben, rossz esetben begyullad.

Ha a pici igénye megugrik pl 120ml-re, és ugye eddig csak 80-ra volt "beállva"a melled, akkor fog több termelődni, csak kis idő kell(pár nap)Ekkor sűrűbben kell szopiztatni, és fejni kell a szoptatás után, hogy érezze a tested, hogy több tej kell.

Szóval ha mindig fejsz, akkor mindig több lesz(én így csináltam az első 6 hónapban), ha nem fejsz az sem gond, akkor mindig annyi lesz ami éppen kell a picinek, mikor többet kér, akkor többet lesz a ciciden.

Remélem érthető voltam így negyed 11kor...de tényleg olvass ezeknek utána a neten, ott lehet érthetőbb és több kérdésre kapsz választ:)

2.voltam

2011. aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hol tudnék utána olvasni?

Ha nem fejem ki, akkor kb. mennyi idő, mire elapad?

Vagy milyen sűrűn kell kifejjem, hogy a szervezetem ne így reagálja le?

Nagyon köszönöm. Igen, érthető voltál.

2011. aug. 8. 22:22
 7/8 anonim ***** válasza:

ha van időd, olvasgass, nagyon sok a kérdésed, könnyebben megtalálod, ha magad keresed:

[link]

2011. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Hát, ennek inkább a terhesség alatt kellett volna utánaolvasni, akkor több időd lett volna rá... mert amennyi kérdésed van, nem egy nap lesz, mire megtalálod a válaszokat.

De persze örvendetes, hogy kérdezel, nem azért írtam. :) Itt olvass utána:

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!