Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos babám még mindig...

4 hónapos babám még mindig hasfájós, van valami bevált dolog, ami segíthetne rajta?

Figyelt kérdés

1 hónapja alig szopizik, 380 g-ot hízott csak, épp annyit eszik, hogy ne legyen éhes. Sokat feszeng, sír szoptatás közben. Kap probiotikumot, papaverines görcsoldót, de nem segít. Próbáltuk a gyógyszertárban kapható összes görcsoldót, de semmi sem használ. A gyerekorvos sem tud mit mondani.

Van ötletetek, hogy mit tehetnék érte?


2011. aug. 11. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Tornáztasd sokat, fektesd hasra minél többet. Mecsek édeskömény tea, vagy grippe water. Espumisan csepp, infacol? Bár írtad, hogy a gyógyszertári cuccok megvoltak.
2011. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam itt hogy hajszárítóval lehet melegíteni a pocakját a babának de ne forróra, vagy vasalóval melegítesz fel egy rongypelust és azt rakod a pocakra.

Remélem segít én még nem próbáltam...

2011. aug. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk kizárólag homeós cseppek segítettek, már nem hittem benne, amikor kipróbáltam, de tényleg segített. Otthon mondjuk ezt a fajtát nem lehet kapni, de ha azt még nem próbáltad, és nyitott vagy rá, meg lehet próbálni, gyógyszertárban biztos tudnak segíteni, melyik jó rá.


Én észre sem vettem, mikor múlt el a hasfájása, mert közben el kezdett jönni a foga... most 5 hónapos, két hete lett gyanús, hogy magától pukizik meg kakil mindig. De százszor nehezebb a fogával, mint a hasával volt. :)

A legtöbb babának legkésőbb 6 hónapra elmúlik, kitartást!

2011. aug. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hason alszik, minden görcsoldót próbáltunk. Teát nem issza meg sajna. :(

Tornáztatom, de nem a pukikkal van a gond, hanem evés közben gondolom elkezdenek dolgozni a belei és az fájhat neki, ezért nem akar enni. :(

Azért köszi a tanácsokat.


Homeós bogyókat még nem próbáltuk, de holnap megkérdezem a gyógyszertárban.

2011. aug. 11. 18:34
 5/6 anonim ***** válasza:

és miket eszel!?az nem lehet hogy amit már ettél attól fáj a hasa és még amit ráeszik pluszba attól sem tud kakilni??hőmérőztesd-ezt ne túl sokszor tedd mert akkor hozzászokik a szervezete ehhez a könnyű ingerhez és akkor nem fog magától kakilni, vagy még a köménymagot leforrázod forró vízzel, hagyod kihűlni és kiskanállal adsz neki- az én fiam a cumisüvegből nem hajlandó semmit meginni, vagy ha más nem segít, akkor lehet kapni a patikába szélcsövet-ez kb 1000 ft körül van.Vagy masszírozd a hasát fürdés után vagy evés előtt/után(böfi után, nehogy sokat visszabukjon), melegebb fürdővíz mint amibe szokott fürdeni.

remélem tudtam segíteni!

kitartás és sok sikert!! :)

2011. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat!
2011. aug. 12. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!