Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mégis mit lehet enni ha...

Mégis mit lehet enni ha hasfájós a baba és szoptatok?

Figyelt kérdés

3 hetes a fiam, egyértelműen hasfájós, már mindenki mást mond és mást olvasok mi mindent nem szabad enni mert bánthatja a pocakját.

Brokkoli, kelbimbó,káposzta,hüvelyesek bab borsó lencse,karalábé,paprika paradicsom...

Akkor mégis MILYEN zöldséget lehet? Gyümölcsből is körte, szőlő,szilva, málna, eper(ilyen nincs is mostanában) ezeket nem lehet, akkor banánon és almán éljek?

Ha nem eszek zöldeket, meg leveses gyümiket, akkor még székrekedésem is van ami irtó kellemetlen :(

Tejet se igyak, tejtermékekkel is óvatosan. A húst amúgy se szeretem, akkor marad a kenyér, rizs, krumpli? Ezeken éljek hónapokig?


2011. szept. 8. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk kb a húsleveses napok jöttek be. Még a barack sem... SEMMI! Hasonlóan érzek, mint te... :(
2011. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A káposztafélék meg a hüvelyes azok, amiket általában nem célszerü enni. Viszont minden gyerek más, ezért az a legjobb, ha felirogatod, hogy mit eszel és csak azokat kerülöd, amitöl a babád tényleg rosszabbul érzi magát. De sok pici akkor is hajfájós, ha az anyuka nem eszik semmit, ami nehéz kaja - mert egyszerüen ilyen a baba.

Van olyan gyerek, akinek nem árt semmi, van, amelyik pl a tésztákat nem birja, stb - ezt neked kell kitapasztalni, hogy nálatok mit ehetsz és mit nem.

2011. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltam....3 hónapig lebbencs levest, vajban sül csirkemellet krumplipürével vagy rizzsel ettem...tényleg semmi mást.Banánt még meg almát, amit írtál.

Zöldségből szerintem a jégsalátát kipróbálhatod, az nem hinném hogy gondot okoz.

Együtt érzek veled, nagyon szar volt ez a nem evés az elején, ráadásul jött rám jó pár kg:(

ja és májkrémes kenyér, párizsis kenyér is mehet...:)

2011. szept. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mikor hazajöttünk a kórházból, első éjjel iszonyatosan fájt hajnalig a kisfiam hasa. Akkor megfogadtam, hogy nagyon odafigyelek az étkezésemre: semmi tejtermék (sajt és tejföl sem + olyan ételek amik ezekkel készülnek), semmi zöldség (ecetes céklát ettem mindenhez), gyümölcsök közül csak almát és banánt ettem, májkrém, felvágottak, húsleves, rizs, krumpli (püré már nem), húsok.

És persze a szénsavmentes ásványvíz.

Ennyi - kb. 3-4 hónapig! (+ Femibion)

2011. szept. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 2-3 hónapig pontosan ezeket ettem: hús, krumpli, rizs, alma.

De így is fájt a hasa, hogy odafigyeltem rá.

Az eredmény pedig egy azóta rendszeresen kiújuló aranyér.

Úgyhogy egyél rendesen, ne puffasztó kajákat.

2011. szept. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Amúgy is van rajtam pár kiló, örültem hogy annyi kiló vagyok mint mikor teherbeesetem, dehát ha szénhidráton kell élnem, akkor tuti visszajön ugyanannyi..:(

Meg hát az emésztési problémákról nem beszélve ugye :(((

Mindegy, hát ez van sajnos.Azt mondják ami engem puffaszt az a babát is fogja, a fent felsorolt ételek jó része engem is puffaszt (valamennyire) szóval ebből gondolom hogy őt is.

2011. szept. 9. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!