Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen dolgok feleslegesek,...

Milyen dolgok feleslegesek, amiket a babakelengye tartalmazhat? És mik a nélkülözhetetlenek?

Figyelt kérdés
A ruhákon, babakocsin, tisztálkodó eszközökön kívüliekre gondolok.
2011. aug. 12. 09:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%

internetes listákra gondolsz?


mindenkinek más,

személyes tapasztalatot tudok írni:


ami felesleges volt (számomra)

kiskesztyű az első napokra - nem adtam rá és nem lett belőle semmi

külön sterilizáló - megoldottam máshogy

összevissza márkákat vásároltam cumisüvegből meg etetési eszközökből, érdemes egy fajtánál maradni, mert azok egymással kompatibilisek. (és nem kell túlvásásárolni se, 2 cumi bőven elég)


tisztálkodókat még ne vegyél, először úgyis gyógyszertárival kezdtek, aztán kitapasztalod, hogy mi tetszik


amit nem vettem, de kellett volna: mellbimbóvédő


nem tudom így hirtelen, inkább kérdezz. vagy esetleg küldj egy saját listát és akkor lehetne konkrétumokat hozzáfűzni

2011. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Igen, interneten lévő listára is gondolok, illetve hallottam olyanról is, hogy valakinek a védőnő összeállította és az is tartalmazott felesleges dolgokat.

Pl. levegőztetőzsák, hálózsák, matrac.

Viszont az sem teljesen egyértelmű számomra, hogy a melltartó betét és a tejtároló zacskó is annyira fontos?

2011. aug. 12. 09:29
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

pont gondoltam a hálózsákra, mi nagyon szeretjük, nem rúgja le magáról a baba, mint a takarót. de ha pl. veletek alszik, akkor annyira nem szükséges, van aki nem szereti.

tejtároló zacskó: nekem nem volt rá szükségem, mert kevés a tejem, nincs mit elrakni. van akinek van mit elrakni, mégis másba rakja (pl. műanyag dobozba, jégkockatartót is hallottam már)

melltartóbetét az jól fog jönni, mert az első hetekben még nem áll be a rendszer és nagyon gyakran csöpög magától a tej, én még azzal együtt is átáztam néha.

2011. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

ja: én pl. nem használok szoptatós melltartót (pedig van), mert sima sportmelltartókat kényelmesebbnek találtam erre a célra.

matrac?! milyen? kiságyba kell, de gondolom nem arra gondoltál


szülés utánra, ha másodszor vásárolnék be: a tena-nak a felnőtt pelenkáját venném az első napokra, mert a legnagyobb betétből is kifolyt hátul a vér és napokig feküdhettem a véres lepedőben.

2011. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Párásító, légzésfigyelő, éjszakai fény, szoptatós párna? Ezek mennyire fontosak? A baba egy szobában lesz velünk.

Köszönöm szépen a választ! :)

2011. aug. 12. 09:40
 6/29 A kérdező kommentje:
Utazóágyat szeretnénk, mert sokszor leszünk más városba (az én szüleim másik városban élnek). Olvastam kókuszmatracról, hogy az nagyon hasznos, ha van.
2011. aug. 12. 09:43
 7/29 anonim ***** válasza:

párásító: ez a páratartalomtól függ - nálunk pont ideális, ezért nincs, de panelban nem árt, mert általában elég száraz ott a levegő

légzésfigyelő: nekünk volt, megnyugtató

éjjeli fény: mikor még éjjel ébred, akkor jól jön, hogy nem kell villanyt kapcsolni (ez nálunk az első 6 hét volt, így ha nektek is rövid időre kellene, ajánlanék egy valamilyen búrával letakart, vagy tompított fényű asztali lámpát)

2011. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

szoptatós párna: azt sem használtam (van az is). első hetekben sima ksipárnát raktam a baba alá, aztán ráéreztem, hogy tudom kényelmesen fogni, azóta azt se használom.


utazóágy az jó dolog, de van benne matrac, persze vehettek külön egy belevalót (bár ha épp elutaztok, az otthoniból is ki lehet szedni), csak akkor annyival is több helyet foglal a kocsiban

2011. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Játszószőnyeg, bébikomp? Én a bébikomppal nem vagyok megbarátkozva, nem tudom, lehet hasznos, de feleslegesnek látom.
2011. aug. 12. 09:46
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

játszószőnyeget imádja, ha tehetitek, azt szerezzetek be, olyat aminek a tetejére játétokat lehet aggatni. először csak nézegetni fogja, aztán majd nyúl is utána.


bébikomphoz még kicsi a babám, de azt hiszem én se tartok rá igényt.

hátha valaki majd ír róla.

2011. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!