Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ezek a dolgok...

Szerintetek ezek a dolgok tényleg feleslegesek?

Figyelt kérdés

Írtam egy kelengye listát,anyukám átnézte(amit annyira nem akartam....). Szinte mindennel gondja volt,de a legjobban ezekkel:

*bébiőrző-mondván,úgyis meghalljuk,ha nagyon sír. (Nagy a házunk,a telefont nem hallom néha,ha csöng.)

*kiságy-alhat velünk is.(Szerintem ez nem valami jó ötlet...)

*pelenkázó-az ágyon is megoldhatom.(Háááát...inkább pelenkázó,szerintem.)

*babakád-megfürdethetjük a mi kádunkban is.(Nem valami kényelmes a sarokkádba hajolgatni.)

*pelenkatartó-elég egy szemeteszsák is (elég szagos lehet.)

*játszószőnyeg,játékok-ellesz mindennel,amit a kezébe adunk(szerintem a játszószőnyeg hasznos,a játékok meg alap felszereltség.)

*cumi-ott lesz neki az ujja,ha nagyon akarja. (minden babának van cumija,szerintem nem véletlenül...)



Megérteném,hogyha azért nem akarná,hogy ilyeneket vegyünk,mert nincs pénzünk,de jól élünk és a babámnak a legjobbat szeretném (ami szerintem érthető).


2011. márc. 28. 19:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megoldható, ne hagyjátok ki ezelet a listából. A legtöbb kimondottan hasznos, de legalább is megkönnyiti a dolgodat. Ha az én lányom lennél, akkor azt tanácsolnám, hogy ha meg tudjátok engedni magatoknak, akkor nem mondjatok le ezekröl. 54/nö
2011. márc. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

huh másra számítottam...mármint tényleg felesleges dolgokra.

Nekünk nagyon kevés pénzből kellett megoldani a dolgokat, de ezek nagy részét megvettük...kivéve a baba őrzőt, erre nincs szükség 36 nm-en:)

2011. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%
Én a cumi kivételével mindent megvettem és hasznát is láttam. A cumi nem kell (nagy zűrt okozhat, ha szoptatni szeretnél inkább hanyagold) de a többi hasznos holmi.
2011. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Max. a játszószőnyeg, játékok amit kihagynék....én is most állítom össze a listát, és játékot eszembe sem jutott venni valahogy. Később persze veszünk neki azt is:):)

Egyébként a többi sztem fontos.

2011. márc. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Egyedül a játszószőnyeg amit ha tudsz ne drágán vegyél, mert lehet csak szösz és porfogó lesz(nálunk az)

A játékokkal is csínyán, mert a sok sem jó, a bőség zavarában egyikkel sem játszik majd, plusz ne magadnak vedd meg:)

cumi: fiam 7hónapig cumizott, a lányom kiköpi, egyet vegyek, de nem szentírás, hogy használni is fogjátok.

2011. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mind hasznos a játszószőnyeg kivételével. Persze megveheted, de pl nálunk is porfogó volt, meg sokmindenkitől hallottam. Abból elég egy olcsóbb fajta is:)
2011. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem vettünk bébiőrzőt, minek, hiszen első babám, és folyton őt fogom lesni és vele lenni, már most is alig várom hogy a karjaimban tarthassam..szóval nekem ez felesleges. 2. kiságyat mi vettünk, mert bár mi is szeretnénk ha majd 1x-2x velünk aludna de nem véletlenül találták ki a kiságyat, az az ő fekhelye, meg kell szoknia, és ha mindig köztetek fog aludni akkor nem lesz "önálló" élettere.. és mindezek mellett pedig elég veszélyes is.Arról nem beszélve hogy az a matrac amin alszotok neki kényelmes-e.. ha túl puha az sem jó mert akkor a gerince elferdülhet, ha túl kemény az sem jó..

3. Pelenkázó: nekünk az első három hónapban az ágyon lesz megoldva, mivel bölcsőt kaptunk és az kb. addig jó lesz neki, a mi matracunk amin alszunk nem túl kemény,de nem is túl puha... és eldobhatós pelenkázó alátétet is vehetsz nehogy átázzon a lepedő,de ezt is meg lehet oldani.

4. Babakád: nemrégen láttam a tv-ben hogy egy 16éves (nem M.o.-on) lány babáját az anyja a mosogatóban fürdette meg, egyrész hely másrészt anyagi gondok miatt. Ma már pár száz ft-ért tudsz venni babakádat.Védőnőnél a plakáton szokták még hirdetni a babaholmikat..hátha ott találsz.szerintem az is fontos.

5.Játszó szőnyeg.. nem feltétlenül fontos szerintem, mert bármilyen takarót leterítesz neki(a vastagság persze nem mindegy nehogy felfázzon) és azon eljátszadozik.

6. A cumi: mi nem vettünk, hanem egy babacsomagban volt 2-3db, ebből talán 2 db-ot főzök ki neki és ennyi.

Nehogy már rajta spóroljatok!!nekem ez a véleményem, igaz mi sem élünk nagy lábon, de tényleg ami igazán szükséges csak azokat vesszük meg neki és nem szórjuk a pénzt.

2011. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Szerintem is hasznosak,de anya köti az ebet a karóhoz...

Már kezdtem azt gondolni,hogy igaza van...

2011. márc. 28. 19:42
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyáink generációjába beleverték, hogy tilos a cumi. De azt meg kell cáfolnom, hogy minden babának van, az enyém kiköpte. :)

Viszont nekünk - sokakkal ellentétben - bejött a játszószőnyeg.

2011. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

bébiőr:nekem megváltást jelentett.Nekünk itthon nincs,mert panelban lakunk,de minden héten egy két egész napot szüleimnél töltünk.Ilyenkor az emeleten alszik,mert elég zajos a család,földszinten nem tudna aludni.Sokáig két percenként hallgatóztam fel az emeletre,sík ideg voltam,volt,hogy már üvöltött,mire meghallottam,hogy felébredt.Aztán kölcsön kaptunk egy bébiőrt,és azóta nyugodt vagyok,csinálom a dolgom,mert meghallom,ha felkel.

kiságy:én nem értek egyet az együtt alvással.A babának szüksége van egy nyugodt helyre,ahol tud pihenni,és az szerintem nem a szülői ágy.Fiam elejétől külön szobában alszik,két hónapos kora óta átalussza az éjszakát,12 órát alszik éjszaka egyhuzamban.ezt velünk nem tehetné meg,az tuti.(1,5 éves egyébként)

pelenkatároló:hozzátáplálásig nem büdös a kaka,így addig lehet tényleg nincs szükség pelenka tárolóra,de utána fertelmes.Ha családi házban laktok,akkor megoldható,hogy kiteszed a házból a kakis pelenkát a pisis meg megy a sima kukába,de nálunk ez nem megy.

pelenkázó:ha nem pelenkázón pelenkázpk,fiam elmegy,úgyhogy nekünk nagyon kell

kiskád:igazad van,nagy kádba behajolni nem valami kényelmes,illetve ordítani fog az elején,mert a nagy térben félni fog

játszószőnyeg:nekünk nagyon hasznos volt.nem akartam ölbe babát,így jól eljátszott rajta míg én csináltam a dolgom

cumi:nem cumizik,így ehhez nem tudok hozzászólni,az ujját szopja

2011. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!