Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy ilyen lassan...

Normális, hogy ilyen lassan eszik 8 hetesen a picúrkám?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hetesm és még mindíg bő 1 órát szopizik, és még így sem mindíg lakik jól, lassan összeérnek a szopizások. Nem csak komfortszopizik, mert nyel is szinte végig, 2-3 percet alszik... mindkét ciciből eszik fél órát, s mikor elveszem a cicit még akkor is tudok tejet kinyomni belőle , mégis mikor megmértem 1 óra alatt 60-70ml-t eszik , a védőnő azt mondja neki már 20 perc alatt jól kellene laknia. Mit tehetnék, hogy gyorsabban egyen, vagy jó ez így?

Köszönöm!


2011. aug. 15. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam, hogy 20 percnél tovább nem szabadna szoptatni, de én ezzel nem foglalkoznék a helyedben. Most mindent a Kisbabád igényeihez kell igazítani, ha neki így jó, akkor egyen addig, amig jól esik neki.
2011. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
A védőnőnek igaza van. 10-10 perc egyik másik mellen, hamar hozzáfog szokni. A melledből mindig fogsz tudni fejni, mert ahogy szopik folyamatosan termelődik, ha csak egyikből etetsz akkor is 10 perc utána 5 perc büfi és megint 10 perc.
2011. aug. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ma megint előveszem a mérleget, s kipróbálom, hogy 20 perc alatt mennyit tud megenni? - bár legtöbbször 15-20 perc után indul be a tejadó reflex másodszor...
2011. aug. 15. 09:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sokáig evett 1-1.5 órát egyfolytában. Már teljesen kész voltam, de kitartottam. Végül megtanult gyorsabban szopizni:D Pontosan nem emlékszem meddig, de olyan 4-5 hónapos koráig evett így, aztn 1 hónap alatt annyit csökkent az idő, hogy már megijedtem, hogy biztos eszik e eleget:D 5-10 percre csökkent az idő:D

Szerintem legyél kitartó, ne vedd el tőle a cicit, csak mert azt mondja a védőnő, hogy 20 perc szopi a normális. Adj időt neki!

2011. aug. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha akarnám sem tudnám elvenni tőle előbb, mert hatalmas sírást rendez :) azért kíváncsiságból megmérem mennyit eszik 20 perc alatt, de azt hiszem meg kell várnom míg magától kevesebbet szopizik... egyébként nem zavar hogy sokáig eszik, csak így elég nehéz bármit is betervezni, hisz alig másfál óra telik el az evések között...
2011. aug. 15. 10:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok: Hát igen, elég nehéz, de bíztasson az a tudat, hogy lassan megtanul majd rendesen szopni, már nem tart sokáig. Én is amiatt voltam ki, hogy egyszerűen mozdulni sem tudtam tőle, mert szopi közben nem igazán lehet bármit is csinálni. Sokszor úgy ettem, hogy lefektettem magam mellé, és a válla fölött a háta mögött volt a kajám, és úgy ettem, mert nem volt rá időm.

Az enyém most múlt 1 éves, de még mindig alig tudok mellette valamit csinálni:D Segítségem csak a párom van, mert messze élünk a családtól:(

Tudom mit érzel, nekem is azt mondták, amit neked most mondok: Most csak te és a baba a legfontosabb az első pár hónapban, ha szalad a háztartás próbálj meg ne foglalkozni vele. Sok sikert és természetesen jó babázást, és sok-sok tejcsit!

2011. aug. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ugyanez a helyzet, úgyhogy együtt érzek. Kerek egy óra alatt lakik jól a 7 hetes babám. De nálam nem csak a ház fut, hanem már a nagyobbik gyermekem is nehezen tolerálja. Legtöbbször olvasok neki vagy énekelünk.

Én is csak reménykedek, hogy most már lassan megtanul gyorsabban is jól lakni. Nem magam miatt, hanem a 2 éves miatt, aki szintén csak rám vár.

2011. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálunk első baba, egyenlőre el sem tudom képzelni, hogy mit kezdenék, ha lenne nagyobb testvér, nekem még ő is nagy kihívás :) - 2 éves unokaöcsim van, s mikor itt van nálunk mindíg belegondolok hogyan bírnék el kettjükkel - hát azt hiszem sehogy, úgyhogy elismerésem mindenkinek aki bevállal második babát 1-2 éves mellé :) Igaz, mi is így tervezzük , de egyenlőre elképzelhetetlennek tartom!
2011. aug. 15. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!