Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisbabám 38 hetesen jött a...

Kisbabám 38 hetesen jött a világra, most 5 napos. Lusta szopni, sokszor elalszik a mellemen, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem akarom órákon át szoptatni, és hogy egybe folyjanak a szoptatások. A védőnő szerint ébresztgessem 3 óránként, de van amikor fél órán át keltegetem és akkor sem akar felkelni. Van esetleg valakinek valami tanácsa számomra, hogy mit tehetnék?
2011. szept. 4. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Én hagynám aludni hiszen még csak 5 napos! Csak az első pár hét lesz ilyen. Fárasztó de belefogsz rázódni!
2011. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Nincs besárgulva? A jelek arra utalnak,semmiképpen ne hagyd aludni,breszgetni kell. Szeme fehérje milyen színű?
2011. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Az én kisfiam is a 38. héten született. Bár az enyém még be is sárgult, így aztán tényleg lustább volt az átlagnál és nagyon sokat szunyókált. Amikor "meggyógyult" akkor már kevesebbet aludt, aztóta meg ne is beszéljünk róla... :D Már 14 hónapos rosszcsont, aki alig alszik valamit napközben.

A lényeg, hogy nekem is azt mondták, hogy ébresszem fel 3 óránként, mert később hogy lesz napirendünk, stb-stb. Hiába csipkedtem a könyökét, arcát, csikiztem a nyakát-tarkóját volt hogy semmire nem kelt fel én meg halálra aggódtam magam, hogy éhen fog halni meg milyen rossz anya vagyok. De tudod mit? Az a kis tökmag majd jelzi, ha éhes, akkor biztos fel fog kelni enni. Ne izgulj! Én inkább az igény szerinti etetés híve vagyok és nem szerettem órarend szerint etetni a gyerkőcömet. 1-1,5 hónapos volt, amikor már jobban-könnyebben lehetett etetni, mert akkor már tényleg nem aludt annyit, mint pár naposan.

2011. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Nincs besárgulva? A fiam sajnos nagyon besárgult, és akkor volt ilyen aluszékony. Nem jelezte, hogy éhes, csak aludt. Nekem azt tanácsolták, minden szoptatás/etetés előtt tegyem tisztába, mert a mozgatásra felébred, ha az sem használ, kicsit törölgessem meg az arcát vizes ruhával. Ha nincs ereje szopni, akkor szólj a védőnőnek, vagy az orvosnak, hogy nézze meg! Pisil eleget?

2011. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Jézusom! Nagyon sok újszülött elalszik szopizás közben, sőt még később is!Attól még miért lenne besárgulva? Miért kéne felébreszteni? Attól fejlődik, nő hogy eszik és alszik! Ha elaludt vedd ki a melled a szájából és hagyd aludni, hogy ne szokja meg a cicin alvást
2011. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Jó akkor nyugtassuk meg az anyukát,minden baba így szokta...ez a helyes válasz ????

Fiam is így volt,és besárgult még a PIc-re is kerültünk.

2011. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem nincs besárgulva, vagy talán egy ici-picit, de azt mondták az ilyenkor normális. De erre mindenképp odafigyelek. Szóval akkor szerintetek hagyjam aludni, és egyen amikor éhes? Viszont sokszor előfordul, hogy elalszik cicin, de utána ha lerakom az ágyába akkor újra felébred és nyűgős, akkor vegyem vissza és folytassam az etetést? De akkor ez meddig fog tartani?
2011. szept. 4. 11:53
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ha leraktad simogasd a hátát, megpróbálhatod hasra is fektetni és finoman ütögetni a popsiját( azt szeretik), ha továbbra is nyűgös vedd fel. Az első pár hét ilyen nehéz. Nálunk pl. az vált be hogy apa besegített, sétálgatott vele. Hihetetlen de én már annyira fáradt voltam, hogy neki nagyobb türelme volt --->ezt a baba is érezte és nála megnyugodott
2011. szept. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első idők erről szólnak igen, folyamatos szopizás. de ha már úgy látod, h evett eleget( esetleg pár alkalommal érdemes lenne mérni az evéseket, h biztos legyél benne, h jól lakott), akkor ringasd egy kicsit, míg visszaalszik. Neki még szüksége van a közelségedre. Az is lehet h esetleg fázik, ilyenkor még nagyon fázósak tudnak lenni. Ki kell tapasztalni, h neki mi a jó, kitartás idővel jobb lesz.
2011. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Később, ha a babád nem bukós fajta, próbáld majd meg fekve szoptatni egy nagyobb ágyon, mert úgy ott tudod hagyni aludni böfiztetés nélkül is. Így kisebb az esélye, hogy visszaébred. - Persze azért figyeld, nehogy mégis visszajöjjön neki valami és jól párnázd körbe, nehogy leessen. De ha körültekintő vagy és a babád is jól viseli, ez a módszer segíthet megelőzni a visszaébredést. (Én hónapokig csináltam ezt.)

Addig viszont légy türelmes! Ha bealszik, de nem tudod ébren tartani, akkor muszáj leszel újra mellre tenni, ha később újra kér szopizni. Evvan. Ez fárasztó tud lenni, de tudd, hogy ezzel fogod a leghatékonyabban serkenteni a tejedet. Hosszú távon előnyös lesz.

2011. szept. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!