Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, h sok koffeint fogyaszt...

Lehet, h sok koffeint fogyasztok egy nap? Filteres tea és kávé?

Figyelt kérdés
8 hetes babám van. Alacsony vérnyomásra már terhesség alatt is 2 kávét ittam,doki tanácsára. Ez Instant Nescafe, kisebb bögrével. Egyébként nagyon szeretem a főzött teát, 1 filterből kb. 1.5 liter jön le a teafőzőn, és átlag 2 litert iszok meg egy nap. Én úgy tudom a filteres tea nem tartalmaz igazán koffeint. Szoptatok, azért szeretném tudni,mert napközben alig alszik a babám. Szopi után sokáig ébren van, és már akkor akar elfáradni,ha jön a következő szopi. Éjjel 1x kel enni.
2011. aug. 16. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem ittam se kávét, se teát, se kólát szoptatás alatt, lányom mégsem aludt napközben.

Éjjel viszont alszik a babád, így nagy gond nem lehet, bár egyes filteres teákban van koffein, így azért jobb, ha nem iszol belőle sokat.

Milyet iszol? A zöld teában kevés, a feketében viszont sok koffein van.

2011. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem ittam semmi ilyet mégis volt egy időszak amikor nem aludt nappal (2-3 hónaposan), de van olyan ismerősöm akinek még ha kólát ivott akkor is "felpörgött" a babája. És tényleg számít milyen teát iszol. Én nem mertem "kockáztatni".:)De egyébként én sem hiszem, hogy ettől lenne, mert este alszik(bár kérdés mikor iszod az utolsót?)
2011. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Barackos Pickwick! :)Nem iszom se szénsavas üdítőket sem, max. Nestea.
2011. aug. 16. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó, így utólag gondolkoztam csak ezen. Én reggel ittam egy kávét (elég erősen iszom, de tejjel), és sokat volt ébren a babám napközben, közben meg nyűgösködött. Lehet hogy pont emiatt.
2011. aug. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Nálam is aktuális a téma, csak nekem pánikbetegség miatt kellene szüneteltetnem a koffeint, viszont mostanában sokszor szédelgek, még ahhoz képest is, hogy 100 körüli a normál szisztolém... Én se nagyon tudom, melyik ujjamba harapjak. :-S

Szóval, létezik koffeinmentes kávé, én Douwe Egbertset vettem (kék csomag), mert a Nescafé Gold koffmentese piszok drága a Tecsóban.

A teák közül pedig mindenképp filteres, mert a szálas erősebb. Típusra pedig roiboos tea, mert egyedül abban nincs koffein és tein. A feketében nagyon sok, a zöldben szintén van és úgy tudom, a fehérnek is van valamennyi élénkítő hatása.

Roiboosban van sima, fahéjas és mézes-citromfüves-csipkebogyós is, szóval nem olyan uncsi. Valamint a lányom Pickwickes gyerekteájából szoktam még lopni, annak is vöröstea az alapja.

2011. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!