Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség, harap! Mit tehetnék...

Segítség, harap! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos kislányomnak kibújt már két fogacskája. A napokban rájött arra, hogy mire is valók valójában a fogak. Így nagyon fájdalmas szoptatnom, hogy folyton megharap. Pedig szeretne szopizni, és én szívesen szoptatnám még.
2009. ápr. 15. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Mond határozottan, hangosan, hogy"NEM!" Ha megharap. Hátra is húzódhatsz és felemeled az ujjad! Hamarosan megtanulja. Ha újra harap, fejezd be a szoptatást, mond, hogy "harapsz!!"

Hamar rájön, mi a baj.Adj neki almaszeletet harapdálni.

2009. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen ahogy az előző mondta csak ne hangosan mert akkor megijeszted. Ha harap,vedd el tőle a cicit és mond hogy nem szabad majd add vissza neki.Ha megint harap ugyanezt tedd.
2009. ápr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ösztönösen ezzel próbálkoztam, de azt hitte, hogy játszom vele és vigyorgott. Azért köszönöm Nektek.
2009. ápr. 15. 16:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanezt csinálta, ahogy kijött a foga, megharapott egy kicsit, de nekem ez is elég volt, hogy csillagokat lássak.

Ahogy előttem is írták, határozottan, de nem hangosan rá kell szólni, hogy ez fáj anyának, vagy hogy nem szabad, és el kell venni a cicit. Nehogy megijedjen. Nekem is vigyorgott olyankor mikor rászóltam, de én továbbra is morcosan néztem, és abbahagyta a vigyorgást, mintha megértette volna. Utána visszaadtam neki, és nem harapott. Szerencsére ez csak kb. 3x fordult elő. Remélem a többi fogánál nem fog harapni.

2009. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem egy nagynéném mesélte, hogy neki is ugyanez volt a helyzet, nem akart abbahagyni a szoptatäst, nem hasznält semmi, csak az, hogy ha harapott, akkor kapott egy nagy pofont, és utäna nem csinälta.
2009. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!