Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatós kismama ehet mákot?

A szoptatós kismama ehet mákot?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
ehet, kicsit nyugisabb lesz a baba
2011. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon.

Ha nagyobb a baba, mértékkel. De az is lehet, hogy én ettem mákos bejglit karikor. Október végén szültem.

2011. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért ne ehetne? <--Ez egy kérdés, érdekelne miért féltek a máktól!?(nem kötöszködés)
2011. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A mák TOKJÁBAN vannak az alkaloidok, nem pedig a mákszemben!

Évekig vizsgáltam... Az étkezési mákfajtákban meg szinte nulla a morfin tartalom.

2011. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

13:08

Én is így tudtam ezért érdekelne. Lehet más oka van?

2011. aug. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

18:19 vagyok

Semmi más oka nincs ami miatt ne lehetne enni, csak sokakban úgy van hogy hú mák, akkor ópium, heroin, jajj mi lesz velem. Pedig szerencsétlen mákszem nem tehet semmiről (a máktea is a gubóból készül!).

Képzeld ha morfin lenne a mákszemben, akkor karácsonykor a jó kis mákosbeigli hegyek után egy ország be lenne tépve :-)))

Amúgy a gyógyszeripar számára termesztenek ki olyan mákfajtákat, aminek bizonyos alkaloidja különösen magas arányban halmozódik fel a TOKBAN (akár 20 ezrelék is lehet!). Ez lehet a morfin, kodein, tebain, vagy a narkotin. De az étkezési mákfajtákban eu szabvány szerint 2 ezrelék alatt van a morfin, szintén kizárólag a TOKBAN.

2011. aug. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!