Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kezdő szoptatós kismama...

Kezdő szoptatós kismama vagyok, mit egyek, ami nem csinál hasfájást a babámnak?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam válogatós, de amikor elmondta a védőnő, hogy miket egyek. Teljesen kétségbe estem, mert fogalmam sincs, hogy mi az ami a babának is és nekem is jó?Esetleg néhány ötlet vagy recept.
2011. szept. 9. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Natúr csirkemell, főtt krumplival az tuti. Egyébként inkább ki kell tapasztalni sajnos. Nekem azt mondták alapelvként, hogy ami engem felfúj (bab, borsó, káposzta pl.) az a babónak is okozhat hasfájást, de az apró magvas gyümölcsökkel, fűszerekkel (bors, fokhagyma) is óvatosan kell bánni. Eleinte én is nagyon figyeltem, de szerencsére nem volt hasfájós a picim. Jó babázást és nyugodt pocakot!
2011. szept. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt baba-mama páros válogatja. Van, aki bármit ehet, nincs baj, más babának meg mindentől fáj a hasa. Egyébként meg szinte minden babának van hasfájósabb napszakja (ahogy sok felnőttnek is).

Lényeg, hogy nem kell diétázni, csak ésszel, kiegyensúlyozottan enni, hiszen kell a vitamin, fehérje. szénhidrát... stb. mindkettőtöknek. Ha észreveszed, hogy valamelyiktől hasfájós lesz, azt legközelebb hanyagold.

Egy felmérés szerint meg a változatosan étkező terhesek és szoptatós anyák gyerekei később kevésbé válogatósak :)


Logikusan egyébként az anyatejbe nem kerülnek át a buborékok, apró magvak, héjak :), de az erős fűszerek, olajok, gyógynövény hatóanyagok, élelmiszer-adalékok igen. Egy másik kutatásban pl. az anyukák fokhagyma fogyasztása után kifejezetten intenzívebben szopiztak a babák - tehát szerették -, de nagy százalékban okozott hasfájást. Az enyémnek ezzel nem volt baja. Ami felfújt (mindkettőnket), az egyedül a tejszaporító tea volt - de mire erre rájöttem... :)


Leginkább egyébként a gazdag húsleveseket ajánlják ilyenkor, hogy meglegyen a folyadékbevitel is.

2011. szept. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkit más puffaszt, szóval ezen fölösleges görcsölni, mert csak a szoptatást fogja hátráltatni. Edd azt ami jólesik (kivéve azokat amik közismerten puffasztanak) aztán majd kitapasztalod.
2011. szept. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A legújabb szoptatási tanácsadók szerint nem kell semmilyen különleges táplálkozást folytatni. Enni, inni igény szerint.
2011. szept. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hús, rizs, tészta, alma, banán, répa, őszibarack, zabkeksz, én kb ezeket eszem. Az én babámnak pl a krumpli is bántja a pociját, uh azt most pár hétig nem fogok enni. Zöldfűszereket használok, kakukkfüvet, bors helyett borsikafüvet, bazsalikomot. Max 3 hónapról van szó ki lehet bírni. A nagyobbik fiamnál tejterméket se ehettem, most szerencsére ezekkel nincs gond, csak a zöldségekkel meg a gyümölcsökkel. én most ilyeneket szoktam főzni, hogy

rizseshús (hagyma nélkül)

almás csirke rizzsel vagy tagliatelle tésztával

barackos csirke rizzsel

sajtszószos tészta,

ha a krumpi nálad mehet, akkor zöldfűszeres brassói (zöldfűszeres csirkemellkockák sültkrumplival összekeverve)

zöldfűszeres fasírt, hagyma nélkül, icipici fokhagymakrémmel, (ez nálunk nem okoz gondot)

2011. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TKI Ibolya ***** válasza:
Az én nőgyógyászom mindig azt mondta,hogy sok fehérjét kell fogyasztani.Egyébként az ,hogy mitől fáj egy baba hasa változó például én ehettem káposztát semmi baja nem volt a babámnak de nem ehettem hagymát semmilyen formában maximum a pöri alá párolva.Három gyerekem van és csak a harmadiknál kellett vigyáznom ,hogy mit eszem.Tehát még a testvéreknél sem egyforma a szoptatás.
2011. dec. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!