Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi ideig fog fájni a...

Mennyi ideig fog fájni a mellbimbóm?

Figyelt kérdés

5 napja szültem és iszonyú kínok közt szopiztatom a babám!

Sebes a mellbimbóm,mit tegyek,mivel kenjem?Vagy hagyjam és egy kis kitartás és elmúlik?


2011. aug. 27. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:

lehet rá venni krémet.most nem jut eszembe a neve,de biztos lesz aki beírja. de nagyon jó még ha kisebesedett bimbón hagyod rászáradni az anyatejet,és hagyd szabason a melledet minnél többet.


valószínű rosszul kapj be a mellbimbót és ezért lett sebes. csak azt tudom mondani,hogy :kitartás!!nekem is fájt az első 3hétbe..

2011. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
közbe eszembe jutott a krém neve: garmastan
2011. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Softness ***** válasza:
nekem a krémek szart se értek, de pár nap alatt megszokja a mellbimbós
2011. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a kisebesedésre, a krém nekem bevállt, 2nap alatt helyre jött! de azért a szoptatással járó fájdalom 2hétig tartott-de mindennappal egyre kevésbé fájt.
2011. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
max 2 hét volt nálam a fájdalom és a sebesedés. A Garmastan viszont egy-két nap alatt segített.
2011. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló mindent leírt. Amivel kiegészíteném: én DM-es babylove krémet használtam. Szerintem segített egy kicsit.
2011. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bepanthennel kenheted, nálunk ezt adták a kórházban. Elég a nagyját letörölni a szoptatás előtt. Első babával 3 hétig fájt-volt sebes, másodikkal egy hétig.

(Ha jól kapja be is sebesedik)

2011. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ceyla ***** válasza:

Az én válaszomnak nem fogsz annyira örülni. :(

Nálam sem a garmastan sem az anyatej nem segített, mert a bimbó oldala volt sebes (mindkettő) és hiába képződött hám rajta, amint a baba cicire került azonnal ledobta a varat/hámot magáról mert ugye megnyúlt a mellbimbó és újra kinyílt a seb.

Végül az Avent krém jött be, mert ez nem hámosított, csak valahogy puhán tartotta. Meg vettem tejgyüjtő kagylót a melltartó alá, hogy szabadabban legyen a cici, de azért ne kelljen meztelenül mászkálnom itthon.

A szoptatás elején jelentkező igen intenzív fájdalom nálam több mint 2-2,5 hónapig tartott (koncentrálnom kellett, hogy ne szorítsam össze a fogaimat, mert már úgy éreztem kezdenek kilazulni), de egyre rövidebb ideig és egyre kevésbé fájt, már el sem hittem, hogy elmúlhat, de elmúlt.

A nőgyógyászon biztatott, hogy a második gyerekkel szintén így lesz. :(

Ja a sebesedés miatt hívtam szoptatási tanácsadót is. Tömören semmit nem tudott mondani, csak annyit, hogy talán a nyelvfék. Hát az nem volt rövid, mert utána láttuk, hogy jobban is ki tudja nyújtani a nyelvét mint ahogy mutatta akkor a tanácsadónak.

2011. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad feladni, akkor sem, ha nagyon fáj. Hidd el 1, max 2 hét és elmúlik. A mellbimbónak is 'be kell törnie', mint amikor mondjuk egy új cipőt veszel, és hozzászokik a lábad. El fog múlni és egyáltalán nem fog utána fájni.
2011. aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Medelának van egy új nedves sebgyógyulási környezetet biztosító hidrogél párnája, ami hűt és gyorsítja a sebgyógyulást. Steril kötszer, egy napig többször is használható.

A Medela PureLan is segít, főleg, ha anyatejjel kombinálod. Fejjél ki egy kis tejet, kend be vele a bimbót és a bimbóudvart, hagyd rászáradni, majd vékony rétegben kenj rá Purelant. Egy éjszaka alatt is képes csodát művelni. A PureLan ultratisztított lanolint tartalmaz és nem kell lemosni. Nincs benne semmilyen gyógyszer vagy vegyszer.

Minden olyan krém, amit le kell mosni, csak árt, mert a lemosás szárítja a bőrt.

2011. aug. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!