Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért változott meg a viselked...

Miért változott meg a viselkedése szoptatás közben 3 hósan?

Figyelt kérdés
Eddig nyugodtan teleszívta magát, most meg pár percig OK, utána tekereg, nyüszög, kiköpi, húzza-vonja a cicit. Büfiztetem, nem számít, utána megint ua. Sokszor vissza sem veszi már. Feszít, le kell tennem. Ráadásul kevesebbet eszik, mint mondjuk 2 hete. Alkalmanként is, és napi szinten is. Igény szerint szoptatom, de nem kér gyakrabban a szokottnál. Mi lehet a gond??
2011. aug. 30. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem kéri, lehet, hogy nem éhes.

Más pozícióban próbáltál szoptatni? Lehet, hogy kényelmetlen neki.

A hasa is görcsölhet.

Viszont ha nem kér a szopija befejeztével többet, akkor fejjél még belőle, nehogy elapadj e miatt a kezdeti zökkenés miatt.

2011. aug. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az en lanyom ugyanez, most 3 honapos, O mondjuk mar 2-3 hete ezt csinalja. Viszont szepen hizik, 'termel' eleg pisis-kakis pelenkat ugyhogy nincs gond. Csak ritkabban esznek mar ilyenkor es rovidebb ideig, mert sokkal erosebben szivnak, mint korabban, hamarabb eltelnek. Az en lanyom ejszaka eszik szepen csak (kb 10-15 perc egy-egy etetes, korabban 45 perc volt), nappal ahogy irtad csak szenved par perc utan. Ha igeny szerint szoptatod es hizik meg van eleg pisis-kakis pelus szerintem nem lehet gond :)
2011. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én mérem, mennyit eszik, és az a furcsa, hogy egyre kevesebbeket. Pár hete ritkán ment 100 alá egy evéskor, most meg 70-80 az átlag, és napi szinten is kevesebb vagy 150 millivel a fogysztása. Éjjel alszik, hajnalban kel először. Orvos is látta, és semmi baja.

Gyarapszik a súlya, de lelassult. Heti 10-15 dekát hízik a korábbi 25-ök helyett... Próbáltam cumisüvegből etetni, de az sem kell neki.

2011. aug. 30. 10:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Én is mérem a 3 hónapos babámat.

Ő is ugyanezt csinálja, és vagy 3 hete alig eszik, és a hízása is lassult.

Igazából ugyanannyit eszik, mint régen. A napi 500-700 van meg, az is úgy, hogy csak 4* eszik egy nap. De még akkor sem mohóskodik, nem is jelzi, hogy éhes lenne. Én próbálkozok már 4 óra eltelte után, hogy egyen, aztán vagy kell neki, vagy nem.

Régebben 25-30 dekákat hízott hetente, most meg 3-10 dekát. Viszont erős, jó húsban van, igaz nem duci, de hosszú baba.

Reggel is 10-ig alszik, nem tudom, hogy felkeltsem-e, vagy az alvás is ugyanolyan fontos neki, mint az evés???

Cicin gyorsan végez, nem egy függő alkat :-) Így annyit mindig kiszív, ami van benne. De közben kalimpál, feszeng, inkább játszana vagy az ujját szopná .-)

2011. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En mondjuk sosem mertem mennyit eszik, korabban 2 hetente, mostmar havonta viszem a vedonohoz meretni. Tobbet mozognak mar, azert is lehet a kevesebb hizas. Szerintem ha kiegyensulyozott a babad ne aggodj ezen, szoptasd ahogy/amikor ehes, tudjak ok mi kell nekik :)
2011. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

11.05-ös, mintha én írtam volna!!

Azt hiszem, erről van szó nálunk is: a súlya nő, de a fogyasztása nem! Most 5.25 kg, és annyit eszik, mint 4 kilósan, kb. 5-600-akat/nap.

Engem eléggé ijesztgetnek a lelassult gyarapodással. Volt olyan hét, hogy csak 4 dekát hízott. Nem tudom, miért van ez...

Köszi a válaszaitokat!

2011. aug. 30. 11:31
 7/10 porcukormókus ***** válasza:
Az én 3hónaposom is ezt csinálja, kb 2-3 hete. Úgylátszik, típushiba. :)
2011. aug. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ha nem nyűgös ne aggódj! A gyarapodás is egyre kevesebb lesz idővel.

Most itt volt/van ez a hőség is.

A cumit meg tedd félre, mer így szokhat le a ciciről. Szerencse, hogy nem akarta elfogadni. :)

Mi 10 hónaposak vagyunk, és én is annyira aggódós voltam, hogy 5-6 hónapos koráig mértem. Végül azért hagytam abba, mert a 2. bérlet hosszabbítása is kezdett lejárni és már nagyon fárasztó volt szopi előtt és után mérni.

Szóval, ha nem nyűgös a szopik között, ne aggódj! :)

2011. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:

A tejleadásod nem lassult egy kicsit? Úgy értem, pl. kicsit később jön a reflex, vagy nem olyan erősen folyik. Idővel a hormonrendszer is változik, ez is okozhat ilyesmit, mert a babád türelmetlenkedik a kevésbé erősen/jól folyó tej miatt.

Pocakfájás?

A fogyasztás csökkenése nem feltétlenül gond, mert idővel annyira jól hasznosul az anyatej, hogy pl. a széklet mennyisége is nagyon lecsökkenhet. Tehát az, ami bemegy, szinte teljes egészében beépül.

A gyarapodás pedig nagyon kétélű dolog - nagyon nemcsak ettől függ, hogy a gyerkőc jól fejlődik-e. Ne hagyd, hogy ráparáztassanak erre a témára, mert ezt általában olyanok teszik, akik nem értenek annyira a dologhoz...

2011. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én fiú babám ma 3 hós, és szó szerint ugyan ezt csinálja!

Ugyan annyit eszik, mint másfél-2 hónaposan. A súlygyarapodása sem 25 deka egy héten, hanem kevesebb. Én csak azért nem aggódok, mert 3 hónapos és így is 6,5 kiló.

De a tünetek hasonlók? ha cicire teszem többször kiköpi, elhúzza a fejét, rugdalózik, néha rám nevet, néha legörbül a szája, aztán többször visszanyomom a szájába a cicit, utána eszik tovább.

Régebben 20 percig szopott, most már 7 perc alatt kiszívja a 100 milit, és 9 perc alatt a 120-at. De ennél több nem kell neki napközben, csak reggel, amikor ki van éhezve amiért éjjel nem evett. Ilyenkor megeszik néha 170-et is. De aztén a kövi szopinál csak 70-80-at. Biztosan azrét mert az előzővel nagyon jól lakott.

Szerintem nincs velük gond.

Én arra is gondoltam, hogy azért is ehetnek kevesebbet, mert változik a tej tartalma folyamatosan. Így vagyunk kitalálva. Mindig úgy változik az anyatej, ami a kisbaba szervezetének igényeihez kell. ÉN ezt úgy vettem észre, hogy más lett a tejem, hogy a fejés után amikor beraktam a hűtőbe, szétválik a zsír-réteg és a vizesebb rész. Egy hónapja a zsírréteg a tej tetejét kb 1 centi volt, most pedig az egész tej szinte zsíros, és alul van 1 centi vizesebb tej.

2011. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!