Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gyakori mellretétel - de mi a...

Gyakori mellretétel - de mi a határ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 10 hetes, 6 hetes koráig esténként kellett neki tápseres pótlás, de sikerűlt elhagynunk... most viszont megint ott tartok, hogy beadom a derekam, mert katasztrófa ami most nálunk megy szopizás terén :( Úgy veszem észre nem lakik jól, hiába szopizik mindkét ciciből fél órát, negyed órával a befejezés után sír, tömi a kezét a szájában, nem tusom megnyugtatni, s nem egyszer a következő evésig nem alszik el, csak keservesen sír ( hasfájós baba volt, így tudom ,ez nem hasfájás). Tudom, ilyenkor a gyakori mellretétel a megoldás, de mégis milyen gyakran? Mert ugye 1 órát szopizik , és negyed óra múlva keservesen sír... csak nem tehetem megint mellre? de még az 1 óra szopizás, és egy óra szünetet is sokanak érzem, egyszerűen kimerülök, én is ő is, mert nem tud pihenni, és kezdődik az ördögi kör, hisz fáradt vagyok, csökken a tejem... mit csináljak? meddig kínlódjunk?


2011. aug. 31. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Kell a pihenés a pocakjának próbáld meg azt hogy napközben fejed a tejet azt kapja cumisüvegből és akkor lehet rendszert vinni a napokba.


este pedig tápszert kap.

éjjel szoptatás.


ahogy neked jó de próbáld meg úgy hogy nézed mennyit bír ki tápszerrel két evés között. ha megeszik pl.100 milit és utánna is így jelez akkor nem az éhség.


szóval írd fel egy lapra v. füzetbe egy napját így hogy mikor mennyit . ezzel már tudsz a dokihoz védőnőhöz fordulni.

2011. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha tömködi a szájába a kezét, nem biztos ám hogy éhes! Próbáld meg cicizés közben többször böfiztetni. Nálunk is ez volt a gond, volt hogy 2-3 alkalommal is böffentett egy-egy cicizés alkalmával. Akkor aztán érdemben szophat tovább.

Esetleg, ha megnyugtat (és nem hergeled inkább magad tőle), akkor kérj kölcsön a védőnőtől egy mérleget pár napra, és méregesd a szopizásokat.

Szerezz be akár használtan egy hordozókendőt (6-7 ezerért már vannak), és cicizés után kösd a hasadra a babát, a mozgásod, a meleged megnyugtatja, és jót tesz az emésztésének is.

És szoptass fekve, közben az sem baj ha te is elalszol, vagy legalább elbóbiskolsz. Lehet hogy éppen gyorsabban nő, több tej kell neki, pár nap és feltornázza a tejmennyiséget. Kitartást!

2011. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy nincs határ...

Miért van a picid 1 órát a mellen? Végig aktivan szopizik, vagy csak cumizik? Sir, ha csak az egyikből kap? Van cumija?

A cumisüvegtől én személy szerint félek, nehogy bekavarjon és ne akarjon majd dolgozni a tejcsiért.

Tudom, hogy nehéz, hisz most én is küzdök egy 6 hetes kislánnyal, de tarts ki!

Szerintem próbáld meg kihúzni valahogy a 12. hétig, mert onnan változnak. Hátha azután ritkábban fog szopizni...

A kisfiamat még anno úgy etettem, hogy legalább 1,5 óra teljen el a két szopi kezdete között. Igy mondták akkor a kórházban. Nagyon sirós baba lett belőlle. Most a kislányom nyugodt és kiegyensúlyozott. Egyelőre még csak nyöszörögni hallottam, orditani nem. Nálunk nagyon bevált az igény szerinti szopi.

Annak az okát pedig meg kell keresni, hogy miért szeret a babád 1 egész órát a mellen lenni. Szerintem ez igy egy kicsit sok.

Kitartást!

2011. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, igen az a cél, hogy feltornázzuk a tejmennyiséget, csak elekseredésemben már nem tudom jót teszek-e vele, annyira sajnálom mikor csak sír... fekve szopiztatom, nem is bírnám 1 órát tartani ( mivel kicsi a mellem meg kell emelnem, ami 1 órán keresztűl elég fárasztó), meg a meleg miatt is jobb így.

Azért nem akarok csak tápszert adni, és fejni, mert volt 1 nap mikor rosszul éreztem magam, lázam volt, nem mertem szopizatni, csak fejtem - na éjjelre fele annyi tejem volt mint szokott ( éjjel mindíg fejek, mert átalussza az éjszakát) emiatt nem merem megkísérelni a tápszeres próbanapot.

Egyébként nem gond, hogy 10 hetesen még 1 órát szopizik? - mert ugye azt olvasom mindenütt, hogy 20 perc alatt jól laknak a korabeli babák... ehhez képest mi...

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 31. 12:13
 5/13 A kérdező kommentje:
Épp írtam, hogy én is sokallom az 1 órát, de valóban szopizik, persze van 1-2 perc amikor pihen, de megfigyeltem, hogy 25-28 perc környékén is van tejadó reflek, ami kell neki , próbáltam csak 5-5 perccel előbb levenni a ciciről, sírás lett a vége. Kezdetektől két ciciből eszik( nagy könnyebbség lenne, ha váltogatni tudnám , de nem megy, egyik mellemben jóval kevesebb tej van). Eddig úgy ettünk , hogy a szopizás kezdetétől 3 óra múlva evett ismét, vagyis 2 óra tellett el úgy, hogy nem szopizott, de most alig tudjuk az egy órát kihúzni...
2011. aug. 31. 12:18
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam nagyon nagy cicis volt. Újszülött korában volt, hogy akár 2! órát is mellen volt. Persze az elején aktívan szopott, hallani lehetett, ahogy a szájában "serceg" a tej. :) Aztán már inkább csak komfortszopizott. Eltelt 1 óra két szopi között és megint kérte. Volt egy időszak, amikor szinte egész nap a cicimen volt, mondtam is anyukámnak, hogy mellpiercingem van. :) A védőnőm annyit mondott, hogy vigyázzak, nehogy felázzon a bimbóm és begyulladjon a mellem. Próbáltam én is kivárni az időt, még cumit is, de semmi nem használt. Ha jól emlékszem pont 6 hetes kora körül volt. Csak a cici nyugtatta meg, semmi más! Aztán szépen lassan leszokott, ritkultak a szopik és szopik közti idők. Egyébként én is úgy csináltam, hogy szopott az egyik mellemből, aztán mikor kiköpte, megint ugyanarra raktam vissza, hogy biztosan teljesen kiürítse. Így a hátsó, zsíros tejhez jutott, ami ugye sokkal laktatóbb. Ha korán átteszed egyik melledről a másikra, akkor csak az első tejet szívja ki, ami annyira nem laktató, hamarabb megéhezik utána. Vagy akkor raktam át, amikor pl. már elkezdett fájni. Egyébként az anyatejet kb. 1 óra alatt emészti a babapoci. Szóval én azt mondom, hogy kitartás, el fog múlni ez az időszak! Én is fekve szoptattam, néztem közben a tévét, aludtam, hogy gyorsabban teljen az idő, vagy próbáltam a szoptatási pózokat változtatni, hogy minél több irányból érje a tejcsatornákat az inger. Egész profi lettem a végén. :)


Sok sikert!

2011. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Ahogy előttem is írták,vigyázz az 1 órás ciciztetéssel mert könnyen felázik a bimbó és nem bírod majd szoptatni.

Én ugyan úgy vagyok most mint te voltál,hogy nappal szopi éjjel pedig tápszer.A fiam most 4 hetes és az volt ,hogy nappal elég volt neki 3-4 óránként a szopizás éjjel meg óránként. Aztán már negyed óra lett belőle mikor elmentem a dokihoz,hogy mi ez? akkor mondta,hogy kiürül a mellem éjjelre és ezért éhes a gyerek és kér mindig enni.

Megnézte a mellem és tényleg nem volt benne semmi sem. Kézzel érezhető volt,hogy üres,mert ugye ha van benne akkor azt érezni lehet mert feszül mert nehezebb meg keményebb,ez meg tiszta puha volt... Nem lehet ez a gond nálad is?

A gyakori ciciztetésről pedig azt hallottam,hogy ha valaki óránként eteti vagy sűrűbben akkor az emésztésével gondok is lehetnek későbbiekben...

2011. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xStefix ***** válasza:
100%

Valószínűleg most megint kevés neki a tej, átmenetileg.

Az okok: A 3 hónapos ugrás nektek még arrébb lenne, de nem kizárt, hogy ti ilyen kis korán érők vagytok. :)

Vagy valamilyen okból lecsökkent esetleg a kínálatod..?

Illetve azt is kiolvasom, hogy talán az éjjeli átalvások miatt csökkent le nappal..? Nem azóta van ez, mióta éjjel nem kel fel szopizni?

Ami nekem eszembe jutott:

- Az 1. válaszoló javaslatait én se támogatom, mert szerintem nem oldják meg a gondod.

- Az egyik fontos, a póz! Bármilyen állásban is szoptatsz (fekve is teljesen jó), lényeges, hogy kényelmesen legyél és ne kelljen tartanod magad, mert attól hamar kifáradsz! Akár hosszan szoptatsz, akár csak pár percig, kell, hogy ellazult állapotban legyél, mert ez segíti legjobban a tejleadást és -ürülést! Találd meg azt a pózt, ami úgy kényelmes, hogy teljesen el tudod magad engedni közben. Használj sok párnát, támaszd meg magad, helyezd a babát a hasadra.. legyél kreatív!

- A 2. alapszabály: Éjjel nem fejünk!!! (Hacsak nincs rá különösebb okunk.) Éjjel ALSZUNK! És ez azért fontos, mert ilyenkor (relaxált állapotban) termelődik a leghatékonyabban a tej. Ha te folyamatosan felébreszted magad fejni, akkor megakasztod a pihenést és értékes energiát veszel el a testedtől és magadtól is. - De, ha mégis fejned kell éjjel, mert keményedni kezdesz (ez tipikus, amikor a baba elkezd átaludni), azt így tedd: épp csak annyit fejj le, hogy megkönnyebbülj, semmiképp ne fejd ki a tejet teljesen! Várhatóan pár nap alatt rá fog állni a tested az újfajta rendre és újra alhatsz éjszaka.

- Egyáltalán nem baj, hogy 10 hetesen 1 órát szopik! Ha tudnád, hányszor lesz még olyan, hogy újra nagyon gyakran fog szopni! Egyáltalán, hányszor csinál még valami olyat, amin már, azt hitted, régen túlvagytok... Sok oka lehet, amiért neki ez a szokása/igénye, de kicsi rá az esély, hogy azért teszi, mert valami komoly baj lenne. (Ha épp kevés a tejed, az se baj, mert így gyárt ő magának többet.) Vagyis, ne másokhoz mérd a gyerkőcöd, hanem csakis magához! Neki is megvan a saját ki fejlődési üteme, amit neked nem irányítani, hanem támogatni kell! Ha ő most ennyit szeretne, hagyd neki; ez is változni fog majd. Rugalmasan kell csinálnunk, ez a lényeg.

- Jól csinálod a kétmelles szopit, és ügyesen észrevetted, hogy kell még nektek az a plusz reflex! :) Ez mindenkinél máshogy megy, de mindig az a lényeg, hogy te tudd (megtanuld) magadnak, nektek hogyan felel meg. (Nekem is 2 reflex ürítette ki teljesen a mellem.) Ha neki nem elég a 25 perc, de még akár a 30 sem, akkor hagyd rá ismét. Figyeld őt, mert jelezni fogja neked, mikor válts mellet (pl. elfordul, kiköpi, sírni kezd vagy elalszik).

- Nyugodtan szoptass akár óránként is, nincs semmilyen időbeli limit. Igazából ami befolyásolja a gyakoriságot, az a babád hangulata: ha őt nagyon kikészíti a gyakori szopi, akkor érdemes kicsit ritkábban kínálni. De egyébként nincs más kitétel. (Amikor kevés a tejed, akkor az sem áll fenn, hogy a túl gyakori szopitól, azaz a túl sok előtejtől megfájdulna a pocak - hiszen épp mindig ki vagy ürítve.)

- Az viszont nagyon is fontos, hogy valamennyire pihentek legyetek! Hogy a babád nyűgös a tejhiány miatt, most érthető, ezen átmenetileg nem nagyon lehet változtatni (majd ha megnő a tej, javulni fog a helyzet). De neked sokat kellene pihenned, aludnod, mert ahogy feljebb írtam, ez az egyik kulcsa a több tejnek! Próbálj pár napot rááldozni a több szoptatásra, ne csinálj most nagy munkát, tedd félre a teendőket, hogy elég erőd maradjon a tejgyártásra. És persze, figyelj a folyadékbevitelre!


Remélem, segítettem. :)

2011. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 xStefix ***** válasza:

Atyaég, de nem tud a dokid.. :(

A mell csak képletesen üres, mert a tej egész nap termelődik. Az, hogy aktuálisan alig volt benne tej, nem azt jelenti, hogy nincs is! Mindössze azt, hogy éppen kevés volt benne a tárolt tejmennyiség.

De ha elkezdtél volna ott szoptatni, valamennyivel több is kijött volna. - Bár az éjjeli tápszer miatt biztosan kevesebb, mint kéne. Egyáltalán, ki javasolta neked az éjjeli tápot? Ez a lehető legrosszabb módszer, ugyanis pont éjjel nem kap így ingert a melled, ami a legerősebben stimulálná...


Ójjé, hát ezért van ennyi gondja az anyukáknak a szoptatással. Akinek tudnia kellene (eüsök), az se tudja, hogyan működik ez az egész. :(

2011. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Oh, a gonosz eüsök, akik segíteni akarnak és megnézik, hogy milyen a cici állapota...



A kérdésre válaszolva, én másfél órákat is szoptattam a babám, mondjuk nekem így sem jutott el a hátsó tejig sose, ő is sírt, ha leválasztották stb. Szóval ő 2 órát is szopizott!!! És még akkor is sírt, ha levették. Így aztán 1 óra elteltével már ismét éhes volt, akkor ugye le is járt a 3 óránkénti szopizás. De 1 órát aludt, én addig próbáltam eltűntetni a csomóimat amit a furi pózok miatt kaptam (szopis tanácsadó javaslatára).

Szóval nálam édes aranyos a szopis tanácsadó, a védőnő, a doki is, de végül tápot is kapott és nálunk (nem biztos, hogy nálatok is segít), de mindent megoldott. Onnantól nem gyulladt be a mellem, helyreállt a napirend. 20-20 percet szopizott csak, minden 2. szopi után jött egy picike táp (30 mili). Tejem több lett (mert elmúltak a gyulladások)! (én olykor lemértem, hogy tudjam, melyik stratégia a legjobb). Szóval nálunk se cumizavar nem lett, se a szoptatás abbahagyása, hanem egy boldog, nyugis anyuka és egy kiegyensúlyozott, szépen fejlődő kissrác.

Nálunk igy egy pozíció jött be végül. Amúgy én nem nagyon tudtam sose kényelmes pozíciót találni, mert amelyik kényelmes volt, az mindig tejpangást, mellgyulladást okozott.. Amúgy is nagyon pici a mellem, szóval nem is volt minden szögből olyan könnyű bekapni...:(

2011. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!