Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elkezdeném apasztani a tejem,...

Elkezdeném apasztani a tejem, de nem tudom hogyan? Nem akarom hogy begyulladjon. Csak fejek!

Figyelt kérdés
a napi 4 fejésből ha egyszer teljesen lefejem akkor nem fog begyulladni?a másik 3 fejést meg hamarabb abbahagynám. az jó lesz ugy?mennyi idő mire elapad?
2011. szept. 6. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó, ha teljesen kifejed, mert akkor újratermelődik. Ne fejj többet, mindíg éppen csak annyit, hogy ne feszüljön a melled.
2011. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

ha még napi 4x fejsz, akkor azt nem lehet gyorsan elapasztani! kivéve, ha ír rá gyógyszert az orvosod.

először told ki a fejések közötti időt, s akkor fejj, amikor már eléggé feszül a melled. ha már csak napi 2x-1x kell fejned, onnan már nem kell sok idő a teljes elapasztáshoz. csak fokozatosan csináld, mert sajnos begyulladhat.

2011. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Addig fejj, amíg nem feszül és nem fáj. Ha csomót érzel, azt ki kell masszírozni, majd fejni.

Én akkor hagytam abba a 20 hónapos gyerkőcömmel, amikor ő még napi 8-10x cicizett. Másfél hónappal később tudtam eltenni a fejőgépet.

2011. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Simán be fog gyulladni,ha így csinálod.


Én így apasztottam el: a napi 5 fejésből meghagytam 3-mat,fejtem reggel-délben-este.Akkor 220 mili körül jött le tejcsi.Ezt lecsökkentettem 180-ra reggel délben este,majd 150-re szintén napi 3-szor,majd 130-100-70-re.Kb.2 hét alatt jutottam el idáig (de ez nagyban függ az induló tej mennyiségétől is) majd elhagytam a déli fejést,és fejtem 70 milit reggel-este,majd 40-et,utánna 20-20-at,és végül elhagytam a reggelit,fejtem még este 20-at majd végleg abbahagytam,és elapadt.Minden csökkentést kb. 3 napig csináltam az elején,mikor 70 milinél jártam már csak két napig.Nem érdemes gyorsan apasztani,mert helyette simán be fog gyulladni,és csomós lesz.A gyógyszernek rengeteg mellékhatása van,így én ezt csináltam.Kb.1 hónap alatt apadt el.Arra azért készülj fel,hogy a melled zsiborogni fog,meg picit kellemetlen lesz az apasztás,de ettől ne ijedj meg,normális!

Remélem érthetően írtam le,és tudtam segíteni.Ha van még kérdésed,akkor csak bátran :) sok sikert!

2011. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sok hasznos tippet kaptam!Lassan akarom énis apasztani,de még 3 fejésre nem fogok tudni áttérni mert még nincs egy hete hogy négyszer fejek.Addig öt volt.most toltam ki ugy hogy reggel fél 7,12,16 és 21 órakkor fejek.még most áll át erre a cicim.de már nem fejem ki teljesen.este meg azért gondoltam hogy teljesen kiürítem hogy reggelig kibírja,mert eddig már fél5 kor lefejtem,de most már 4 napja meg fél7ig kibirom nagy nehezen.de ha 3szor fejnék az még most nagyon durva lenne szerintem.akkor lehet az lesz hogy most megvárom míg hozzászokik a 4 fejéshez és vagy 2 hét mulva már lehet hogy kibírnám 3-mal.és ha csomót érzek akkor az összeset fejjem ki?
2011. szept. 7. 13:29
 6/18 anonim ***** válasza:
igen, a csomót mindig ki kell masszírozni, s azt a mellett teljesen ki kell fejni, hogy ne gyulladjon be. ezért is fontos a fokozatosság! kitartás! :)
2011. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok.most ott járok az apasztással hogy napi 3* fejek, reggel 220milit,14 órakkor 140milit,majd 21 órakkor 160-at.de az a baj hogy nem tudok kevesebbet kifejni mert akkor mg érzem benne a csomót.pedig ígyis csak 2*térek vissza ugyanahoz a mellemhez.szerintem az a baj hogy sok az induló tejcsim. most akkor hogyan tovább? haggyam benne?de akkor nem fogy begyulladni? szerintetek szedjek urtica15öst?segíthet elapasztani?
2011. szept. 19. 14:49
 8/18 anonim ***** válasza:

Legutóbb még azt írtad, nem fogsz tudni áttérni a napi 3x-ra, és mégis sikerült. Legyél türelmes. Csináld egy hétig így, aztán csökkentsd a lefejt mennyiséget, és később az alkalmakat is reggel-estére. Ez nem megy egyik napról a másikra. Természetes körülmények között a baba is fokozatosan választja el magát, Neked is ezt kell tenned.

A homeós cuccokban én személy szerint nem hiszek.

2011. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
az igaz,de hálistennek könnyebben ment mint gondoltam :-)hát akkor türelmes leszek,csak remélem hogy a kezdő tej is csökkenni fog,mert addig nem tudok tovább lépni. köszi a választ.
2011. szept. 19. 21:57
 10/18 anonim ***** válasza:
Csökkengesd szépen fokozatosan.Azt ne várd,hogy nem lesz kellemetlen,mert az.Nekem nyillat is a mellembe,még viszketett is,szóval lesz kellemetlenség,de tarts ki,és csökkentsd.
2011. szept. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!