Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apasszam el a tejet?...

Hogyan apasszam el a tejet? Nem szeretném hogy begyulladjon a mellem.

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne apaszd el! Szoptass rendesen, ha akarod, a maradékot fejd ki, és nem fog begyulladni - ha mégis, borogatás, és csomók masszírozása (bár ez baromira fáj), h kijöjjön a tej.

Szoptasd különböző pozíciókban, hogy mindenhonnan kiszívhassa a tejet.

Minél tovább pang a tej, annál inkább gyulladhat.

Ja, és max. gyógyszerrel tudják elapasztani a szülés után, de azt csak halott újsz. esetén teszik. Mellesleg mi baj a szoptatással?

2011. máj. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindig csak egy keveset fejj ki,h ne feszüljön.Így nem gyullad be,és mivel kevesebb ingert kap,kevesebb tejet termel.
2011. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?nem mindegy.
2011. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én 20 hónaposan választottam el a lányomat, aki akkor még napi 6-10x kérte a cicit (mindig igény szerint szoptattam, de ekkorra már mindent evett). Nem így terveztem, de nagyon megbetegedtem és egy hónap kínlódás után úgy éreztem, hogy könnyebben meg tudnék gyógyulni, ha nem szoptatnék, mert az is nagyon leterhelt fizikailag.

Fent írt módon csökkentett fejéssel csináltam, borogatni sosem borogattam, ha volt kis csomó, azt kimasszíroztam a fejés előtt, csak annyit fejtem mindig, hogy már ne legyen kellemetlen a feszülés. Egy hónap múlva tudtam eltenni a fejőgépet.

2011. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Mindenképpen fejni kell? Már csak 1x szoptatok naponta. Gyógyszert kell szednem, amivel tilos szoptatni:(
2011. máj. 25. 17:19
 6/16 A kérdező kommentje:

Tegnap volt az első amikor már csak 1x szopizott, ma reggel szoptattam, de már érzem a mellem, és a holnap reggel messze van. Nem tudom mennyi idő múlva tudom a reggelit is elhagyni, hány nap alatt áll be, h csak reggelre teljen fel?

Utána tudom csak majd elhagyni a reggelit?

2011. máj. 25. 17:22
 7/16 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, milyen gyógyszert szedsz?

Mert lehet, hogy nem "tilos" vele szoptatni, csak a dokid mondta azt.

Nekem sok bajom volt, és erős gyógyszereket kellett szednem, szoptatási tanácsadó segített, aztán a gyerekorvos is rábólintott, hogy szedhetem, "csak" a szakorvos mondta, hogy ne szoptassak.

Ha megírod, hatóanyag alapján rá tudok keresni, ha szeretnéd, mert van egy nemzetközi táblázat, amiben benne van (ez magyarul nincs meg, csak angolul, ezért a szakorvosok azt mondják majdnem minden gyógyszerre, hogy ne szoptassunk mellett, mert beleírják a gyógyszercégek minden leírásba, mert így egyszerűbb, nem lesznek perelhetők...)

2011. máj. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
2011. máj. 25. 17:33
 9/16 anonim ***** válasza:

Mindig csak annyit fejj ki h ne feszüljön,szép lassan egyre kevesebbet.

(de remélem h mégse tilos a szopi)

2011. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

4. és 6. vagyok


Jól gondoltam, a gyógyszered mellett nyugodtan szoptathatsz.

Hatóanyaga a Metformin, ami a 0-5 terjedő skálán a 0 rizikócsoportban van.


Nézd meg Te is:


itt: [link] is rá tudsz keresni a hatóanyagra


Rámész a search by produkt-ra, beírod a keresőbe a hatóanyagot, és kiadja az eredményt.

Én ezt a papírt nyomtattam ki, azt lobogtattam az orvosnak (ha már felírták a gyógyszeredet, akkor erre nincs is szükség).

De ha bizonytalan vagy, hívj fel Te is egy IBCLC szoptatási tanácsadót illetve kérdezd meg a gyermeked orvosát, ugyanezt fogják mondani.


Ha nem szeretnétek még abbahagyni a szopit, akkor nem kell!

Jó szoptatást és minden jót Neked!

2011. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!