Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, ha 7 hetes pici...

Mit tegyek, ha 7 hetes pici fiam 1-1,5 órát eszik és az is szenvedés?

Figyelt kérdés
Az első 5-10 percben még aktívan eszik, utána meg szenved a cicimen, beveszi, megszívja, sírva kiköpi és ez megy a maradék időben...és így sem eszi meg a minimum mennyiséget (sokszor 1,5 óra után is úgy érzem még éhes)ja és hasfájás nélkül, ha hasfájás is van , akkor még rosszabb a helyzet...egy kaja jobb esetben úgy néz ki, hogy 40g, 20g,20g,10g,10g és így jön össze mondom jó esetben 100g
2011. szept. 9. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kevés a tejed, igyál nagyon sok folyadékot, esetleg tejserkentő teát. Állítólag a sör nagyon jó, vagy a rántott leves. Ha nem javul, beszélj a háziorvossal, lehet hogy szükség lesz pótlásra. Sajnos nálunk is így volt, végül tápszeres baba lett.
2011. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lábával-kezével nem csapkod, rúgkapál? Mert akkor böfiznie kell, böfizés után folytatódhat az evés. Ha nem, akkor érdemes volna egy szoptatási tanácsadót felkeresni vagy ha normális, akkor a védőnő segítségét kérni.
2011. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezért biztos le fognak pontozni, de vállalom :)

Nekünk is ugyanez a szenvedés volt eleinte, aztán kiderült, hogy a babám azért köpdöste ki sírva a cicit, mert bizony kifogyott, és ha a fejem tetejére álltam, akkor se lett benne több. Próbáltam a gyógyteákat, homeo bogyókat, alkoholmentes sört, fejést, minden etetésnél mindkét cicit, mindezt együtt, de úgy se volt változás. Van akinek segít, úgyhogy ezeket mindenképp érdemes, ha eddig esetleg nem tetted volna. Nálunk végül is a tápos kiegészítés volt a megoldás, így a baba is kb. fél óra alatt jóllakot, jókat aludt, nyugodt volt, ezáltal én is.

Remélem megoldódik a helyzet, és csak akkor lesz szükség a cumisüvegre, ha már tényleg nincs más megoldás.

2011. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A lényeg, hogy rengeteget iszok, napi 3-4 l víz, szedek 2 homeo-s bogyót, a lactoherb teát is elkezdtem, de fáj a hasa tőle Sominak, pedig nagy hígításban csináltam...a büfizés után is hasonló a helyzet sajnos...és a baj az, hogy cumisüveget is csak épphogy elfogadja,(egy párszor lefejt tejet próbáltunk adni neki, hol nagyobb , de többször inkább kisebb sikerrel...lehet, hogy alapból elfogadná, de úgy kifárad a szopitól, hogy már nincs hozzá kedve...sajnos barátnőm így járt, azóta csak este van cici is...az esetleg nem lehet szerintetek, hogy csak lusta jól megszívni? vagy hogy a fejés a legnagyobb fokozaton megy és már csak igen nagy ingerre ürül a cicim? Bár tény hogy nincs annyi tejem mint eleinte...
2011. szept. 9. 12:36
 5/9 anonim ***** válasza:
a baba sokkal erősebben szív mint a fejőgép, szerintem ez nem lehet baj, szerintem is lehet hogy büfi bántja, az én kisfiamat van hogy 2-3 szor is meg kell büfiztetni szoptatás közben, ugyanezt csinálja, abbahagyja a szopit és sír, de ha megbüfiztetem utána megint szopik egy rendes adagot. infacol segített, azzal könnyebben büfizik. A súlya egyébként rendben van? eleget hízik?
2011. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A laktoherb teát hagyd abba, te is írtad, én is úgy tapasztaltam, hogy fáj tőle a pici hasa. Tehát ahogy elkezd enni, a pocakja kezd megtelni tejcivel, a buborékok mozgolódni kezdenek a beleiben, feszítik, ahogy arrébb mennek. Ezért abbahagyja az evést, és csak üvölt fájdalmasan, miközben ráadásul éhes is. Érdemes volna az előző által is javasolt Infacolt vagy valamelyik más csodaszert kipróbálni. Első lépésként a teaivást abbahagynám, és megnézném, mi lehet még a megevett-ivott holmik között, ami bánthatja a gyerkőc pocakját. Ha jó úton jártok, és valóban ez a baja, akkor is beletelik néhány napba, mire a hatása látszani kezd. És böfiztessetek többször, többfajta technikával!
2011. szept. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A helyzet az az, hogy az elmúlt 1 hónapban már mindent kipróbáltunk, Infacolt míg nem töltötte be az 1 hónapot,aztán Gripe Water, Espumisan...homeo bogyó...tegnap előtt már végső elkeseredésemben papaverint írattam fel a dokival, pedig azt nagyon nem akartam, mert gyógyszer, de ha a nyugalma múlik rajta...az első nap tökéletes volt, minden etetés hasfájás mentes volt...de ma megint kezdődtek a gondok...
2011. szept. 9. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rossz a helyzet, nézesd meg egy gasztroenterológussal, ő biztosra megmondja, van-e bármi probléma (mondjuk egy kis reflux) a folyamatos hasfájás mögött.
2011. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos reflux-ra én is gondoltam, de nem akarok ön diagnózist felállítani, sajna egyszer kétszer előfordul, hogy köhög szopi közben...válaszolva a kérdésre, sajna a hízása sem volt megfelelő az elmúlt 2 hétben 90g-ot hízott...a doki néni kedden jön ki, akkor átbeszéljük mi a teendő...egyébként ma megtáltosodott Somi hajnalban lecsavart 160g-ot, de azóta csak 70g-okat eszik... :-) pedig már kezdtem örülni...
2011. szept. 10. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!