Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lett egy csomó a hónaljamnál,...

Lett egy csomó a hónaljamnál, mikor belövelt a tejcsi a 2. -3. napon. Ma 1 hete szültem és nem múlt még el?

Figyelt kérdés

Mit tudok vele csinálni?Baj lehet belőle?

Csecsemősök azt mondták ne masszírozzam ki max borogassam, attól el fog múlni?

1 hete van ott kb és nem akar elmúlni magától, rosszat sem akarok csinálni vele.

Adnátok tanácsot?tapasztalat?


anno fiammal terhesen jött ki egy a másik oldalon amikor az előtej megjelent, de azt 1 perc alatt ki is tudtam masszírozni.


2011. szept. 10. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Masszírozd.Ha nem lehet pár napon belül elmasszírozni,mutasd meg egy orvosnak.A borogatás jó,csak tejapasztó.Valószínű egy tejmirigy.Nekem is volt a hónomban.Három négy napig kitartóan masszíroztam és elmúlt.A borogatás csökkenti az esetleges fájdalmat,de csak a csomóra rakd a borogatást.
2011. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem fáj egyátalán csak félek hogy ha masszirozom akkor begyullad vagy csak rosszabb lesz... :(


milyen dokihoz kell ezzel menni?tuti amúgy, hogy a tejbelöveléskor jött ki :) csak azóta beállt a cici és zavaró esténként mikor észreveszem :(

2011. szept. 10. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem masszírozod el,akkor fog begyulladni.A háziorvoshoz menj el.Vagy beszélj a védőnőddel.Fura,hogy azt mondták ne masszírozd,nekem pont az ellenkezőjét mondták.A háziorvos is tud segíteni,lehet elküld egy mell uh-ra,de lehet,hogy csak jó tanácsokat ad.Veszíteni nem veszítesz vele,ha megmutatod neki.Ha meg nem fáj akkor szerintem elég ritkábban borogatni.
2011. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Masszírozd. Viszont ha nem múlik el ne háziorvosnak, hanem szoptatási tanácsadónak mutasd meg, ilyen esetekben ő a szakember.
2011. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anno nekem is volt már terhesség alatt (jól meg is ijedtem, mi lehet az!). Aztán magától elmúlt nyom nélkül. Különben tejmirigy lehet (nekem ezt mondták később), ami

kicsit "feljebb csúszott". Nem masszíroztam, nem piszkáltam, sosem gyulladt be. [link]

2011. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 angeljoy válasza:
Igaz, hogy már jó sok idő eltelt a kérdés óta, de azért leírom amit tudok, hátha másnak majd segít. Járulékos mirígynek hívják ezt a csomót és egyáltalán nem szabad maszírozni. Jegelni kell, de csak közvetlen ott a honaljban és magától elmúlik. Nekem is volt és a nőgyógy orvosom mondta, hogy ha nem jegelem rendesen, akkor be is tokosodhat, amit sebészetileg kell aztán eltávolítani. Remélem tudtam segíteni.
2012. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!