Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2,5 éves kisfiam szopni akar...

2,5 éves kisfiam szopni akar újra! Engedjem?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom. Tegnap a kisfiam mellém ült és kérte a cicit. Mikor nemet mondtam sírni kezdett.Végül odaadtam neki. Nagyon furcsa volt. Ma magint kérte. Ti adnátok? (nagy nálunk a testvérféltékenység)
2011. szept. 13. 08:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
43%

Kár volt előszőr engedned.

Én nem adnám, elégítsd ki valahogy máshogy a szeretet éhségét. Mikor hagyta abba a szopást?

2011. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%

hallottam mástól is ilyet.

gondolom, a gyerek lelki nyugalmának az tesz jót, ha kap ő is szopit, ha kéri. de nem lehet egyszerű.

én abban bíznék, hogy ha látja, hogy kérheti és kap, akkor nem fogja kérni max 1-2x.

2011. szept. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
48%
Hát így kívülállóként azt mondanám, hogy nem engedném. De ha nagy a testvéri féltékenység, akkor a fene se tudja, hogy hogy sül el egy nem. Nem lehet tudni, mivel teszel jót.
2011. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
71%
Én adnék. Sok gyerek szopik még ennyi idősen. Pont neki ne járna egy kis kóstoló?
2011. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
21 hónaposan választottam el, mert bevéreztem a tesóval. Nagyon megviselt minket.
2011. szept. 13. 09:07
 6/27 anonim ***** válasza:
74%

Akkor még nem voltatok kész az elválasztásra :(

Akár vissza is szoktathatod, a tejtermelés kereslet-kínálat alapján történik, lesz elég mindkettőnek. A testvérféltékenységben is segítene, nem érezné úgy hogy a pici olyat kap amit ő nem, vagy hogy a baba miatt vetted el tőle a cicit.

2011. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Én adnék neki!!
2011. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%
Biztos féltékenységből csinálja. Próbáld elmagayrázni neki, hogy ő már nagy fiú és a nagy fiúk nem ciciznek, csak a pici babák
2011. szept. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Én odaadtam 2,5 éves fiamnak a cicit amikor kérte. Mondtam neki, hogy nagyon vigyázzon, nehogy megharapja anya cicijét, mert az nagyon fog fájni. Megmutattam neki ,hogy a tesónak nincsenek fogai, Ő nem tud harapni, de neki nagyon sok foga van, és vigyázzon nagyon. Ezek után megpróbált szopizni, de nem sikerült neki, többet pedig ne mis kérte. Megnyugodott, hogy megpróbálta, de nem megy neki.

A nagyot 1,5 évesen választottam el.

2011. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
25%
Én nem adnék. Ha már most azt látja, hogy ha sír és hisztizik, akkor mindent megkap, akkor máskor is ezt fogja csinálni.
2011. szept. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!