Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, akinél tényleg...

Van olyan, akinél tényleg gondot okozott a játszócumi bevezetése a szoptatásban?

Figyelt kérdés
14 hetes a babám, csak szopik. Nehezen alszik el, és ma, míg én dokinál voltam, anyós benyomott egy cumit neki, és hihetetlenül megnyugodott, most is a szájában van. Megjegyzem, nem szokott cicin aludni, már elég korán leszokott a cicin való cumizásról. Alvás előtt próbáltam többször is mellre tenni, hátha attól megnyugszik, de nem az a típus. A játszócumi most meglepett, és érdekelne a tapasztalatotok, hogy tényleg zavarja-e majd a szoptatást?
2011. szept. 14. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

lehet, hogy zavarni fogja, ezt nem merem kijelenteni, hogy nem, de mivel nem jön anyatej belőle, kicsi az esélye.

Én pl. 20 percig szoptattam a gyereket, aztán ő simán elszopizott volna még egy órát, de akkor jött a cumi. Így mindenki jól járt. A másik gyerekem mindig kiköpte a cumit, de ő gyorsan szopott, nem volt olyan erős szopóreflexe, mint a másiknak. Ő inkább rongyival volt el.

Jobb, ha a cumihoz szokik hozzá, mint a mellen való alváshoz.

2011. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem. És szerintem ez nagyon jó kérdés.

A lányom egy éves koráig cumizott, és 6 hóig csak anyatejes volt. Szerencsére nem volt cicfüggő, én azt nem szerettem volna.

A fiam 4 hós, ő is cumizik, és csak anyatejes. nincs gond ezzel egyiknél sem.

Örülök, hogy nem lógnak egész nap rjatam. , avgyis a cicimen, mert amúgy meg egész nap a kezemben van.

2011. szept. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Ha már rendesen megtanult szopni, akkor nem. 6 hetes korig javasolják, hogy inkább ne. Nálatok már nem lesz baj. Szerintem még jó is, hogy nem a cicin csüng órákat. Sajnos az én gyerekem 1 évesen magától kiköpte a cumit, azóta akármi baja van, a cicit akarja.
2011. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Nyugodt szívvel add csak a cumit neki.
2011. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én két és fél évig szoptattam és a cicin aludt el a fiam. A barátnőim cumival altatták, vagy mindenhogy másképp csak nem cicivel, így fél óra is volt mire elaludt, az enyém két perc alatt. Viszont így nem tudta más altatni. A cumitől azért félek, mert anno én cumizavaros lettem, az anyatejtől estem így el. Most várom a második fiamat és nagyon nem tudom mitévő legyek.

31km

2011. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
utolsónak: cumizavaros lettél, de gondolom nem a játszócumitól, hanem a cumisüvegtől.
2011. szept. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
100%

A játszócumi is okozhat cumizavart, bár nem úgy rizikós, mint az üveg.

Folyadék ugyan nem jön belőle, úgyhogy a szopizás evés részét direkte nem fogja megzavarni - de, ami a valódi gond vele, hogy nagyon lerövidítheti a mellen töltött időt, hiszen a baba nem a mellen fog cumizni, hanem a cumival.

Ez azért lehet probléma, mert ha megfigyeltétek már, a szopizás közben nem egyformán ürül a tej, hanem szakaszosan. Evős és cumizós szakaszok váltják egymást, de ezek a "szünetek" nagyon fontos szabályozó-szereppel bírnak. Egyrészt, ilyenkor a kisebb baba kipihenheti a nagy szívogatás fáradalmait, másrészt a testünk is pontosabban tudja meghatározni, hogy aktuálisan kell-e még további tejet gyártani vagy sem. Magyarul, ha a baba kiszívott x adagot, de kitartóan tovább szopik, mert éhes marad, akkor idővel megkapja a repetát is.

Ha viszont túl sokszor kap cumit, azaz pl. rövidebb ideig vagy ritkábban van mellen, mint kellene, szépen lassan "stikában" elkezdhet csökkenni a tejmennyiség. Ráadásul, ha egyébként is túl gyakran tömődik be a baba szája cumival (sokszor látok ilyet..), akkor tényleg ahhoz szokik hozzá, hogy mindig legyen valami cumizható a szájában - és esetleg a mellen is többet fog csak így lanyhábban cumikázni, mint hogy rendesen, erősen szívja. (Amivel megint csökkenhet a kínálat.)


Szóval a cumi is rizikós, csak nem olyan erősen vagy nem olyan direkt módon, mint az üveg.


Kérdező, ha mégis úgy döntesz, hogy használod, azt javaslom neked, hogy azért körültekintően tedd. Az én lányomnak is volt (van) egyébként és ez nem kavart be (az üveg majdnem igen), de én mondjuk alaposan odafigyeltem rá. Az én módszerem az volt, hogy amikor csak lehetett, hagytam magamon cumizni, de ha házon kívül voltunk, akkor általában cumit kapott. Viszont, arra mindig ügyeltem, hogy csakis akkor, ha nagyon muszáj és csakis addig, amíg meg nem nyugodott, utána elcsentem tőle. Csak este fürdés után kapta rendszeresen, de akkor is rövid időre, hogy "túlélje", amíg mellre kerül, mert mindig türelmetlen lett addigra. :) Házon belül viszont mindig hagytam komfortszopizni, este is. Ez mondjuk sok időt vett igénybe, de nem bánom, mert sikerült sokáig szoptatnom, ezáltal is.

2011. szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam az ujját szopja pár hetes korától (az öklével kezdte, majd szépen végigpróbálta mind és most egyévesen kötött ki véglegesen a hüvelykujjánál). Előnye, hogy nem cicin alszik el (szépen elfordul tőlem, ha aludni akar és mehet kómásan az ágyába), de nem kell visszaadni éjszaka, és nem hagyjuk el vagy otthon véletlenül :) Hátránya, hogy nehéz fertőtleníteni és úgy olvastam, nehezebb lesz leszoktatni, mivel nem tudom elvenni :) - de ez utóbbi még a jövő zenéje, egyelőre ez így nagyon bevált.
2011. szept. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Nem biztos. A lányom 2 hónapos korában találta meg az ujját, azóta nem kellett neki a cumi. Fél évesen simán elhagyta magától.
2011. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!