Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet elapasztani a...

Hogy lehet elapasztani a tejet? 5 hetes a babám,4 hete fejek, mert erős gyógyszert szedek, amivel nem lehet szoptatni.

Figyelt kérdés

Abban bíztam, hogy a kontrollon azt mondják, nem kell tovább szedni és szoptathatok, de még sokáig kell szednem.

Amúgy már csak napi kb30at tudok fejni. Ilyenkor is kell gyógyszer, ha ilyen kevés a tej? Dokimhoz csak két hét múlva megyek.


2011. szept. 19. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
kérj segítséget szoptatási tanácsadótól,védőnőtől,stb.
2011. szept. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha csak ennyi van, akkor nem lesz különösebb gond. Ne fejd tovább, csak ha feszülne. Eddig milyen időközönként szoktad? Ha naponta többször, akkor fokozatosan lecsökkentheted az alkalmakat, végül nem lesz.
2011. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem fejtem, csak amikor már nagyon fájt, feszült, egy kicsit, de épp csak annyit, hogy ne feszüljön. Így elapadt magától.

De nem tudom, hogy mindenkinek bejönne-e ez.

2011. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Ilyen kérdésnél az első, hogy laktációs szaktanácsadót (IBCLC) hívsz, mert a kevésbé hozzáértők általában kapásból az elválasztást javasolják! www.ibclc.hu

Ők a helyzet tisztázása után jobban meg tudják neked mondani, hogy a gyógyszered valóban ennyire kockázatos-e vagy esetleg mégis szoptathatsz mellette. Én mindenképp ilyen konzultációt javaslok neked, mert a babád nagyon picike még ahhoz, hogy tápszeres legyen. Ha egy mód van rá (és egyelőre nem tudunk biztosat), érdemes lenne megpróbálni.

2011. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!