Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki forralással fertőtelníti...

Aki forralással fertőtelníti a cumisüvegeket, cumikat, tároló poharakat, stb. -ket, az használ citromsavat, hogy ne legyen vízköves?

Figyelt kérdés
Citromsav nélkül nagyon vízköves lesz minden kellék, viszont attól tartok, hogy árthat a babának, ha minden alkalommal használom. Igaz, szinte egy mokkás kanálnyit sem teszek bele lobogó vízbe, de mégis lecsapódhat a cumisüveg falára. Vagy nem lesz tőle baja?
2011. szept. 19. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
szia. én rakok bele 2 evőkanál citromlét.azis tök jó.
2011. szept. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én pici ecetet vagy pici sima citromlevet tettem a vízbe, és nem lett vízköves a cumisüveg.

Amúgy szerintem ettől nem lesz baja a babádnak.

2011. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is pár csepp ecetet használok. A frissen kifőzött cumisüvegnek sincs ecet szaga, de nem is vízköves.
2011. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de a Tescoban lehet kapni 1000.-Ft-ért mikrós sterilizálót. Utazó sterilizálónak hívják. 8 perc a mikróban és kész. Mi is forralással kezdtük, de nagyon macerás, ez meg nem igényel időt.
2011. szept. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én is citromsavat használok.

használat előtt meg, biztos-ami-biztos alapon átöblítem sima vízzel a cumisüveget/cumit.

de én nem viszem túlzásba a sterilizálást, kb 2-3 hetente szokta a picinél (2 hós). A nagyobbnak, amikor már mellétápláltam, csak 1-2 havonta főztem ki a cuccait.

2011. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!