Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt végeztek ct...

Szoptatás alatt végeztek ct vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pénteken ct-re kell mennem, közben szoptatom 1 éves kislányomat. Volt aki átesett szoptatás alatt ilyen vizsgálaton? Hány napig nem szoptathattál utána?

Előre is köszönöm a választ!


2011. szept. 20. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
ha kapsz kontraszt anyagot,akkor 24óráig nem szoptathatsz.
2011. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy 2-3 napig nem mehetek a gyerek közelébe mert sugárzok? 24 óra alatt kiürül a kontrasztanyag? :-(
2011. szept. 20. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Én átestem Mri-n szoptatási időszakban, de a többi gyógyszer miatt nem szoptathattam. Fejtem 10 napig amig kórházban voltam. Ment a lefolyóba:(

Addig tápszert kapott a lányom.

Kérd ki szoptatási tanácsadó véleményét. Ne orvosét és ne is védőnőét, ha rám hallgatsz.

2011. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

MR, meg a CT nem sugárzós, tehát mehetsz a gyerek közelébe. a kontrasztanyag meg 24órán keresztül ürül.

Engem is MReztek, hál isten én nem kaptam kontrasztanyagot

2011. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TKI Ibolya ***** válasza:
De a CT is sugárzó.Nekem a múlt héten kellett volna átesnem rajta de mivel egy egész napig nem szabad szoptatni kihagytam.Az én babám nem fogadja el a fagyasztott tejet és nem tud cumisüvegből enni.Így majd ha nem szoptatok bepótolom ezt a vizsgálatot.
2011. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha kontrasztanyaggal csinálják a ct-t akkor sugárzó. Közben utánajártam és annyit sikerült kideríteni, hogy ha itatják a kontrasztanyagot az hamarabb kiürül mint ha vénásan adják, a vénásnál tovább tart, míg nem szoptathatsz és nem mehetsz gyerek/terhes közelébe.

Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 21. 14:24
 7/7 TKI Ibolya ***** válasza:
Nekem azt mondta a nővérke hogy ha nem kérem a kontraszt anyagot akkor sem szoptathatok azon a napon.
2011. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!