Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A "kereslet-kínálat" egy...

A "kereslet-kínálat" egy mellre vonatkozik, vagy a kettőre együtt?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, de mi van egyszer ha váltott mellből szoptatok, máskor pedig mindkettőből? Hogyan áll be mégis a "kereset-kínálat"? Van akinél sosem áll be? És ha az egyikből teljesen, a másik mellből alig, épphogy megkezdve evett, akkor fejjem ki teljesen?


Köszönöm előre is!(8 hetes kislány anyukája)


2011. szept. 21. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Együtt értendő a két mell.. A kereslet-kínálatot globálisan kell értelmezni, annyi teje termelődik anyukának, amennyire a babának szüksége van :)
2011. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem most 1 éves a fiam, még mindig szopizik, 6 hónapig pedig kizárólag szoptattam!

Igen a kereslet kínálat mind2 mellre értendő, tehát egyszer az egyiket, utána a másikat kínálod neki! Ha valamelyiket nem üríti ki teljesen akkor érdemes 2 okból is lefejni a maradékot! Egyrészt, mert attól több tejcsi fog termelődni, ami az elején nagyon fontos, másrészt, így elkerülheted a tejpangást, ami később akár mellgyulladáshoz is vezethet! Szóval tedd mellre a kicsit minél többször és váltott mellből szoptass, ha úgy érzed bent maradt akkor azt fejd ki mindenképpen!

Sok sikert! :)

2011. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor nekem bőven van tejcsim, mert napközben bőven jól szokott lakni 1 mellből is. Többnyire este felé - amikorra tudom, sokaknak kevesebb a tej - akkor kell váltogatnom, pláne uccsó etetésnél, amikor van, hogy 4x is kell felváltva rakosgatnom ide-oda a babucit.

Egyébként akkor, amikor már teljesen laza, puha a mell, látszólag már semmi nem jön, aztán mégis kipréseldődik... - szóval ilyenkor áll be a kereslet-kínálat?

2011. szept. 22. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!