Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen szankció vonatkozik...

Celtic kérdése:

Milyen szankció vonatkozik azokra a magánnyugdíj tagokra akiknek lakáshitellel együtt kellett magánnyugdíjpénztárt kötniük ahhoz hogy ne kelljen értékbecslést fizetniük?

Figyelt kérdés
Szóval ha átléptetnek akkor utólag be kell fizetnem az összeget vagy sem?
2011. jan. 5. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem!

De nem is értem a kérdést, ilyet még nem hallottam!

Semmi köze a MNY-nak és az értékbecslésnek egymáshoz!

Írj privit ha kérdésed van!

2011. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Értem a kérdésedet és tudom, hogy nagyon is köze van az értékbecslésnek és NYP-nak bizonyos bankok esetén, mert pl az AXA csak akkor engedte el a becslés díját egy jelzáloghitelnél, ha a hiteligénylő belépett az AXA önkéntes, vagy magán pénztárába.


Már próbáltam én is ez ügyben érdeklődni, de még érdemi választ nem tudtak adni a bankokból. Ott érdemes neked is érdeklődni, ahol a hitelt felvetted, de amúgy kizártnak tartom, hogy utólag bevasalják rajtad a becslés díját, ha átlépsz a TB-be, ugyanis nem kényszeríthetnek rá, hogy számodra ennyire kedvező döntést hozz egy kormányszintű rendelet miatt.

Amiről már biztosan tudok, hogy az új hiteligénylőknek már más feltételekkel adják meg a kedvezményt, kikerült a körből a MNYP.

2011. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jav.: ennyire "kedvezőtlen"
2011. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

AXA :)

Nézd meg az értékbecslés kedvezménybevételének feltételei tájékoztatót. Abban szerintem szabályozva van, hogy meddig kell a mny-nak náluk lennie a kedvezményed miatt.

2011. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mindenképpen érdemes a bankban érdeklődni, mert amikor a hitelszerződésed született, még nem volt érvényben az a nyugdíjpénztárakat érintő kormányrendelet, ami miatt most másképp kényszerülsz dönteni. Ez most egy olyan helyzet, ami a bankokat is felkészületlenül érete, de valószínűleg találnak rá megoldást, hogy senkinek ne kelljen utólag befizetni a becslési díjakat.
2011. jan. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2 Éves elhagyási tilalom volt ha jól emlékszem! De akkor marad a banki utánajárás, csak gondoltam valaki már került ebbe a helyzetbe és tudja a pontos választ. köszi
2011. jan. 9. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!