Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől apadhat el a tej?

Mitől apadhat el a tej?

Figyelt kérdés

Úgy értem stressztől, vagy mitől?

Egyik pillanatról a másikra egyszercsak nincs?

Írjátok már le nekem, hogy működik ez!


2009. ápr. 26. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Stressztől elapadhat!

Nekem pl. úgy volt, hogy el voltam választva a babámtól, és nem szopott+ stressz+betegség, és két nap alatt elapadt.

Ha nem szopik, előbb.utóbb eapad.

De magától is elapadhat, van lyan ismerősöm, akinek eleinte rengeteg volt, de 6 hónap után elkezdett rohamosan csökkenni.

2009. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! A szopatatásról sok mindent olvashatsz a neten. Nézd meg a www.lll.hu-t, ott minden csínja-bínja le van írva.

Nos, a mellbimbóban idegek vannak. Mikor a baba azt szívogatja, az üzenet megy az agynak, hogy tejcsi kell, erre az beindítja a tejtermelő mirigyeket és így szépen megindul a tejtermelés. Szülés után kb. 4 héttel már "megtanulja" a szervezet, hogy mikor mennyi kell belőle (a babák is különböző mennyiséget esznek napszaknak, aktivításnak, stb. megfelelően), beáll a kereslet-kínálat egyensúly.

A 6-ik hónap környékén, mikor megkezdődik a hozzátáplálásm a baba jóllakik a gyümölccsel, főzivel, ergo kevesebbet szopizik, tehát kevesebb tej is termelődik. Fokozatosan apad el.

Persze van. hogy valaki betegség miatt nem szoptathat, ezt fáradtságos tejfejéssel lehet áthidalni, ha nem akarja az ember lánya, hogy elapadjon a teje.

Van, aki azt állítja, hogy a szülés utáni fogyókurától állt el neki, más a stresszre fogja...

2009. ápr. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A stressztől ment el a tejem című véleménnyel én is vitatkoznék. Hat hetes a kislányom, az életem mostanában több mint stresszes, de annyi tejem van, hogy még egy gyereket simán tudnék szoptatni. Pedig csak vizet iszok, nem használok tejserkentő szereket, és sajnos néha vacsorázni is elfelejtek. Én senkivel sem találkoztam még, akinek egyik pillanatról a másikra elapadt volna a teje.
2009. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!