Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatti fogamzásgátlás?

Szoptatás alatti fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés
Én az Azaliat szedem, de nem szoptatok már 1 hete. Szedjem ezt tovább, vagy menjek vissza a nőgyógyászhoz és írassak mást? Ez a bogyó csak szoptatás alatt véd?
2011. szept. 30. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt írta fel a nőgyógyászom, és azt mondta, ha abbahagytam a szpotatást, majd menjek vissza és megbeszéljük, mire váltsak. De nem sürgős, ráérek vele. // Azért én alkalomadtán elmennék orvoshoz a helyedben, mert valószínűleg más összetételű fogamzásgátlót ír majd fel, ami esetleg kedvezőbb a szervezetednek. De nem lesz bajod, ha még egy ideig ezt szeded.:)
2011. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, az kimaradt az előzőből, hogy nemcsak bajod nem lesz, babád sem, mert véd szoptatás nélkül is.
2011. szept. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én cerazettet szedtem, de ugyan az végülis!

Nekem azt mondta a dokim,ha abbamarad a szopi, még max két hónapig szedhetem!Aztán váltani illik! :)

2011. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy a szoptatás is véd(het) a teherbeesés ellen (persze nem 100 %-ban), ezért enyhébb fogamzásgátlót szoktak ilyenkor felírni, ami nem is megy át a tejbe. Én ugyan nem szedtem be, de azért én gyorsan iratnék másikat, nehogy teherbe essek, ha már nincs oxitocin.
2011. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A cerazette és az azália nem gyengébb fogamzásgátló, hanem pl a vérzékenyeknek (mivel folyamatosan kell szedni és nincs mensi)egyéb már betegségben szenvedőknek )pl akik vérhígítót azednek trombózis miatt) és természetesen szoptató anyáknak írjáknak fel!

Valóvan kevesebb a hormontartalma ezért kell nagon figyelni hogy csaknem ugyanazokban ai időpontokben vegye be a nő!

Szóval simán véd a teherbeeséstől akkor is ha nem szoptatsz, csak nem ajánlatos ha minden rendben van ilyen gyógyszert szedni!Mert addig a ciklus sem áll vissza!


A szoptatás abban az egy esetben véd a teherbeesés ellen ha nem telik el két szopi között 6 óra hossza!Éjjel sem!Ha valaki így akar védekezbi akkor aztfejéssel pontosan be lehet állítani! :)De ez nme a kérdéshez tartozik csak legyünk tisztában a dolgokkal és ne higgyünk a hülyeségeknem és a felületes információknak!


3. voltam!

2011. okt. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!