Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől gyulladhat be a mell és...

Mitől gyulladhat be a mell és hol, hogyan fáj?

Figyelt kérdés
2008. márc. 14. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Sajnos neke volt benne részem!

Nekem azt mondták, hogy azért gyulladt be, mert szopizás után maradt még egy kis tej a mellembe, és azt nem fejtem ki, és rájött a friss tej, és ez okozott vmi galibát!

Úgy volt, hogy reggel 39 fokos lázam lett, addig nem is tűnt fel, hogy be lenne gyulladva a mellem, utána kezdtem el nézegetni, és ilyen pirosas foltok voltak rajta.

Meg persze, ha hozzányúltam fájt.

Úgyhogy, ha teheted, minden szopizás után fejd le.

Azt mondták éjszaka nem muszáj, inkább pihenjek!

Reméljük te nem jársz így:)

2008. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
azt nem tudom, hogy mitől gyulladhat be, de az egyik ismerősömnek még vér szerűség is folyt belőle, és kínkeserves volt neki az egész.
2008. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem fejtem, szerintem nem ettől van. Még nem gyulladt be, és remélem nem is fog. Mindig marad benne tej, szopi közben termelődik, tehát sosem lehet üres:)

Az állatok sem fejnek...

2008. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor begyullad becsomósodik, és nagyon kemény lesz. Iszonyatosan feszül, és szét akar szakadni. Mikor elkezdi szívni a baba kegyetlenül fáj. Nekem többszőr is előfordult. Az első még a szülés után mikor megindult a tej, és nem szopta ki mindet a baba, a tejkonyha meg csak másnaptól üzemelt, mert hétvégén nem volt. Kézzel meg nem tudtam lefejni, mert nagyon fájt.
2008. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is gyulladt már be mellem, és pont azért, mert lusta voltam fejni. Benne maradt a tej, mert a babám nem szívta elég erősen. Kegyetlen rossz volt, szúrt, égett, lázam volt, rázott a hideg, egész éjjel nem aludtam, volt hogy sírtam fájdalmamban. Szerintem megelőzésként mindenképp jó fejni. Van akinek fejés nélkül sem gyullad be, de minek kockáztatni, ha ilyen fájdalmas következménye lehet?
2008. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Ja, aki azt írta, hogy az állatok sem fejnek, hát az állatok teje más sűrűségű és máshogy is szoptatnak, ez fajonként változik.
2008. márc. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy az állatok sem fejnek...

A mell soha nem lesz üres, fejés és szopi közben termelődik a tej. Tehát hiába fejnéd reggeltől estig, sosem ürülne ki.

Persze van aki nem ússza meg és muszáj fejnie, de a gyulladás nem attól van, hogy maradt benn "egy kis tej".

2008. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, akik hajlamosak a gyulladásra. Mint én is. 3 gyerkőcöm van, mindegyiknél volt probléma, akár többször is. A fejés csak rátesz egy lapáttal, mert egyre több lesz tőle a tej!

Szoptass gyakran, mindkét oldalról. Ha mégis csomót észlelsz, fáj, lázad lesz, a következő a teendő:

1. Szoptatás előtt borogasd be meleg vízzel, amilyen meleget elbírsz, 3-5 percig.

2. Utána óvatosan masszírozd a csomós részt a mellbimbó irányába. nem kell, hogy szikrákat láss, de muszáj egy kicsit megmozgatni.

3. Szoptass mindkét mellből, kezdd a csomóssal!

4. Ha nem ürült ki teljesen, akkor fejd ki, amit tudsz; ebben az esetben hasznos lehet.

5. Mindezek után tegyél rá langyos borgatást, 2-3 percre, hogy a duzzadt mirigyek kicsit lehúzódjanak.

Lázcsillapításra Algopyrin, általában 2 nap alatt jön helyre teljesen.

2008. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én leírom neked hogy nálam mi váltotta ki a mellgyulladást, mert a miértre nem igazán jött válasz. Először is meg voltam fázva és a vírus ráment a mellemre ugyanis ilyenkor a mellek nagyon érzékenyen reagálnak mindenre, aztán meg lelki tényező is kiválthatja pl. stressz, nagy bánat nálam nagypapám halála, és oda kell figyelni hogy ne viseljünk túl szoros felsőruházatot, melltartót, mert elszoríthatja a tejcsatornákat, az is ilyen hatással van ha túl sokáig van kézben a kicsi és nyomja a cicit, nálam három nap alatt múlt el, első nap magas lázam volt és fájt a cicit, ja és mindig az a része fáj ahol a gyulladás van nem feltétlenül az egész. Akkor lett jobb amikor a besűrűsödött tej ki tudott jönni belőle, sokat kellett abból a ciciből szopiztatni ill. szopi után fejni és jó hatással van rá ha jó meleg tus alatt masszírozod.

2008. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!