Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell a begyulladt...

Hogyan kell a begyulladt csomót kimaszírozni a mellből?

Figyelt kérdés
Majdnem egy tenyérnyi csomó van a mellemben, nagyon fáj. Hiába maszírozom, nem oldódik. Szóval pontosan hogyan? És közben még fejni is kellene? Érzem, van benne egy csomó tej, de egy csepp sem jön ki.
2011. okt. 6. 15:38
 1/6 A kérdező kommentje:
A babám, két hónapja csak cumiból fogadja el a tejcsit, szóval csak fejni tudok, szoptatni nem.
2011. okt. 6. 15:41
 2/6 anonim ***** válasza:

szia

először meleg vizes borogatást tegyél rá,aztán amikor érzed hogy puhul és nem fáj annyira akkor kezd el masszírozni, kívülről befelé haladva óramutató járásával azonos irányban pici köröket írva le 2ujjaddal (azt is óramutató járással megegyezően). a mellbimbóig, de ott már óvatosabban. ja igen, és hónaljtól kezd.jönni fog ki a tejci közben. (én amikor ezt csináltam, bekészítettem a mellem alá egy poharat is,hogy abba csöpögjön)

2011. okt. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
remélem érthető voltam :) a kivülről-befelé azt jelenti, hogy a mellbimbó felé haladj
2011. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs egy kis fehér,vízhólyagszerű pötty a bimbódon?Mert,ha igen,akkor az tejcsatorna elzáródás.Steril tűvel meg kell picit szúrni és ömleni fog a tej.Nekem is volt már többször,ezt hiába masszírozod,nem segít rajta.
2011. okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


tegnap írtam le.


a lényeg, hogy teljesen ki kell üríteni legalább 1x. ha nem szopik és a gép sem szedi ki teljesen, akkor kézzel fejd ki vagy kérd meg a férjed, hogy szívja ki.


sokszor már nem a tej pang benne, hanem a gyulladás miatt kemény. durván nem szabad masszírozni, mert roncsolja a mellszövetet (akkor attól is fájhat). ha piros is a bőr, akkor az már a gyógyulsá jele. iylenkor türelmesen

2011. okt. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
... (bocs) kell várni. nekem egyszer csak 2 hét alatt múlt el a keményedés. rövid időre borogasd hideggel, vagy jéggel, ha nagyon fáj.
2011. okt. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!