Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért marad nyugtalan anyatej...

Miért marad nyugtalan anyatej evése után is? Fejem a tejem és úgy adom neki cumisüvegből, de nem eszik rendesen és nem nyugszik meg evés után.

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem eléggé zsíros a tejem?Mert már adtam neki tápszert és attól rögtön jól lakott aludt vagy 3 órát, de az anyatejtől még jobban kezd sírni, vagy ha nem sír, de fél óra, egy óra múlva újra éhes és persze közben nem alszik csak majd delután valamikor, mikor már belefáradt a dologba.
2009. ápr. 29. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor lehet,hogy a tejed nem elég erős,ettől függetlenűl ne hagyd abba a szoptatást,egyél energia dúsabbételeket,de kerűld a fűszeres szeles dolgokat.Vannak dolgok,amik kesernyésebbé teszik az anyatejet,lehet,hogy az a baj.
2009. ápr. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem mindig van időm enni, mivel így van a helyzet, sőt még hasfájós,kólikás is szegény, plusz főznöm kell és járkálni is vele a hasa végett,és szinte minden napra akad intézkedni való. Most múlott 6 hetes és az anyatejemből kb 10-20 ml eszik,néha max50ml. a tapszerből 90-100ml is. Magam vagyok itthon vele és nincs segítségem, Angliaban lakok és a parom dolgozik. Ismerős pedig úgy nincsen. Próbáltam adni neki mindkettőt - tapszer/anyatej, de nagyon megkeveri őt, hogy hol jól lakik, hol nem. Nem tudom mit tegyek, tejem az van.
2009. ápr. 29. 12:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha csak 10-20 ml-t eszik akkor nem a minőséggel, hanem a mennyiséggel van a gond. Az tényleg kevés, jóval többet kéne ennie, utánna jó hogy éhes nem sokra rá. Mert nem evett eleget. Nem akar többet enni?

Én is fejek és cümisüvegből adom neki a tejet, most 8 hós a kisfiam.

2009. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akar többet enni a világ kincséért sem. Pedig anyatejet akarnék neki adni. Hát valamikor megeszik belőle 80 ml, de nagyon ritka és utána nem nyugszik meg, nem értem miért. Ma csak tápszert adtam neki, de fejem a tejet is. Sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb tőle. Valami lehet a tejem minőségével is, mert ha megnézem a hűtőbe, ahogy szét van már választódva, keveslem a tejfölt a tetején. 200ml-en kb fél centis a tejföl, de nem tudom, hogy az kevés vagy nem.
2009. ápr. 29. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:
nem tudom mi lehet a baj,de az bizots,hogy nincs olyan,hogy nem elég zsíros vagy nem elég tápláló az anayatej!!! A babának legjobb az anyatej!! Más összetételü reggel,más délben és más este az anyaetej...ha szoptatod. Mi lenne,ha a tápszert higítanád anyatejjel? MOndjuk 3/4 anyatej negyed tápszer?!
2009. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Az nem baj ha higitom a tejet tapszerrel?
2009. ápr. 29. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:
(utolsó vok) én úgy tudom,hogy nem baj ha "higítjuk" a tejet a tápszerrel. Én is csináltam- semmi baja nem lett se a tejnek,se a tápszernek,se a bébinek:) hátha...
2009. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem többa "tejfölös" rész, mint neked, és nekem jól lakik vele a babám. Szerintem is keverheted tápszerrel, és majd lassacskán hátha rátér a sima anyatejre.
2009. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!