Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg veszélyes terhesség...

Tényleg veszélyes terhesség alatt szoptatni, vagy ez csak valami régi babona?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem az, én is szoptattam. Még nem is hallottam,hogy valaki mondta volna,hogy nem jó
2011. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem,ez nem babona.A környezetemben is nem egy anyának kellett abbahagyni a szoptatás újabb terhesség miatt.Kérdezd meg az orvosodat.
2011. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

első vagyok

az előfordul, hogy a baba nem akar tovább szopni,mert más az íze a tejnek, de nem kell abbahagyni a szoptatást, ha a babának ízlik

2011. okt. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Én is szoptattam még amikor megint terhes lettem. Beszéltem a kórházban a neonatológussal aki egyben szoptatási tanácsadó, a nőgyógyászommal, és azt mondták, ha problémamentes a terhességem (vagyis nincsenek keményedések) akkor nyugodtan szoptathatok tovább.

Amikor a kicsi megszületett, a nagy még mindig szopizott és még jó ideig tandemben a kistesóval.

2011. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is végig szopizott, miután megszületett a kicsi, még fél évig.

Nekem is mondták, - orvos is. hogy le kellene szoktatni a nagyot, de nem mondta, hogy miért.

Én meg sajnáltam, ő meg szopizott. Egészséges mindkettő.

2011. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A mellbimbó ingerlése méhösszehúzódást válthat ki - vagyis ha problémamentes a terhesség, akkor lehet, de akinél gondok adódhatnak, annak nem. Úgyhogy nem babona, de nem mindenkinek veszélyes.
2011. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A mehosszehuzodas miatt veszelyes, akar veteles is lehet a vege. Persze, ahogy irtak elottem, nem mindenkinel okoz problemat, ezt elore nem lehet tudni. Erdemes megvarni a szoptatas veget es utana tervezni uj terhesseget. Persze, ez nem mindig valik be, az eletben minden elofordul.
2011. okt. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenki szervezete más. Nekem még peteérésem sem volt szoptatás alatt, abba kellett hagyni a szoptatást, hogy megfoganjon egyáltalán a kistestvér.

Valakinek nem gond, valaki teherbe sem esik szoptatás alatt, valaki elvetél.

2011. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. ismerős:

Neki is azt mondta a dokija, hogy amíg nem görcsöl, vérzik, keményedik, addig nyugodtan szoptasson. Csak azt felejtette el mondani, hogy ha már görcsöl és vérzik, akkor rohadt nagy baj lehet. 13 hetesen ment el a baba.


2. ismerős:

1 éve szoptatott, egyszer sem menstruált. Amikor szó szerint elöntötte a vér, akkor derült ki, hogy nem csak a szoptatás miatt nem menstruált, hanem azért, mert kb. 8. hetes terhes volt.


3. ismerős:

9 hónapja szoptatott, amikor elment dokihoz, hogy még nem menstruált a szülés óta. 12. hetes terhességet állapított meg, az orvos tanácsára azonnal leválasztotta a 9 hónaposát.


Az én orvosom is amellett van, hogy amint kiderül, hogy várandós vagyok, azonnal válasszam le a szoptatott babámat. Szerencsére nálunk ezt a gyerek csinálta így, innen (is) derült ki, hogy újra kisbabát várok.

2011. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is csak azt hallottam az orvosoktól, hogy inkább ne szoptasson, aki teherbe akar esni vagy már várandós. Gondolom, orvosa válogatja. Szervezetfüggő tényleg, de jobb megelőzni a bajt.
2011. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!