Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás terhesseg...

Magas vérnyomás terhesseg alatt nagyon veszélyes? 21 hetes vagyok és140 folyamatosan a vérnyomásom.

Figyelt kérdés
2011. okt. 27. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, veszélyes.

Háromszorosára növeli a szülés körüli halálozás esélyét.

Okozhat: koraszülés, magzati fejlődés elmaradása.

Anyánál: tüdőödéma, méhlepényleválás, véralvadási probléma.

Ezeket nem azért írtam, hogy megrémisszelek, hanem azért, mert ezt nem szabad elhanyagolni, nagyon oda kell rá figyelni!

Nagyon jó egészséget kívánok Nektek!

2011. okt. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon veszélyes. Én amiatt szültem 28 hétre. Időben irass Dopegytet, mert én későn kaptam, és 1 hét alatt nem állt be a vérnyomásom, emiatt koraszülésem volt, sürgősségi császár.

Mindenképpen irass rá gyógyszert, ne érdekeljen, ha az orvosod félvállról veszi, mint az enyém is!

Én itthon voltam, ágynyugalom miegymás, a végére már 170-es vérnyomásnál tartottam, egyik éjjel sz@rul éreztem magam, olyan volt, mintha gyomorrontásom lett volna, pedig nem is vizesedtem, kiderült, hogy súlyos toxémiám volt, a vizeletem már tiszta túrós volt. Minden előzmény nélkül, csak a vérnyomásom volt néhány hete magasabb. NAGYON-NAGYON VIGYÁZZ MAGADRA!

Bár egészséges a kisbabám és már 10 hónapos, nagyon kemény menet volt vele két hónapig kórházban lenni.

2011. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védönő, hogy ha 140/90 fölé megy menjek be a korházba vagy azonnal hívjam az orvosom. A 37.-dik héten befektettek, szerencsére addig rendbe volt, minél hamarabb beszélj az orvosoddal.
2011. okt. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomáscsökkentőt kell szedni. Az orvosod nem figyel rád? Te méred, vagy a rendelőben ennyi? Ha otthon is ennyi nyugalomban, akkor mindenképpen kezelni kell, mert terhesen sok galibát okozhat.
2011. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 hetes vagyok a védőnőnél folyamatosan magas a vérnyomásom, már alapból felidegesítem magam ha oda megyek azon, hogy biztos megint magas lesz. Otthon kell mérnem minden nap reggel és este a vérnyomásom, ami otthon természetesen jó 110 /70 - 130/90 között van.

Ma voltam orvosnál belgyógyászatra küldött, hogy tegyenek fel 24 órás mérőt, ott megmérte a doktornő 130/80 volt megnézte amiket én mértem azt mondta jó a vérnyomásom.

Jövő héten megyek a kardiológiára és felteszik a mérőt, kiváncsi vagyok mennyi lesz. Ja mivel én elég sokat híztam már 10 kilót azt is mondta az orvosom hogy lehet a súlytöbblet miatt is magasabb az érték.

Azért először eléggé beparáztam hogy mi lesz, hát remélem normálisak lesznek az értékek.

Én a helyedben mindenképpen megemlíteném az orvosnak, ha nem foglalkozik vele akkor pedig a körzeti orvosnak, szerintem az is ad beutalót a belgyógyászatra.

2011. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már az isten tudja hányadik 24 órás mérésen vagyok túl, amik eddig szuper jók lettek kivétel nélkül, mihelyt kitettem a lábam a rendelőből...

Ennek ellenére a szülész tömi belém a vérnyomáscsökkentőt.. ami ellenére ugyan úgy magas, ha rendelőben mérik...

az a baj, hogy a fehérköpeny fóbiára nem használ a gyógyszer.. sok doki és főleg asszisztens meg nem tud és nem ért az egészhez.

2011. okt. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Túlsúlyos vagy?
2014. dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dogy ***** válasza:
Vérnyomásom rendben
2016. ápr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!