Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elutaztunk a nagyiékhoz, és...

Elutaztunk a nagyiékhoz, és sztrájkol a babám, nem szopik! Apad a tejem! Fejni nem tudok. Mi lesz most?

Figyelt kérdés
Igény szerint szépen szopizott a 4 hóapos babám. Már 3. napja itt vagyunk Anyuéknál, és a sok inger miatt alig szopik, és csökken a mennyisége a tejnek. Fejni sosem tudtam, nem indul be a tejleadó reflex. Egyébként alszik, és sokat nevetgél a babám, nem sírósabb, mint máskor. Visszajön még a tejem?
2011. okt. 9. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha el apad akkor már nincs vissza út!!! de ha a babád olyan mint volt akkor már nincs oda a ciciért ,talán be pótolsz neki valamivel?? Vagy a nagymami?
2011. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben összecuccolnék és azonnal hazamennék. Otthon amint visszatérsz a normál kerékvágásba, rendbe jön minden - ha még időben lépsz.
2011. okt. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt, véletlenül vagy sem de mi is a nagyiéknál voltunk akkor, igaz csak egy hétvégét. De nekem már korábban is volt ilyen, hogy pár napig kevesebb volt a tejem és ilyenkor adtam neki tápszert - vész esetére mindig van itthon. Most már 6 hós és szépen szopizik, nem is kap mellé semmi mást csak kóstolgat gyümölcsöket. Szóval nem hiszem, hogy végleg el fog apadni ha eddig minden rendben volt, azért tedd mellre minden alkalommal de én a helyedben valamit adnék neki.

Amúgy az említett alkalommal először teát adtam neki, hogy valami mégis legyen a pocakjában és elmentünk a hipermarketbe tápszerért, este még kapott egy adagot belőle de hajnalban már rendesen szopizott.

2011. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyáron nálunk is volt ilyen, 2 napra mentünk, még csak szopott a babám (még nem volt hozzátápi). Alig vártam, hogy hazaérjünk.

Én a helyedben fognám a cuccot és a babát és tűznék haza. El fog apadni a tejed, akkor azt az isten sem hozza vissza.

2011. okt. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Menjetek haza, hogy a jól megszokott közegben visszatérjen minden. Nem lehet, hogy meg fog jönni? Egyik barátnőmnek is ez volt, pontosan így kezdődött, majd egy pár nap múlva megjött neki. Lehet a sok inger is az oka. Lehet hogy a nagyi tényleg "bepótol" neki valamivel? Egyébként honnan tudod, hogy csökken a tej mennyisége? Nem lehet hogy többet eszik egyszerre és ezért szopik ritkábban? Nálam ez volt. Egyre kevesebb ideig szopott egyre többet, és egyre ritkábban. Érdemes meggondolni! Sok sikert!
2011. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Nem kellene rögtön ijesztgetni, plánen nem ok nélkül!!!

Kérdező, amíg a nagyiéknál vagytok, próbálj minél nyugodtabb körülmények között szoptatni: nyugodtan szólj a többieknek, hogy csend legyen, amíg szopiztok, bújj el egy besötétített sarokba, ahol kevés a látnivaló. Amennyire lehet, semleges környezetet teremts. (Egyébként ez a 4 hós kor pont nem a legideálisabb az új helyre való első utazáshoz....)

Nem mondom, hogy azonnal menjetek haza, mert lehet, hogy a fenti is elég lesz; bár ha sehogy sem sikerül megnyugtatni a picid és/vagy a családtagok nem együttműködőek, akkor azért megfontolnám a dolgot..!

Attól ne félj, hogy hipphopp elmegy a tejed, ez azért nem ilyen egyszerű! Amint hazaértek, kezdj egy lájtos szaporító-kúrába: szoptass sokat (az esetleg megnövekedett igény szerint), igyál eleget és pihenj. Egyéb nem is nagyon kell. Ha a babád újra többször fogsz szopizni, meg fog nőni a tejed is, hidd el. De semmiképp ne aggódd ezt túl, mert tudod, hogy a stressz az igazi apasztó!

2011. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!