Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 és fél éves kislányomnak...

A 2 és fél éves kislányomnak kezdődő tüszős mandulagyulladása van. Kimehet ilyenkor az udvarra, vagy a nagyiékhoz?

Figyelt kérdés
Alig bírtam ma délelőtt vele, tegnap voltunk orvosnál, tiszta láz volt, 3 óránként kapta a lázcsillapító kúpot, éjjel is, reggel hányt, azóta semmi nagyobb gond. Evett egy kis kekszet, húslevest, sokat iszik. Kapja az antibiotikumot, láza már nem volt hajnal óta, így lázcsillapítót nem adtam neki már. Jó idő van, de nem merem kivinni, nehogy valami szövődménye legyen. Minden félét ígértem, a nagyiék el is jöttek, mégis ki kellett menni kicsit hintázni, mert üvöltött. Már annyira nem nyűgös, vagyis már játszott, nemcsak rajtam lógott, jobban érezte magát és mindenáron menni akart. Most alszik, de ha felkel nem tudom hogy győzködöm, szeret kint lenni.
2010. ápr. 29. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a múltkor volt ugyanez, és a dokit megkérdeztem ,hogy mehet-e a szabadba.Azt mondta, hogy KÖTELEZŐ!

Figyelj,ha józan ésszel belegondolsz,meg nem fázhat,a jó levegő meg csak gyógyít,nem mint a benti,ahol nyüzsögnek a bacik.Betegség esetén sokkal többször kell szellőztetni,pont azért,hogy a bacik kimenjenek a szobából és a tiszta levegő vegye át a helyüket!

Ha nagyon beteg lenne, fel sem akarna kelni,nem hogy az udvaron játszani.Engedd ki nyugodtan,amennyi jólesik neki,esetleg kis kendőt köss a torkára,bár nem ettől fog meggyógyulni.

Én télen is kivittem,ameddig volt kedve.Érzik ők,hogy mennyi esik jól a hancúrból!!

2010. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egész nap nyitva az ajtó, a szobáját is szelőztetem, de a nappaliban vagyunk, meséket néz, mert csak így nem sírdogál és nyitva az ajtó folyamatosan, 20 és fél fok van így bent.

Akkor kivihetem, ez jó. Viszont, fújdogál a szél. Mit adjak rá? sapkát, kalapot? Elég ha egy poló, pulcsi és egy vastagabb pulcsi van rajta kint? Alulra adjak harisnyát a nadrág alá? Félek átfujja a szél, vagy megfázik mégjobban. :S Nem tudom hogy öltöztessem.

2010. ápr. 29. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Te,olyan meleg van kinnt,nehogy nagyon beöltöztesd,mert azzal ártasz csak igazán.a pólóra egy vékony pulcsi elég,egy hosszúnadrág,egy vékony sapi,vagy kalap,zokni,szandi,aztán mehet!Nekem is azt mondta a doki,hogy vigyem a levegőre,csak ha lázas napra nem szabad vinni,csak árnyékos helyre!Jobbulást nektek!
2010. ápr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugi,ugyanúgy kell öltöztetni,mint máskor,mert ha megizzad,többet ártassz vele.Nem azért kapoot úgysem mandulagyulladást,mert megfázott,hanem vírustól!

Menjetek és élvezzétek a jó időt!!!

2010. ápr. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, köszi. Úgy kétségbe vagyok esve, mert még sosem volt ilyen beteg :(

Köszönöm a segítségedet.

2010. ápr. 29. 13:30
 6/6 anonim ***** válasza:
A tüszös mandulagyulladáson mi 1 hónapja estünk át. Akkor is pont jó idő volt-na persze nem ennyire, mint most- és én is minden nap vittem a lányomat kicsit sétálni. Persze rétegesen, de nem túlöltöztetve, mert az sem jó! Jobbulást a kicsinek!!
2010. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!