Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki mondjuk csak reggel és...

Aki mondjuk csak reggel és este szoptat mert már pl másfél éves a gyermeke, annak napközben nincs teje? Ez nonszensz nekem. Vagy napközben mindig fejnie kell?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogyan van ez a már főleg szilárd ételt evő babák esetében, de már előre félek hogy fogok nyavalyogni a következő hónapokban
2011. okt. 10. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én csak 1-1 évig szoptattam a 3 gyerekem,de éjszaka soha nem ettek (az első2 hetet kivéve)

8 hónaposan márcsak naponta kétszer,és 10 hónaposan márcsak naponta egyszer.

Soha nem fejtem, (éjszaka sem,amikor 8-9 órát átaludtak) beáll a termelés.Amikor márcsak naponta egszer szoptattam,akkor csak annyi tejem volt,ami arra elég.

2011. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez is a kereslet-kínálat elve alapján működik. Ahogy egyre kevesebbet szopik a baba, úgy lesz a tej is kevesebb. Előfordulhat, hogy egy-egy étkezés kiváltása során picit feszül a mell, de abból elég pár cseppet kipréselni, nem olyan szörnyen kellemetlen érzés, mint a baba születése utáni első hetekben.

Sőt, ha kíméletesen, fokozatosan megy az elválasztás, az is gyakori, hogy miután nem szopizik többet a baba, semmi apasztásra nincs szükség, mert elapadt magától. Nálunk pl. ez volt.

2011. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:

Pontosan azért van így, mert (a születés utáni első heteket kivéve) a tej elsősorban szoptatás ALATT termelődik - ergó, csakis akkor, amikor a gyerek eszik.

Ha már csak napi 2x szopik, akkor csak abban az időszakban lesz (jelentős) terjtermelés, napközben csak minimális. Ha az elválasztódás FOKOZATOSAN zajlik, tehát a szervezetnek van ideje hozzászokni ahhoz, hogy egyre ritkábban és/vagy kevesebbet termeljen, akkor fejni sem kell, hiszen a rendszer magától visszaáll. Nem véletlenül javasoljuk a lassú folyamatot, mert ez az anyának és a gyerkőcnek is kíméletesebb!

2011. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én nem értem miért mondják mindig azt, hogy a tej szoptatás idején termelődik, hiszen ez annyira nem igaz (illetve csak részben)! Azért is hangsúlyozzák a pihenés és alvás szerepét, mert akkor termelődik a legtöbb. Én is hiába csinálom fokozatosan a hozzátáplálást, annyi tej felhalmozódik a melleimben időnként,ha nem szopizik sokat a kicsi, mint a szülés utáni hetekben! Ezért "nem vagyok elégedett" a dolog folyamatával... Dehát tudom, ilyen az élet, no.
2011. okt. 10. 17:44
 5/11 xStefix ***** válasza:
Hát ha te jobban tudod.....
2011. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát 1-2 dl tej mégsem termelődhet az alatt a 3-6 perc alatt, amíg a baba szopizik ...
2011. okt. 13. 15:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem a 3-6 perc alatt termelődik, hanem akkor indul be amikor elkezd szopni a baba és elég hamar megtelik. (próbáld ki, ha szopott a gyerek negyed óra múlva megint tele van a melled) És annyi termelődik amennyit szopott. Az alvást nem azért mondják,mert az alatt termelődik a tej, hanem csak azért,hogy ne merítsd le teljesen magad.

De aki alig alszik 10 perceket,mert pl.hasfájós a gyerek,annak is van teje

2011. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hm. elgondolkodtató
2011. okt. 13. 17:00
 9/11 xStefix ***** válasza:

Hát nemtom, én több, mint 3 évig szoptattam, de a lányom sose végzett 3-6 perc alatt, sőőőt... Bár vannak gyorsan evő babák is, de a legtöbb (cicimumus) gyerek azért elidőzik a mellen, legalábbis akkor, ha nemcsak evésre használja. De időben akármennyit is szopik, a mellben a tej nagyrésze akkor is szoptatás közben termelődik meg, mégha egyesek ezt nem is hiszik el.

Én pl. 2,5 évig éreztem az ún. tejleadó reflexet is, ami azzal járt, hogy a mellem szabad szemmel is láthatóan és kézzel is érezhetően megduzzadt, amikor a lányom szopni kezdett és beindult a tejleadás. Ezentúl a tej ürülése nem folyamatosan, hanem szakaszosan történik, általában több tejleadás termeli meg a szükséges mennyiséget, amely szakaszok között viszont eltelik némi idő. (Nálam ez 2 tejleadás volt, ami min. 15 perc.) Persze mondom, van olyan, hogy az anyukának sok teje van, vagy a gyerek szopik nagyon ügyesen/gyorsan/mohón, esetleg inkább csak iszik - ekkor tényleg pár perc alatt megtermelődhet egy komolyabb adag is.

2011. okt. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is ismerem a tejleadó reflex különleges érzését, habár nem mindig érzem szoptatáskor.

Mellesleg pedig valami csak nem működik nálam "a szabályok szerint", hogy ha a babám (10 hós) egyre kevésbé akar szopizni napközben, nekem pedig mégis annyi tejem gyűlik így össze a nap folyamán többször, hogy muszáj lefejni belőle

2011. okt. 30. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!