Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 14 hós babám már csak este,...

14 hós babám már csak este, éjjel többször, és reggel szopik, ez elég neki? Tejbevitel szempontjából.

Figyelt kérdés
Ezen kívül nem adok neki napközben tejet, boltit sem, ezért érdekel, hogy vajon ez elég tejbevitel-e. Éjjel is legalább 4-szer cicizik, persze nem annyit, mint este vagy reggel, de egy pár korty azért lecsúszik.
2011. okt. 23. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szuper vagy!Teljesen elég ez igy!!! :)
2011. okt. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem ha súlya fejlődik, akkor elég. Ha nem fejlődik, akkor adható egy kis tejpép vagy vmi kis tejtermék, amit szeret
2011. okt. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:
14 hósnál már annyira nem lényeg a hízás... Nem is méred olyan gyakran, hogy ez feltűnjön, gondolom.
2011. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mérem már, de nő rendesen, meg súlyra is nehezedik. :)) Csak azért kezdtem aggódni, mert napközben csak vizet iszik, és anyám szerint ihatna tejet, vagy teát, vagy mást is, vízen kívül... sztem meg a tej a kérdésben foglaltak miatt fölösleges, cukros dolgokat meg ráér még...?
2011. okt. 24. 11:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Most meg fogtok kövezni és igazából nem is nagyon válasz a kérdésedre, de megkérdezhetném, hogy éjjel miért adsz neki cicit, amikor láthatóan nincs rá szüksége? Ha szomja ihatna vizet és ha felkel, akkor apa is bemehetne hozzá és pikk-pakk leszokna az éjszakai evésről. Ez már csak komfort szopi, nem éhes éjjel és talán Te is boldogabb lennél, ha végig aludhatnál egy éjszakát.


Amúgy a kérdésedre a válasz, hogy elviekben elég neki igen, de ettől függetlenül nyugodtan ihatna nappal is tejet ill. tejitalt. Hiszen az a cél, hogy szépen átszokjon mindenre.

2011. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Miért köveznélek meg, vagy köveznénk meg? Ez is egy vélemény! Egyébként én azért adok neki éjjel cicit, mert egyrészt azért iszik is, nemcsak komfortszopi, másrészt én azt vallom, hogy nem véletlenül ébred fel, hanem vmi "baja" van, amire a cici a gyógyír. Neki egyébként sajnos még csak 2 foga van kinn, úgyhogy valszeg fogzik.
2011. okt. 26. 12:22
 7/11 xStefix ***** válasza:

És ha neked ez nem kényelmetlen, Kérdező, akkor meg pláne nem gond. ;)

Minden gyerek elhagyja a szopást, így az éjjeli szopást is, ha eljön az ideje. Nem feltétlenül kell mindent erőltetni vagy gyorsítani, szerintem legalábbis.

Ha éjjel vizet inna vagy apa kelne fel hozzá, az ugyanolyan macera lenne végső soron (csak talán nem anyának) és ahhoz is ugyanúgy hozzá lehet szokni... ilyen értelemben teljesen felesleges lenne egyik dologgal "kicserélni" a másikat. Főleg, ha nem gond, még.

2011. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"hogy nem véletlenül ébred fel, hanem vmi "baja" van, amire a cici a gyógyír."


Ez az első 6 hónapban valóban így van, az ő korában viszont már nem! Nyugodtan kérdezz meg gyermekpszichológust erről!

Az éjjel 4 cici miatt te sem alszol, apa hanyagolva, nemi élet hanyagolva stb. Fizikailag 1 éves kor után már nincsen szükség anyatejre.

2011. okt. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek Xstefix-szel abban, hogy ha cici helyett vizet vagy apát kapna, akkor azért kelne fel. De ismerek olyan kismamát, aki a cumi elvesztése miatt kel éjjelente többször... Ráadásul nekünk még jönnek a fogaink, úgyhogy én addig nem választom el, amíg legalább ez meg nem oldódik. Ja, és hát a kérdésem is igazából arra irányult, hogy ő még nem kap tejet, elég-e neki az anyatej. ;)
2011. okt. 27. 12:03
 10/11 xStefix ***** válasza:

Kérdező, apa szokott reklamálni nálatok, hogy elhanyagolod? Csak akkor válaszolj, ha gondolod. ;)

Annyira hihetetlen, hogy a hosszú szoptatás mellett még alvásra és a férjünkre is van időnk.. el se tudom képzelni, ez hogyan lehetséges!


Kérdező, egyáltalán nem eszik a kicsi semmilyen tejterméket? Mert ha "sima" tejet nem akarsz még neki adni, savanyítottat meg sajtot már nyugodtan ehet és akkor az is emeli az adagot.

2011. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!