Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 15 hónapos múlt a lányom de...

15 hónapos múlt a lányom de az étkezéseinek kb60%-át még mindig a szopizás teszi ki így még mindig a szoptatós anyáknak való fogamzásgátló tbl-át kell felíratnom vagy szedhetek normál tbl-át?

Figyelt kérdés
Eddig még egyáltalán nem szedtem semmit.
2011. okt. 20. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

A lányodnak már rendesen kellene ennie,szopni csak nagyon keveset. Nem fog rendesen fejlődni,ha csak szopik.

Az orvostól kérdezed meg,hogy mit szedj,főleg,ha eddig nem szedtél semmit sem.

2011. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rendesen fejlődik több mint 10 kg és nagyobb is ránézésre is a társainál.
2011. okt. 20. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem miért mondják sokan, hogy "ennyi idősen már rendesen kéne ennie". Az unokaöcsém 15 hónapos, és hasonló az étrendje, csak tápszerrel. Ez a beidegződés szerintem még abból az időből való, mikor 2 hónaposan megkezdték a hozzátáplálást. A kérdésedre válaszolva pedig szerintem amíg akár csak napi 1x is van cici, addig ezt a fajta tabit kell szedned, de a doki biztos meg is tudja magyarázni, miért, én már arra nem vállalkozom, nem akarok hülyeséget mondani :)

Amúgy az én 1 évesem is még napi 2-3 adag tápit megiszik, szóval az étrendje miatt ne aggódj.

2011. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, de az első h.lye! Ne is hallgass rá. Az Én fiam 17 hónapos és szinte csak cicizik!Én több védőnőt is megkérdeztem ezzel kapcsolatban, íme az egyik kérdés-válasz:

A picuri honlapján a védőnőnek feltett kérdésére válasz érkezett:

Kérdés időpontja: 2011-10-04 21:56:36

--------------------------------

Kérdése:

Kedves Védőnő!


Kisfiam 17 hónapos múlt a napokban. Nagyon cicifüggő, még éjjel is cicizik. Nincs cumija, cumisüvege. Az elejétől pohárból vagy szívószállal iszik ha iszik. Sajnos ez is gond, hogy nem fogad el semmit. Nyáron is a legnagyobb melegben naponta maximum 1-2 dl tudtam kortyonként megitatni vele. Konkrétan a segítségét abban kérném, hogy mit csináljak a cici "imádatával". Enni normál ennivalót sem nagyon fogad el, persze van amit imád és sokat eszik belőle (húsleves, pörkölt, alma, paradicsom, túrú rudi), de van, hogy ezekből sem eszik. Sokszor csinálja azt, hogy eszik 1-2 falatot és már rángatja is a pólóm a cicizés miatt! Nem csak cumizik rajta, hanem szívja is. Súlya ennek ellenére j&oa cute;, sőt pár hónaposan sokallta is a gyermekorvos, a 15 hónapos oltáson 11 kg volt és 79 cm. Kb. 8 hónapos koráig csak anyatejes volt. 12 foga van. Védőnőnk sajnos nem ad tanácsot, mindig csak annyit mond, hogy : "Jaj Te már nagy fiú vagy nem kell annyit cicizni és, Anyának nagyon nehéz lesz leszoktatni Téged!".


Segítségét előre is köszönöm: 17 hónapos Manó édesanyja

--------------------------------

Kedves Anyuka!


Az olvasottak alapján elég sok mindennel megismertette őt az ételek közül. Az eröltetés nem fog segíteni. Igazán akkor szükséges a cicizést csökkenteni ha ez Önnek terhes vagy a baba már nem szeretné. A legjobb lenne ha sikerülne az Ön és a kicsi igényeit összehangolniuk. A játékok mondókák, énekek , babamasszázs, hordozás, segíthetnek, hogy a cicin kívül más is legyen ami megnyugtatja .

Nyugodtan vegyék oda Őt magukhoz amikor esznek és csak falatokkal kínálják szoptatás elött.

A súlya természetes, hogy jó az igény szerint evő anyatejes babák jól fejlődnek ebben a korban is. A társadalom nem túl elfogadó a szopival kapcsolatban de nyugodtan szoptassa még Őt akár több éves 3-4 korig is ameddig örömmel teszik ezt.


Üdvözlettel: Judit védőnő



Bocsi kérdező csak feldühített az első okoskodása! A válaszodra a válasz az, hogy igen még szoptatós tablettát kell felíratnod legalábbis nekem azt mondta a doki, hogy addig kell még nem áll rá a napi 1 cicire. Amint csak 1x cicizik mehet a normál tabletta.

2011. okt. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Én is már 3 védőnőt és egy szoptatási tanácsadót is megkérdeztem hogy jó -e ez így.Nálunk az is probléma hogy cicin alszik el,lányomnak is vannak kedvenc kajái de azok inkább csak a nasik és a gyümölcs ráadásul a kanalas ételeket nem mindig akarja elfogadni az a jó amit kézzel tud enni:(Meg képes bárhol bármikor kiszolgálni magát ,mikor éppen kedve van.Ö se cumizik max játszik vele egy kicsit de viszont csőrös és rendes pohárból iszik azért de ez nála is változó hogy mennyit.
2011. okt. 21. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!