Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, ha 3 éves korig nem...

Baj, ha 3 éves korig nem történik meg az elválasztás?

Figyelt kérdés

Kislányom júniusban lesz 3 éves,nem szeretném pont a nyári kánikulában elválasztani ,amikor tombol a hasmenéses vírus.

Mennyivel "illik" átlépni a 3 évet?Az is lehet,addig elhagyja magától.Csak azoktól kérek választ akik hasonló helyzetben voltatok vagy vagytok.Hosszú szoptatás ellenesek kíméljetek.


2011. márc. 22. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem baj. Az igény szerint szoptatásnak épp ez a lényege, hogy a baba, kisgyerek igényeihez alkalmazkodva szoptatunk. Ha téged nem terhel meg a szoptatás, akkor nincs abban semmi rossz. Én nagyon szeretek szoptatni, most 10 hós a kisfiam, a kislányom 5 éves, majdnem 4 éves koráig szoptattam.
2011. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha igényli, normál a testsúlya, eszik mellette rendesen akkor nem gond.

Nem vagyok híve a hosszú szoptatásnak, de úgy gondolom ez elég intim dolog ahhoz, hogy az anyuka döntse el mi a jó kettejüknek. Mert ártani nem árt, az biztos.

2011. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
12.5 kg,mindent eszik,persze amit szeret.Csak elalváskor szopizik.
2011. márc. 22. 17:11
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem a kérdésre válaszolok,csak érdekel,hogy mennyi tejed van?Ilyenkor is még ugyanolyan sok tud termelődni,ha sokat szopizik a gyerkőc vagy ilyenkor inkább már csak cumizásra használja a cicit?

2011. márc. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem cumizásra használja,van tejem.Egyik mellemet kell adjam most is.Hallszik,hogy szív és nyel.Nagyon igaz a kereslet kínálat.Mikor átállt a kevesebb szopira,feszült a mellem de pár nap alatt megoldódott.Ez pont olyan nálunk,mint másoknál ebben a korban az estéli meg reggeli tejcsi üvegből,csak nálunk ciciből jön.
2011. márc. 22. 18:02
 6/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
70%

Magamról: 1,5 év van a két csemete között, a terhesség alatt is szoptattam,a második szülés után pedig tandemben a nagy 4 éves, a kicsi 2,5 éves koráig. Egyszerre szoktak le, mert egyszerűen elfogyott.


Tavasszal szoktak le, nyáron nem volt semmi gond. A kicsi az első bölcsis év alatt alig volt beteg, mert akkor még szopizott, a második tanévben (szept-máj) pedig novembertől februárig folyamatosan beteg volt. Egy hét bölcsi, egy hét anyám. Úgyhogy szerintem pont nyáron leszokhat a lányod, én inkább a taknyos-vírusos időt nem javasolnám a leszoktatáshoz.


Szerintem nincs olyan hogy illik-nem illik. Nem nyilvánosan csináljátok, nem 7 éves (youtube-on láttam, nekem bizarr). A kérdés az, hogy neki mennyire van szüksége és téged mennyire zavar. Engem amúgy a nagy kb 3-3,5 éves kora után zavarni kezdett. Csak a testvérféltékenyésg miatt hagytam.


A hozzáállásról: Nőgyógyászati vizsgálaton voltam, nem a dokimnál hanem a körzeti rendelőben. Mondom: van két gyerekem, a nagy már 3 éves múlt és még mindig szoptatom.

Az orvos lelkendezett, hogy milyen szuper vagyok, szoptassak akár 15 évig is, én lettem a megdicsőült Nagy Magyar Anya. Pár héttel később nem az ő rendelésére toppantam be, hanem a másik dokiéra. Ugyanaz a rendelő, ugyanaz a szék, másik orvos. Én: a kisebbik lányom szoptatom aki 2 éves ... MIT CSINÁL?????? Már rég le kellett volna szoknia!!!!

Na és akkor meg sem említettem neki, hogy az akkor 3,5 éves is még nyammog rajta, így is én voltam a világ felelőtlen idiótája.

Szóval ahány emberrel beszélsz (még ha orvosok is), annyiféle vélemény lesz.

2011. márc. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod,csak csodálni tudlak.Ma este történt valami rendkívüli.az én cicifüggő 34 hónapos lányom esti altatásnál bejelentette"Elhagyom a cicit,üres alig van benne valami"azzal hátat fordított és elaludt.Nem tudom,ha holnap is úgy gondolja majd,de én ezt a pillanatot vártam az elmúlt időben.És most itt állok,kisírt szemekkel,nem tudom felfogni,hiányérzetem van,valaminek vége lett.
2011. márc. 24. 23:41
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Jaj,de aranyos vagy!

Nekem 4 gyerekem van.A hoszútávú szoptatás híve vagyok.

Néha valóban úgy túnik a gyerekem soha nem fog lemondani a ciciről,de bizony eljön az az idő is.

A 3.és 4. gyerekim kozt 2,5 év van.A terhességet végig szoptattam,aztán tandem szoptattam még 5 hónapig.Nekem úgy tünt hogy a nagyobbik soha nem fogja abba hagyni a szopizást,de megtörtént és én nagyon örültem mert számomra megterhelő volt a két csemete szopiztatása.

A naggyal meg lett beszélve hogy csak reggel és este van szopizás és mindig a kicsi az első.A testvérféltékenység leküzdésében sokat segített hogy a nagy sem maradt ki a "jóból".Anyukám pedig megkérdezte:5 éves koráig akarom szoptatni?

2011. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

"És most itt állok,kisírt szemekkel,nem tudom felfogni,hiányérzetem van,valaminek vége lett."


Ezzel én is így voltam. Az utolsó időben már zavart a nagyobb lányom, már vártam hogy vége legyen, amikor meg mind a kettő leszokott, akkor ott álltam zokogva, hogy vége lett egy korszaknak...

2011. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ez nem illem kérdése :) Ha neked nem gond, és a gyerek igényli, akkor ki tud benne megakadájozni. Kettőtökre tartozik :)

Lányom három és fél éves korában még esti elalváshoz kérte a cicit. Már ovis volt, és egyszercsak elhagyta.Viszont elötte nem lehetett lebeszélni róla.

2011. márc. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!