Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, hogy egyik napról...

Van olyan, hogy egyik napról a másikra elválasztják magukat a babák? Nem akar szopizni, mi baj lehet?

Figyelt kérdés
A héten lett 1 éves a babám. Ma reggeltől nem akar szopizni, ma egyáltalán nem volt hajlandó (reggel és este kap). Tegnap még nem volt semmi gond. Menstruálok ugyan, de már hétfőtől és már 4 hónapja rendesen, nem hiszem, hogy ettől lenne. Segítsetek mi lehet? Lehet, hogy csak átmeneti "üzemzavar"?
2011. okt. 27. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9 hónaposan hagyta abba. Gondolom,rájött,hogy ettől már nem lakik jól.
2011. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen, de lehet, hogy csak ma jollakott massal, holnap pedig majd koveteli a cicit, de az is elofordulhat, hogy tobbet nem keri. Az 1 ev is nagyon szep ido volt, ne eroltesd, ha nem kell mar neki.
2011. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyik nap azt mondta a fiam hogy elromlott és onnantól nem kellett neki
2011. okt. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj, hát enyém is fesztiválozik már pár hónapja, de csak napközben, és ilyenkor is ha eröltetem, (nem erőszakkal, csak finoman, többször megpróbálom a szájába adni)akkor aztán szép mennyiségekkel megszopja magát.

Én erre azt mondtam pont tegnap a barátnőmnek, hogy azért eröltetem, mert nem fogok neki tápszert adni, amikor van tejem (egyébként éjjel, hajnalban és reggel szépen szopik). Ja, és cumisüvegből nem issza meg a tejet sem, miért inná hát meg a tápit? Szopizzon csak, próbálkozz többször, hátha. Én már július óta ezt csinálom, hogy néha megmakacsolja magát, de nem adom fel. Írtam, hogy 10 hónapos? Azt hiszem, nem. Régen itta amúgy cumisüvegből is, és nagyon jól szopó baba volt. Hát sajnos attól félek, hogy nekem is 1 éves kora körül le fog szokni... annak azért örülnék, ha addig még bírná.

2011. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dettó, mint nálunk. 1 évesen először csak napközben nem akart, de reggel este igen. Aztán egyik nap már reggel se, másnap már egyáltalán. Nagyon nagyon sajnáltam, meg is sirattam, de ez a legjobb módja az elválasztódásnak.
2011. okt. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Háááát próbálkozz meg azért a szokásos trükkökkel ( sötétben, vagy félhomályban etetés, más pozíció , semmi zavaró tényező tévé vagy ilyesmi, nem használsz új parfümöt, tusfürdőt ami zavarhatja) aztán ha ezeket végigzongoráztad de semmi...így se akarja bevenni a szájába akkor lehet hogy önként lemondott róla végleg.

Én az első gyerekemmel voltam így 1 éves volt mikor egyik napról a másikra már nem kellett neki se este se reggel akármit is csináltam 1 hétig fejtem még (ezt neked is javaslom, ha még rendesen van tejed nehogy épp most gyulladjon be a pangó tejcitől) és minden este reggel megpróbáltam még, hátha kéri, de nem. Be se volt hajlandó kapni.

A kislányomat 10-11 hósan még napi 5ször szoptattam gondoltam hogy na nála biztos sikerülni fog tovább szoptatni. Ő 13 hónaposan csinálta meg ugyanezt mint a fiam, egyik napról a másikra nem volt hajlandó szopizni többet :((

Most a harmadikat szoptatom, remélem sikerül majd tovább szoptatnom de nem leszek meglepődve ha ő is magától abbahagyja.

2011. okt. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!