Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » AZ egyik mellem nagyon be van...

AZ egyik mellem nagyon be van keményedve, csomósodva, mit tegyek?

Figyelt kérdés

5,5 hós a fiam, nagyon bekeményedett a mellem, félek, mellgyulladások lesz. Mit kell csinálni hogy ha lehet még megelőzzem? Bimbó alatti kb. két 2cm-es sáv lefelé.

Borogattam hideggel, maszíroztam, fürödtem melegvízben, seddig semmi nem használ.

Nincs teli, szopik belőle, nem tudom mitől lehet.


2011. okt. 30. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szoptatás előtt melegvizet folyatsz rá, közben körkörös masszázs, szoptatás közben tovább masszírozod ott körkörösen. Ha kiszívta, rövid idő múlva - amikor már hajlandó enni- újra tedd rá, hogy tovább szívja. Nekem így sikerült megelőzni a komolyabb bajt.

Továbbiakban arra figyelj hogy ha nem ürült ki teljesen a mell, legközelebb megint azzal kezdjetek.

2011. okt. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy tejköved van. A bimbon nem latsz egy kis feher pottyot? Ha ko akkor ki kell fejni. Nekem sokszor van, neha csak 1 nap utan sikerul kiszedni. Ezt a baba nem is tudja kiszivni.

Még probalhatod azt, hogy ugy szopjon hogy az alla legyen a csomo fele.

2011. okt. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem látok fehér pöttyöt. Tegnap este a férjemet megkértem maszírozgassa ki a csomót, elég jó lett, a nagy csomó talán eltűnt, most már csak a helye fáj. Remélem nem lesz rosszabb.
2011. okt. 31. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyen még többször is előfordulhat, nekem főleg éjszaka alakult ki párszor, ha később kelt a baba és túltelítődött a mellem. Néha 2-3 nap is kellett, hogy eltűnjön a csomó! Próbáltam én is mindent, főleg meleg borogatást, kimasszírozást stb...de lényegében csak az segített, hogy mindig arra tettem először a babát. AZtán persze rengeteg tejem lett azon az oldalon emiatt, de ha figyeltem rá, nem lett gáz. Remélem, már neked is elmúlt!
2011. okt. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. lehet h méhrák
2011. nov. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én négykézlábra állva szoptattam a kisfiamat, aki alattam feküdt, előtte jól megmasszíroztam a mellemet. És utána eltűnt a keménység, csomósság, pedig egész nap fájt előtte.
2012. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!