Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Komolyan meg tudtok inni 3,5...

Komolyan meg tudtok inni 3,5 liter folyadékot minden áldott nap?

Figyelt kérdés
Nekem küszködni kell, hogy a 2 liter legalább meglegyen, és mindenki azzal riogat, hogy így el fog menni a tejem. Hogy csináljam?
2009. máj. 5. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dehogy, én sem iszom annyit. Eleinte , hogy beálljon a tejed érdemes többet innod, mondjuk olyan napi 2 liter, de amúgy szoptatás után kivánni is fogod a sok folyadékot. aztán amikor már beállt a tejtermelés akkor már megszokásból megiszol annyit, de másfél l-t biztos, és sztem annyi elég is.
2009. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1 hónapos a babám, van elég tejem, már beállt - de szinte soha nem érzem magam szomjasnak - van amikor délben jut eszembe először, hogy inni kéne :(
2009. máj. 5. 21:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fog elmenni. Több helyen is olvastam, hogy kb 1/2 literrel kell többet inni, hogy elég legyen tejtermeléshez. Ha erőlteted felborul a folyadékháztartásod és csak árthatsz vele. A tej attól megy el ha nem ezzel nem iszol egyáltalán és ha nem szoptatsz, de elsősorban attól, ha mindenfélével riogatnak és bepánikolsz. Én úgy csináltam az elején hogy szopi előtt és után is ittam egy bögrével - teázok, most éppen a csipkebogyó a favorit-, és közte is ha a konyhában jártam. Bár nekem nem nehéz, folyamatosan szomjas vagyok, 5 liternél nem iszom kevesebbet egy nap, + éjszaka is lemegy kb 1 liter attól függően hányszor kel.

Több tejet pedig legjobban úgy lehet csinálni ha gyakran szoptatsz. Kipróbáltam szinte mindent, mert a rengeteg folyadék ellenére is kevesebb lett a tejem, de visszahoztam a gyakori szopikkal. Ne várd meg amíg szomjas leszel, igyál előbb. Sok sikert!

Egy még mindig szinte csak szopizó 7 hónapos kisfiú anyukája

2009. máj. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én simán megiszok 2-3 litert, még éjjel is a szoptatások után is szomjas vagyok. Ha elmegyek vhova, vagy sétálni akkor is viszek magammal teát.
2009. máj. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én amióta szoptatok 3 liter szmentes ásványvizet iszom meg 1 nap. Plusz a kávé reggel, meg a tejcsi vagy kakaó este.
2009. máj. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Áhh, tuti hogy soha nem ittam még életemben meg ennyit egy nap, pedig már 8 hónapja szoptatok. Mondjuk én nagyon rossz ivó voltam, napi 3-4 decit jó ha megittam, most kb. 1,5 liter a napi limit. Azért egy kicsit figyelj oda rá, nekem eleinte szenvedés volt, valamikor már öklendeztem, de ittam, és megszoktam. Én úgy csinálom, hogy elkészítem reggel a napi folyadékmennyiséget és estig megiszom. Kösd te is a szopikhoz az ivást. Igyál előtte egy pohárral, utána egy pohárral és meg is van a mennyiség.
2009. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sem iszom sokkal többet, mint a szoptatás előtt. Kb. napi 2-2,5 liter megy le, bár nem figyelem mennyit iszom, van amikor több, van mikor kevesebb. A picit 8 hónapja szoptatom, a nagyok kb. 2 évig szpoiztak...nem ment el a tejem. A szervezet tudja a dolgát és ha valami hiányzik a tejtermeléshez, azt tőled veszi el...ezért lenne jó, ha többet innánk, mert így sajnos nekünk nem jut elég folyadék, bár eddig nem volt miatta semmi panaszom. egyébként én a kórházban, a tejtermelés beindulása előtt sem ittam többet és csak vizet, mert arra már rájöttem, hogy a rengeteg rostos csak + kalória, ami csak engem kerekít ki... Persze, nem biztos, hogy mindenkire ilyen hatással van. Ha mégis többet szeretnél inni, javaslom, hogy mindig legyen elöl a folyadék, pl. reggel készíts egy nagy kancsó szopis teát és ahányszor arra jársz, igyál egy pohárral, ugyanígy legyen elöl az ásványvíz is... Minden jót, sos-sok tejecskét Nektek!!!
2009. máj. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
sok-sok :))) Bocs!
2009. máj. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :)
2009. máj. 6. 07:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is rosszul lettem, amikor szülés előtt hallottam, hogy napi 3-4 liter folyadékot meg kell inni, mert örültem, ha megvan a napi 1l. Most viszont simán elfogy napi 2 üveg ásványvíz + 1l szopis tea + kakaó + leves. Na jó, van amikor csak 1,5 üveg vizet iszom. Szoptatás közben mindig ott van mellettem a víz, mert akkor szoktam megszomjazni. Nekem az Óbudai Gyémánt kismamavíz (narancssárga kupakos) jött be a legjobban, valami miatt azt nagyon könnyű inni. Az Aquarel sokkal sűrűbb, nehezebb fogyasztani.


5 hetes kisbaba anyukája

2009. máj. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!