Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell még éjszaka szopiznia...

Kell még éjszaka szopiznia egy 7 hónapos majdnem 9 kilós babának?

Figyelt kérdés
Már rettenetesen unom. 3-4-szer felkel, nyammog rajtam, párat kortyol és elalszik. Szeretném nagyon elhagyni az éjszakai szopit. Nektek mi az ezzel kapcsolatos tapasztalatotok?
2011. nov. 3. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak nyammog rajta és elalszik, akkor csak szüksége van rád.

Babám ilyenkor már nem kelt éjjel, de még egyes gyerekek igénylik valóban az evést - és esznek is.

Viszont úgy tűnik babádnak inkább a közelségedre van szüksége, és nem konkrétan éhes.

Ha nem rakod cicire, csak felveszed és megnyugtatod, attól nem nyugszik meg? Ha simogatod vagy mellé fekszel akkor nem alszik vissza?

2011. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.Sírás nélkül nem fogjuk megúszni ezt az éjszakáról való leszoktatást. Ilyenkor semmi se működik, még az se ha felveszem járkálok vele és közben dudorászok. De nem akarok minden éjszaka 3-4-szer szoptatni. Még egyszer hagyjaám, de az meg őt fogja megzavarni ha egszer szopizhat máskor meg nem.
2011. nov. 3. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Miből gondolod, hogy ha elhagyod a szopikat akkor me fog kelni!Nem hinném hgy a szopira van éjjel szüksége hanem Rád!Mivel ahogy írod nem eszik, csak nyammod!Te hiányzol neki!Ha elveszed a cicit, akkor is fel fog kelni, mert akkor is hiányozni fogsz neki!Csak akkor lehet lassabb lesz visszaaltatni!


23 hós kislány és 13 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:
51%

Na én erre írnám tipikusan az együttalvást, de van, aki ezt nagyon nem pártolja... Pedig sokkal kényelmesebb megoldás, mint felkelegetni.

És egyetértek, amíg a baba kel éjszaka, az azt jelzi, hogy szüksége van a szopira. Azért, mert éhes, szomjas, anyás.. bármi lehet.

Persze megteheted, hogy megpróbálod leszoktatni, lehet, hogy sikerülni is fog (könnyebben-nehezebben), de nem biztos, hogy ezzel nyernétek a legtöbbet. Szerintem, ha nagyon elszánt vagy, tegyél néhány próbát, aztán majd meglátod. Én azt mondanám neked, hogy ha úgy látod, hogy sehogyse akarja elhagyni a kelést, akkor inkább te legyél rugalmas és várj még ezzel. Biztosan van oka, amiért kel még, csak lehet, hogy te nem jössz rá - de neki még szüksége van rá. Akárhogy is, mindenképp jobban jársz szerintem, ha akkor hagyjátok el, amikor már ő is készen áll rá.

(Az életkor és a testúly egyáltalán nem releváns, ezeknek nincs köze az átalváshoz!)

2011. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!