Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejemmel van baj, vagy a...

A tejemmel van baj, vagy a babámmal? Többi lent.

Figyelt kérdés

Születési súlya 3kg

1 hónaposan 4kg

2 hónaposan 5.2kg

Aztán visszafogyott 4.9kg-ra

3 hónaposan 5.4kg

3.5 hónaposan 5.7kg

4 hónaposan visszafogyott 5.5kg-ra

Mi a baj? Az első fogyásnál elvittük orvoshoz, azt mondta nincs gond, mert túl sokat hízott az első 2 hónapban és most áll be. Akkor szépen vissza is hízta amit elvesztett. De most megint kezdődik. Kb 3 óránként eszik, éjszaka 8-9óra alvás után éhezik csak meg. Nem vettem észre, hogy szopizás után éhes maradna. Igaz nagyon sokat mozog mostanság, de attól még fogynia nem kéne...

Tápszer lesz belőle?

Vagy valami felszívódási probléma?


2011. nov. 5. 10:38
1 2
 1/17 Kondor Judit ***** válasza:
Lehet,hogy nem hízik hanem nyúlik,mert az én lányom igaz,hogy már tini de a kilók nem mentek rá hanem megnyúlt.Mert azt nem írtad,hogy hány cm.Mindenki más,nem kell,hogy egy baba guruljon.
2011. nov. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Születésekor 50cm

1 hónaposan 51cm (szerintem el lett mérve)

3 hónaposan 59cm

Most nem tudom, kedden megyünk orvoshoz, de a 62es rucikat nem nőtte még ki.

2011. nov. 5. 10:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne aggódj emiatt, tápszerre meg ne is gondolj. Nagyon szépen alakul a súlya. fél éves korra kell megduplázni a születési súlyt , ez neki már 4 hósan majdnem megvolt.

Szoptasd továbbra is ilyen ügyesen, mint eddig.védőnő

2011. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem is aggódnék, ha nem fogyna! De ez megijeszt! Ha csak lassan hízna, eszembe se jutna, hogy gond van, de ez, hogy hízik szépen, aztán 1-2 hét alatt 2-300grammot lefogy...
2011. nov. 5. 11:31
 5/17 anonim ***** válasza:

A mérés ugyanolyan napszakban, pocakállapotban volt? Csak mert sokat számít hogy éhes vagy tele van, kakilt-e egy nagyot....

Én éjszaka lehet felkelteném egyszer enni, de ha védőnő, doki szerint nincs gond, akkor ne aggódj.

2011. nov. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyik mérés sem volt evés után közvetlenül.Az utolsó mérés előtt már több, mint 1 napja nem volt kaki, szóval inkább nehezebbnek kellett volna lennie. Nem voltak ugyanabban a napszakban, de ugye a kettő között eltelt 2 hét és negatív irányba ment a súlya. :(
2011. nov. 5. 14:30
 7/17 xStefix ***** válasza:

Moira, hangulata?


Ha komoly baj lenne egy egészséges babával, szerintem azt biztosan jelezné neked..!

2011. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mostanában kicsit nyűgösebb, de lehet, hogy ez már a foga lesz, mert más tünet is van. Egyébként mosolygós meg minden, szóval egészségesnek látszik, de mivel már másodszor frdul elő, ezért aggódom kicsit.
2011. nov. 6. 12:02
 9/17 A kérdező kommentje:
Voltunk ma orvosnál. 250grammot és 3cm-t nőtt egy hónap alatt. Az orvos szerint ez kevés, és kezdjem el a hozzátáplálást. Nem tudom, hogy halgassak-e rá, mert nem épp a mostani generációból való és kérdést sem igen tett fel ezzel kapcsolatban. Szerintetek megoldható ez másként is? Még csak pénteken lesz 4 hónapos. :(
2011. nov. 8. 13:58
 10/17 anonim ***** válasza:

Azért szerintem elsősorban a dokidra hallgass, pláne,hogy a mai kutatások megint azt mondják, hogy 4 hó körül érdemes elkezdeni a ht-t. Persze nem úgy, mint egy 6-7 hónaposnál, csak nagyon lassan, a babádra figyelve.

az én saját tapasztalatom 2 gyerek mellett: a kisfiam 6 hónapos koráig csak és kizárólag szopizott, minden hónapban 350-500 g között, pont 6 hós korára duplázta meg a súlyát. Nyugodt, mosolygós kis csöppség volt.

a kislányom 4 hónapos koráig volt kizárólagosan szopis és 4 hósan (4 hónap+1 hét) elkezdtem nála a ht-t, mert 3-ról 4 hóra semmit sem hízott (a hangulatán ez nem látszott, viszont ezerszer mozgékonyabb,mint a kisfiam volt). Ő már szuperül forgott 4 hónaposan, míg a kisfiam éppen csak az oldalára gördült ennyi idősen. szóval valószínű tele volt a lányom pocija, de a kalóriabevitel már nem fedezte az igényeit. de ő 6 hónaposan már vadul kúszott, 7 hónapos kora óta mászik és feláll. most 10 hónapos és a lépegetéssel próbálkozik.

a kisfiam 24 hónapos koráig szopizott, a kislányom pedig még most is szopizik, szóval semmi nem történt a szopikat tekintve. egyiknél sem erőltettem az evést,ha ízlett nekik adtam az ennivalót, ha nem, nem.

A dokim fiatalos, rugalmas, nem pánikolós típus. Ő azt mondta, h sok országban megfordult már és a természeti népeknél és ázsiai országokban is azt látja,hogy jóval korábban megkezdik az evést anyatej mellett is. És manapság valóban,egyre többet olvasni arról,hogy mégiscsak jobb korán elkezdeni.

na, igazából azt akartam ebből kihozni, hogy tényleg a te döntésed. ha te úgy látod,hogy jól érzi magát, nem lassul a fejlődése, nem aluszékonyabb, nincs kiszáradva, kakil-pisil eleget,akkor biztosan nem éhezik. ha viszont nyugodtabb vagy, ha adsz neki mást is, akkor sem tettél rosszat és attól még ugyanúgy szopizhat akár 3 éves koráig is, nem ettől függ.

2011. nov. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!