Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! Vmi nem jó a tejemmel,...

SOS! Vmi nem jó a tejemmel, fogyott a babám a múlt heti méréshez képest, lent részletezem?

Figyelt kérdés

12 hetes lesz holnap.

4 napja éles, erős sírásban tör ki, alig lehet megnyugtatni, nem tudtam mi a gond, de rájöttem! tegnap elkezdtem mérni és csak 80g-okat szopizott. tegnap már csak 40-et!! kész szenvedés, rángatja a cicim legtöbbször és sír, abbahagyja a szopizást, és ha utána megnyomom a mellem, még spriccel a tej. tehát valószínűsítem, hogy nem mennyiségi gond van. bár mintha az is kevesebb lenne.

amúgy azért kezdtem mérni, mert azon kaptam magam, hogy nappal 2 óránként szoptatom!! eddig simán kibírt 3-at is. nagyokat aludt, a héten örültem, ha 2x sikerült elaltatnom, akkor is 20-30 perc után felriadt sírva és alig lehetett megnyugtatni. de most éjjel már éjfélkor felébredt, ami azért furcsa, mert éjjel 2-3ig aludni szokott, akkor szopizik és reggel 6-7 órafelé. most éjfélkor, 2-kor, fél 5kor, és 7kor is evett. visszaraktam 8kor, így most elaludt, de nem tudom meddig.

azt tudni kell, hogy alig ettem a héten, rengeteg elintéznivlónk volt, így szinte egész héten úton voltunk. gondoltam, bizti a napirendjének felborulása a baj. ( persze lehet, hogy ez is közrejátszik.)


ezért gondolom, hogy talán felhígult a tejemés nem elég a tápértéke.

felhívtam a nővérem, és azt mondta kezdjek l egy kis gyümit adni neki ( délelőtti szopi előtt 2 kiskanál almapépet) vagy krumplit vagy répát.

azt is mondta, tegem többször cicre a babám, ne idegeskedjek és egyek-igyak.


mindenképp adjak pótlást?? tápszerem nincs itthon.

ha most rendesen eszem-iszom, nem lehet hogy helyreáll a rend? mennyi idő kell vajon? lehet hormonális gond is, bár nem volt még havim, de este vmi barnás rutyit kezdett folyni belőlem, most mintha már kezdene hasonlítani a vérzésre, még tart, de nem túl erős.


múlt héten pénteken volt 5550g, ma reggel pedig 5530g csak. (3710g-mal, 57 cm-rel született), eddig mindig szépen gyarapodott.


A LÉNYEG: HOGYAN OLDANÁTOK MEG A HELYZETET? MIT TEGYEK?

ADNÁTOK KIEGÉSZÍTÉST, ÉS HA IGEN, MIT? TÁPOT VAGY GYÜMIT?

SZABIN VAN A DOKIM, AZÉRT HÉTFŐN VIGYEM ORVOSHOZ BABÁM?


KÉRLEK SEGÍTSETEK, TAPASZTALT ANYUKÁK!!


2010. júl. 10. 09:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja, és elkezdem mérni most minden szopi előtt és felírom, mennyit szopizik, ahogy az első hetekben is tettem. ( csak abbahagytam a mérést, mert eddig rendben volt, csak hetente mértem, hogy beírjam a kis füzetbe)
2010. júl. 10. 09:39
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne kezdj hozzátáplálni, legvégső esetben is tápszert kajon. De szerintem nincs rá szükség. Mivel van tejed, nem az lesz a gond. Vagy szopisztrájk áll a háttérben, vagy valami más zavarja a kicsit

Ezt olvasd végig, és ez alapján tudsz tovább lépni. Egyenlőre ne adj mást, csak ha nagyon éhes.

Nekünk is volt, és kb. 5 nap alatt helyreállt a rend, addig ha kellett, ha nem, cicin volt. Utána többször nem volt ilyen gond, még most is szopizik, egy éves. Kitartás!

Ja, és gyümölcsöt egyáltalán ne adj még neki!!

2010. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

lemaradt a link, bocsi:)

[link]

2010. júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Lehet hogy a picinek refluxa van, vagy nem kap eleg elelmemet.

En 3 honaposan kezdtem kiegesziteni Farex Rice Cereallal, mert a kisfium lusta volt szopni. Kb, 40 ml-be sajat tejedbe keverj egy kaveskanalni rizs cerealt kezdesnek. persze a baj, ha baj, az ott lesz, hogy bebinek uvegbol kell meginni, vagy kis kanalbol kell adnod. Bocsi, nem tudom magyarul hogy hivjak ezt a termeket, itt a link.

[link]

Igaz, itt azt irjak, hogy kezdes 4 honapnal, e en nem torodtem vele, babi happy volt. Eloszor csak egyszer egy nap, nem tul tomenyen ad, mert okozhst szekletrekedest. Majd meglatod, hogy for reagalni a kicsid. Persze, amint teheted, kerdezd meg dokit is.

2010. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Még mindig azt mondom, hogy ne táplálj hozzá. Szerintem nálad teljesen más a probléma, mint a harmadik válaszolónál.
2010. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Mindig ugynanakor mérd, este és reggel is más a súly. És ne táplálj hozzá semmiképpen!!!!
2010. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

előz

3 hósan hozzátáplálni nagyok korai és egészségtelen(tapaszatalatból mondom sajnos), a hozzátáplálástól csak csökkeni fog atjed mennyisége.

2010. júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

igen, én is azt gondolom, meg ilyesmit nem is adnék orvosi javaslat nélkül.

a hétvége kihúzása lenne vhogy a célom.

elolvasta, nem pont szopási sztrájknak tűnik, mert szopizik,csak keveset egyzerre és ezért sűrűbben. a rángatás a szopi vége felé van, és elkezd sírni, el kell vennem a cicitől, és előfordult a napokban, hogy annyira sírt, hogy azért nem szopizott. hát lehet, hgy mégis az.


9.50kor felriadt, megszoptattam, 70g-ot szopizott.

2010. júl. 10. 10:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne táplálj hozzá.Próbáld megszoptatni amikor félálomban van,akkor nem hisztis,valószínűleg többet is fog enni.A tejed nem tud felhígulni,ne aggódj,legfeljebb a mennyisége csökken ha nem iszol eleget.Az is lehet,h a menstruációd miatt megváltozott a tej íze,ezt néhány kisbaba nem tolerálja.Egyelőre szoptasd amikor kéri,próbálj nagyon nyugis helyzetet teremteni ilyenkor.

3 hónaposan van egy növekedési ugrás is,úgyh szoptasd amennyit akarja,mert akkor biztosan lesz elég tejed.

És nyugi.

2010. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen, így teszek. hétfőn azért elmegyek a dokihoz, megmutatom a manókát, és megkérdem, ő mit javasol. remélem, hogy addig helyreállunk, ha az a gond, hogy a héten alig ettem-ittam.
2010. júl. 10. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!