Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a babámat?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám, este 8 órakot van a fürdés, majd eszik, büfi és utána nyűglődik, fáj a hasa, sír. Aztán újra éhes lesz és ez megy éjfélig. Pont éjfélkor alszik el, de akkor is úgy, hogy cicizés közben. De ez már kikészít, hogy 8-tól 4 órán keresztül csak a nyűglődés megy. Le lehet erről szoktatni valahogy? :(
2011. nov. 6. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az enyém nyolc hónapos, most hajnali fél 6-ig ment ez... Szóval jóötletet én is várok, viszont azzal vigasztalom magam, hogy az idő nekem dolgozik. 18 éves korában már biztos nem akar cicin aludni. (Legalábbis remélem, mert kislány.:D)
2011. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Ha este eleget szopizik,akkor nem kell neki állandóan szopni. Ha fáj a hasa,akkor még rossz is,ha sűrűn szoptatod. Igaz,ez mostanában szokás,de nem jó a babának. Legalább 2 órát tarts a szopik között.
2011. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: szerintem a cici megnyugvás miatt is kell a babának, én próbáltam húzni az időt, mikor kicsi volt, de úgy belelovallta magát a sírásba, hogy szinte már fuldoklott, alig lehetett megnyugtatni. Igaz, azóta sem tudom leszoktatni az éjszakai evés(ek)ről. Igényli még mindig.
2011. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb babánál 2-3 hetes korban sajnos elkezdődik az esti hasfájós tortúra. Én sokszor hajnalig sétálgattam fel-alá a szobában, karomon a picivel. :(

Ez eltart kb 7-8 hetes korukig.

Sok kitartást és türelmet tudok csak "javasolni", illetve a második babánknál az Adamo bébihinta sokat segített. Az ágyunk fölé volt lógatva, éjjelente meglökögettem, így tudtam én is aludni. Abban a hintában egyébként olyan pozícióban fekszik, ami jót tesz a pocaknak. :)

2011. nov. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az én babám is úgy felmérgeli magát a hasfájáson, hogy már úgy sír, hogy nem vesz levegőt, aztán a cicin megnyugszik. De van amikor úgy fáj este a hasa, hogy enni sem tud, pedig látom, hogy bekapná a cicit, próbálkozik, de nem bírja, mert rosszul van a hasfájástól.
2011. nov. 6. 08:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én babám is rettentő hasfájós volt, rengetegszer görcsbe rándult az egész kis teste. Evés után mindig 10 percig böfiztettem, utána hanyatt fektetve tornáztattam kicsit, lábát feltolva, kifelé körözve, és egy csomó pukit "kinyomtam" így belőle, látszott, ahogy megkönnyebbül. Amikor ez sem segített, védőnő javaslatára adtam neki hasfájás elleni szert (1 hós koráig Infacolt, utána Gripe watert). Így húztuk ki valahogy 3,5 hós koráig, utána elmúlt. Annyival könnyebb volt nekem, hogy neki nem éjszakánként fájt a hasa, hanem délután.
2011. nov. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mi is használjuk az Infacolt, de ettől függetlenül nem múlt el a hasfájás. Édesköményt is próbáltunk már...
2011. nov. 6. 09:07
 8/11 xStefix ***** válasza:
100%

Kérdező, együttérzek!

Egyetértek az előzővel, aki először házi praktikát javasolt, majd gyógyszert, ha más nem segít...


Ami még eszembe jutott: Megpróbálhatod még a meleg párnát a pocakra (sokan meggymag párnát vesznek, mert az valamiért talán jobb erre), illetve a hintán kívül a hordozókendőt is. Utóbbinál is a mozgás és a testmeleg az, ami nyugtat.

Illetve gyanúilag nézd végig a saját étkezésedet is - sokszor amiatt fáj a has, amit az anyuka megeszik.


A szoptatást jó, ha kínálod a babádnak; hisz te is látod, hogy időnként meg is nyugtatja. (Amikor nem, akkor nyilván nem az kell neki.)

Mivel megint előkerült a min. 2 órás történet, megint helysbítenék: SEMMI GOND nincs a gyakori szoptatással (még ha ezt egyesek nem is hiszik el), ha egy dologra figyelsz! Ha gyakran keveset szopik a baba, arra figyelj, hogy a hátsótejig is jusson mindig el! Azaz, ha egyszerre nem szopja ki teljesen, akkor legközelebb is tedd vissza arra a melledre. (Így akár 3-4x is rákerülhet egymás után.) Így biztosan lesz elég zsírdús tej is a pocakban és emiatt már nem fájhat a hasa.

2011. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A cseresznyemag párnát is próbáltuk már, az sem nagyon segített :( Most rendeltem egy adamo babahintát, hátha az segíteni fog.
2011. nov. 6. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk tényleg egy áldás volt az a hinta. Pocakfájás után a fogzásnál is hatalmas hasznát vettük. Utólag azt mondtam hogy dupla annyiért is megvettem volna, mint amennyibe került.
2011. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!