Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam, hogy elég...

Hogy csináljam, hogy elég tejem legyen?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kislányom, és most várjuk a kistesót. Sajnos a lányomat nem tudtam igazán sokáig szoptatni. Már szüléskor is 6 órán keresztül nem hozták oda hozzám, tehát elmaradt az hogy a szülés után hamar cicire tegyék. Aztán a kórházban sem segítettek csak lerakták mellém hogy szoptassam. Ő meg csak aludt. Hiába ébresztgettem nem kelt fel. Aztán valahogy szép lassan elfogyott a tejem. És most hogy jön a második nagyon szeretném szoptatni. Ti hogy csináltátok, csináljátok?
2011. nov. 7. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hová valósi vagy? Próbálj baba-barát kórházkban szülni, ahol támogatják a szoptatást és már szülés után rádteszik a picit-ha nincs eü. akadálya persze! Jól látod, hogy sokat számít a kezdeti mellretétel, nagyon jó, hogy ilyen elkötelezett vagy! Próbáld meg ezt tudatni a szülésznővel, csecsemősökkel is, és kérd a segítségüket! Ha kell, fejd a tejet az elején, de ha gyakran szopizni fog a baba, és nem csak alszik, nézelődik, akkor be fog indulni a tejtermelődés. KÉsőbb pedig próbálj azért rendszert kialakítani, hogy tudj foglalkozni a nagyobbal is, és pihenj is-szintén fontos a tejtermeléshez. Bár nekem még csak az első babám szopik 5 hónapja, de sok nehézségen kellett átlendülnünk, viszont megoldottuk és úgy néz ki, sokáig tudom majd szoptatni. VIszont a debreceni női klinikán szültem, ahol tényleg mindenben segítettek, támogattak szoptatás terén. Sok szerencsét, remélem, sikerülni fog az elhatározásod!!
2011. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem ott sem volt lehetőség a szülés utáni szopira, pedig én is nagyon szerettem volna.

Mi az első 6 hetet végig kínlódtuk mire sikerült a szoptatás , bár nekem tejem volt rengeteg csak a lányom nem tudott szopizni valamiért.

Már a kórházban kezd el inni a tejserkentő teát, esetleg homeós szereket is szedhetsz. És ami a legfontosabb, ha a baba nem is szopizik te amikor csak lehetőséged van fejjél.Amint belövell a melled már a kórházban kezd el fejni a szopik után, ezzel tudod nagyon növelni a mennyiséget. Én az elős pár hétben éjjel-nappal fejtem minden szopi után, szerncsére volt annyi tej, h 5 hóig még egy másik babát is el tudtam látni tejjel és az enyém is 15 hóig szopizott.

Sok-sok folyadékot igyál és az első hat hétben kérj segítséget a nagyszülőktől.

Hidd el sikerülni fog, csak ne stresszeld magad folyton ezen.védőnő

2011. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Én két hete szültem,sajnos császároztak,de mikor kihoztak a műtőből a nővér odahozta és azonnal cicire tette.Majd két óra múlva megint kihozták hozzám.6 óra múlva meg már ott lehetett velem.Én szedtem már a kórházban homeopátiás szert, és ittam a tejserkentő teát is.

2011. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
Itt olvasgass addig is: www.lll.hu
2011. nov. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kecskeméten fogok szülni. A lányomnál is kértem, hogy baba-mama szobába tegyenek, de egy szobatársam, aki később szült mint én, mégis kapott helyet ilyen szobába, én meg nem(hozzáteszem nyilván vaskos borítékért cserébe kapta meg a helyet) Igen nagyon nagy az elhatározásom, mert igaz a lányomnak sem lett semmi baja, hogy tápszeres volt, de azért csak az a legjobb egy babának, ha anyatejet kap! irigyeltem annak idején a sógórnőmet mert a lányát 2 éves koráig tudta szoptatni. Jó az mondjuk már lehet egy kicsit sok, de ha legalább 1 éves koráig tudnám nagyon örülnék neki!!
2011. nov. 26. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!